Gry on-line – czy faktycznie mogą one rozwijać nowe umiejętności?

Jednym z najszybciej rozwijających się rynków jest rozrywka elektroniczna. W każdym czasie i epoce, rozrywka nie tylko porusza postęp, ale także ratuje ludzi przed depresją w okresie kryzysu. Dla przykładu kino i teatr uratowały niejedno życie w dobie Wielkiego Kryzysu. Jest to niemal jedyna branża, której przychody w tym czasie nie tylko nie spadały, ale wręcz rosły.

źródło zdjęcia: ppe.pl

Czym dzisiejsze gry?

Jedną z rozrywek, która przyczynia się do dobrego nastroju, oczywiście gry wideo i polskie kasyna online. Jednak z jakiegoś powodu wiele osób podchodzi do nich negatywnie, uważając, że gry generują uzależnieniaDzisiejsze gry to nie jakieś proste łamigłówki itimekillery“. Czasy Tetrisa, który mimo swojej prostoty ma status kultowego i genialnego, minęły. Gry nie stoją w miejscu, ich rozwój związany jest z nowymi możliwościami oraz z nowymi konsolami do gier. Gry wideo stały się nie tylko jaśniejsze i piękniejsze, ale także bardziej realistyczne, ciekawsze: programiści wymyślają nowe ruchy, projektanci starają się zainteresować częścią wizualną, a specjalni projektanci gier zaskakują rozgrywką, znajdując nowe pomysły, a czasem wymyślając nowe gatunki.

Jakie umiejętności rozwijają gry na konsole?

Reakcja

Jak rozwijać reakcję, siadając do konsoli? I to nie po to, by szybciej włączyć grę czy włożyć dysk do napędu. Umiejętność można rozwijać w kilku popularnych gatunkach gier wideo jednocześnieZdolność do ukrywania się za schronami, szybka reakcja na komputer lub wroga sieciowego, dokładne prowadzenie i reakcja na atak przeciwnika. Wszystkie gry wymienione powyżej mogą być odtwarzane zarówno w trybie online, jak i offline. Rzucenie granatu na czas, celne strzelanie do przeciwnika, wybieganie zza rogu lub przeszkody, a nawet dostanie się na szczyt listy w meczu sieciowym – do tego wszystkiego potrzebna jest niezwykła reakcja.

Myślenie

Można grać w szachy, można graćlegalne polskie kasyno – wszystko to rozwija myślenie. Wszędzie obowiązują inne zasady gry. Możesz rozłożyć wirtualne Monopoly i grać o wygraną, czerpiąc z tego przyjemność, tak samo jak z oryginalnej gry planszowej. Możesz zbudować miasto w Cities: Skylines – tu trzeba będzie dużo myśleć: infrastruktura, komunikacja – to wszystko nie jest łatwe. Można włączyć Halo Wars 2 i stworzyć własną bazę, przygotować atak na wroga, ale nie zapomnieć o obronie.

Miłośnicy sportu powinni koniecznie zwrócić uwagę na serię FIFA, NHL od EA Sports lub NBA od 2K. Kiedy na dworze jest brzydka pogoda, możesz wzmocnić swoje myślenie taktyczne, próbując różnych pozycji zawodników w meczu z doświadczoną drużyną i nauczyć się szukać zwycięskich ruchów w różnych sytuacjach w grze.

Zręczność

Aby trenować zręczność, najlepiej jest grać w gry z gatunku bijatyk. Trudno o lepszy przykład niż Street Fighter. Ta seria gier nadaje ton w branży, poza tym jest to dyscyplina esportowa. Oprócz zręczności, gry walki trenują również reakcję: blok w odpowiednim momencie, prawidłowo wykonany cios lub specjalna kombinacjawszystko to jest kluczem do sukcesu w tym gatunkuRównież zręczność może być dokręcona w platformówkach, ponieważ w tym gatunku przejście często zależy od zręczności: przeskakiwanie z jednej platformy na drugą, przełączanie wszelkiego rodzaju dźwigni i bieganie przez jakiś czas. Przykładów jest tu sporo, ale polecamy spojrzeć na piękne i jasne Cuphead czy Unravel.

Logika

Część logiki rozwijają platformówki, ale głównym polem zastosowania łamigłówek i zagadek gatunki questów i przygodówek. Przykładów gier przygodowych z różnego rodzaju zagadkami jest całkiem sporo. Cóż warta jest wzmianka o legendarnej Larze Croft z serii Tomb Raiderprzecież aby wejść do grobowca, a czasem i się z niego wydostać, trzeba będzie nie tylko biegać, ale i rozwiązywać różnego rodzaju zagadki logiczne.

Znajomość historii i kultury

Gry to nie tylko fantastyka czy futuryzm. Wielu twórców gier czerpie inspirację z historii. Wiele projektów odzwierciedla prawdziwe wydarzenia, można nawet zobaczyć budynki, które już nie istnieją. W tym miejscu można przypomnieć sobie dowolną grę z serii Assassin’s Creed. Czasami podróżowaliśmy po średniowiecznych Włoszech, zwiedzając Koloseum, Watykan, wszelkiego rodzaju zabytki i katedry Florencji, potem odwiedzaliśmy Paryż lub wiktoriański Londyn u szczytu rewolucji przemysłowej. Nie trzeba dodawać, że tu i ówdzie spotkaliśmy historyczne postacie, takie jak Leonardo da Vinci. Jeśli grasz w ostatnią część Assassin’s Creed: Origins – to możecie wizualnie zapoznać się z kulturą i historią starożytnego Egiptu.

A jeśli pamiętasz grę The Talos Principle, która została niedawno wydana na Xbox One, to możesz zanurzyć się w prawdziwą filozoficzną zagadkę z pierwszej osoby. Nazwa odnosi się do greckiego mitu o brązowym rycerzu Talosie, który strzegł wyspy Krety. W grze znajdziesz się w roli androida, który rozwiązuje sprytne zagadki i stopniowo budzi samoświadomość, czerpiąc inspirację z pamiętników i literatury przechowywanych w tajemniczych terminalach rozrzuconych po świecie gry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge