Ty i Twoje dzieci możecie uniknąć chorób – wystarczy “GO” mieć!

To bardzo ważny wpis, który może uratować Wasze zdrowie, zdrowie Waszych dzieci i bliskich osób, z którymi na co dzień mieszkacie. Smog to tak zwany “cichy zabójca”, ale równie niebezpieczne są roztocza, kurz, grzyby czy chemikalia tzw. lotne związki organiczne krążące w powietrzu. Nie widać ich, a skutki działania zatrutego powietrza bywają naprawdę przerażające. 

coway oczyszczacz powietrza

Dlaczego musisz mieć w domu oczyszczacz powietrza?

Czystością powietrza oraz sposobami na jego oczyszczanie interesuję się już od kilku lat. Od kiedy wdrożyłam się mocniej w temat smogu, zrozumiałam jak wielkie stanowi on zagrożenie dla mojego zdrowia oraz moich bliskich. W zimie, kiedy stan powietrza jest najbardziej dokuczliwy, większość czasu spędzamy w domu. Koniecznością, wręcz naszym obowiązkiem jest zakup porządnego oczyszczacza powietrza. To zakup, który ochroni nasze zdrowie przed trującym działaniem smogu, ale… nie tylko! Moim wyborem jest mocny oczyszczacz Coway Storm (sprawdź cenę w oficjalnym sklepie). 

Oczyszczacz powietrza jest w stanie wyłapać większość zanieczyszczeń, nawet do 99,9%. Nie tylko cząsteczki smogu czyli pyły PM, ale również kurz, roztocza, grzyby, pleśń. Niestety w mniejszym bądź większym stopniu każdy ma te zanieczyszczenia w swoim domu. Po co je wdychać i się truć, skoro można mieć oczyszczacz powietrza, który usunie większość tych brudów z powietrza? Oczyszczacz powietrza to również “must have” dla alergików. Zastosowany system filtracji w sprzęcie marki Coway pomaga alergikom, czego dowodem jest przyznanie oczyszczaczowi certyfikatu ECARF.

O smogu mówi się coraz więcej, ale to nie tylko on jest głównym trucicielem powietrza w naszych domach i mieszkaniach. Równie groźne są tak zwane “lotne związki organiczne” oraz formaldehyd. Najwięcej będzie ich w nowych rzeczach, czyli w nowej podłodze, w nowych sprzętach czy świeżo pomalowanych ścianach. Mnóstwo trujących substancji wydzielają wykładziny i powłoki podłogowe, farby, lakiery, uszczelki i kleje, meble i dywany. Zarówno my oraz bliskie nam osoby codziennie wdychamy tysiące szkodliwych substancji, które powodują m.in nowotwory oraz szereg innych chorób. Oczyszczacz powietrza jest w stanie usunąć do 99% tych trucicieli? Moim zdaniem każdy, absolutnie każdy powinien posiadać go w swoim domu. W szczególności rodzice małych dzieci.

Poniżej podaję przykładowe lotne związki organiczne oraz ich najczęstsze źródła:

  • aceton – farby, pokrycia ochronne, zmywacze, materiały wykończeniowe i uszczelnienia,
  • węglowodory alifatyczne (dekan, oktan, heksan) – farby, kleje, procesy spalania, składniki uszczelniaczy, fotokopiarki, benzyna, dywany, linoleum,
  • węglowodory aromatyczne (toluen, ksylen, benzen) – procesy spalania, kleje, farby, benzyna, linoleum, tynki, masy gipsowe,
  • związki zawierające chlor (dichlorometan, chlorek metylu, trichloroetan) – tapicerowanie, środki do czyszczenia dywanów, lakiery, zmywacze, rozpuszczalniki,
  • octan n-butylu – pokrycia dźwiękochłonne, linoleum, uszczelnienia,
  • dichlorobenzen – środki przeciw molom, odświeżacze powietrza, dywany,
  • 4-fenylocykloheksen (4-PC) – farby, dywany,
  • terpeny – nabłyszczacze, środki czystości, dezodoranty, zmiękczacze, papierosy.

Nowością na rynku oczyszczaczy powietrza jest sprzęt marki Coway, który mam okazję testować. Od innych tego typu sprzętów różni się m.in tym, że filtruje on powietrze praktycznie… całą swoją powierzchnią. Większość oczyszczaczy posiada jedynie górny wydmuch powietrza. Coway Storm częstuje nas czystym powietrzem z każdej strony. Dzięki temu czyści szybciej i skuteczniej. Co ciekawe, oczyszczacz ten jest praktycznie… bezgłośny! Jak wiecie, miałam już okazję testować taki sprzęt i zawsze oczyszczacz mniej lub bardziej szumiał. W przypadku Coway Storm nie ma żadnego szumu. 

oczyszczacz coway storm opinie

Lotne związki organiczne groźniejsze od smogu?

Kiedy zainteresujemy się tematem zanieczyszczeń powietrza, zrozumiemy, że smog to tylko czubek góry lodowej. W naszych domach krąży całe mnóstwo innych substancji, które “parują” z przeróżnych elementów wyposażenia. Dlatego oczyszczacz powietrza powinien być włączony przez cały rok, nawet gdy czujniki smogowe zapewniają o czystym powietrzu… na zewnątrz. Pewnie wiele z Was pomyśli, że skoro takie urządzenie ma być włączone non-stop, to zrujnuje budżet przeznaczony na rachunki za prąd. Nic bardziej mylnego! Oczyszczacz Coway Storm włączony przez 24h na dobę przez miesiąc zużywa prądu za około… 18 zł. Tyle co dobre ciastko w restauracji. 

oczyszczacz powietrza coway opinie

Coway Storm – oczyszczacz powietrza inny niż wszystkie

Ponieważ przerabiałam już korzystanie z oczyszczacza innej znanej marki, dzięki temu mam rzetelne porównanie. Poprzedni oczyszczacz posiadał funkcję nawilżania powietrza, teraz wiem, że to błąd. Oczyszczacz powinien skupiony być tylko na swojej funkcji czyli oczyszczaniu powietrza ze smogu i różnych zanieczyszczeń. W sytuacji, kiedy sprzęt posiada jeszcze funkcję nawilżania, zmniejsza się jego wydajność oczyszczania, a pojemniki z wodą mogą generować powstawanie różnych grzybów i pleśni. Dlatego wybierając oczyszczacz nie decydujcie się na opcję z nawilżaczem powietrza. Coway Storm jest stricte mocnym oczyszczaczem, bez zbędnych dodatków.

Co ważne, Coway Storm cechuje się wysoką czułością na PM2.5, dzięki laserowemu czujnikowi i precyzyjnej kalibracji. Stan powietrza ocenia się na podstawie kolorowej obręczy. Niebieska oznacza idealnie czyste powietrze (u mnie w mieszkaniu cały czas na niebiesko, mogę się cieszyć idealnie czystym powietrzem dzięki temu oczyszczaczowi). Kiedy tylko coś się zadzieje, np. ktoś wejdzie do mieszkania, albo zacznę sprzątać mieszkanie, czujnik natychmiast to wykrywa, zaczyna świecić się na zielono (co oznacza, że już wykrył jakieś zanieczyszczenia), po czym wchodzi na nieco wyższe obroty, eliminuje nieczystości i za chwilę znowu obręcz staje się niebieska.

Sprzęt posiada cztery sposoby oczyszczania. Obieg standardowy świetnie nadaje się do usuwania drobnego, niewidocznego dla oka pyłu w całym pomieszczeniu. Ten tryb stosuje się na co dzień. Obieg intensywnej cyrkulacji zapewnia idealny tryb pracy do dużych pomieszczeń (np. gdy ktoś ma połączony salon z kuchnią). Gwarantuje on wydajne, skoncentrowane i szybkie oczyszczenie powietrza. Z kolei obieg bardzo mocny idealny do oczyszczania w dużych i małych pomieszczeniach. Polecany tryb w okresie gwałtownego wzrostu zanieczyszczeń, gdy wskaźniki smogu zaczynają być czerwone. Ostatni tryb to obieg zróżnicowany polecany do szybkiego oczyszczania powietrza w pobliżu urządzenia.

oczyszczacz powietrza coway

Alert do rodziców – dbajcie o to, co wdychają dzieci!

Czyste powietrze jest wyjątkowo istotne dla rozwoju dzieci. Narażanie małego organizmu na atak szkodliwych substancji obecnych w smogu oraz lotnych związków organicznych i formaldehydu niestety bardzo niekorzystni odbija się na zdrowiu maluszków. Nie jest tajemnicą, że w większych miastach dzieci non stop chorują na choroby związane z drogami oddechowymi. Niektóre dzieciaki po 7 czy 8 razy w ciągu roku przechodzą różne infekcje. Czy jakiś lekarz powiedział Wam, że po części jest to wina…smogu oraz innych zanieczyszczeń obecnych w naszych domach? Lekarz Wam tego niestety nie powie.

W wielu przypadkach wystarczy zadbać o jakość powietrza w domu, a wszelkie kaszle, zapalenia oskrzeli itp. miną jak ręką odjąć. Ten temat jest bardzo szeroki, warto na własną rękę poszukać rzetelnych informacji. Jedno jest pewne – smog oraz zawarte w powietrzu lotne związki organiczne każdego dnia pogarszają stan zdrowia dzieci. Zakup oczyszczacza powinno być obowiązkiem każdego rodzica. Tak uważam i wiem, że mam rację. Cena nie powinna mieć dla nas znaczenia, sprzęt można kupić na raty jeśli ktoś nie posiada odpowiedniej kwoty. Zdrowie jest najważniejsze.

oczyszczacz powietrza coway storm

Mocny oczyszczacz Coway Storm (sprawdź cenę w oficjalnym sklepie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge