Efekt idealnie gładkich nóg i ciała – jak go utrzymać jak najdłużej?

W okresie wakacyjnym każda kobieta chce cieszyć się perfekcyjnie gładkim ciałem. Dobrze jednak wiemy, że nie jest to wcale takie łatwe. Włoski odrastają, a utrzymanie idealnej gładkości to codzienne zabiegi pielęgnacyjne. Jak można sobie pomóc, aby mieć efekt gładkich nóg jak najdłużej?

sposoby na gładkie nogi

źródło zdjęcia: insiderlyfe.com

Sposoby na gładkie nogi – które są skuteczne?

Marzeniem kobiet jest posiadanie gładkie ciała… zawsze! Nie jest to możliwe, chyba, że ktoś potraktuje swoje ciało wielokrotną ilością zabiegów depilacji laserowej. Chociaż i ona nie daje pewności, że włoski kiedyś nie zaczną ponownie rosnąć. Na szczęście istnieje wiele skutecznych sposobów na pozbywanie się zbędnych “nieprzyjaciół” z naszej skóry. Jeżeli w pielęgnacji wykorzystamy na raz nie jeden, ale kilka takich sposobów, to pozbywanie się włosków będziemy wykonywać coraz rzadziej. 

Najlepiej jest wykorzystać moc działania sprzętów do depilacji takich jak dobrze znany nam depilator oraz kosmetyków spowalniających odrost włosków. Nowoczesne depilatory są teraz skuteczniejsze niż depilacja woskiem, a kremy skutecznie oddalają kolejne depilacje. Warto również wdrożyć do swoich zabiegów pielęgnacyjnych zabieg szczotkowania ciała na sucho. Dlaczego? Ponieważ szczotkowanie ciała na sucho osłabia strukturę wyrastających włosków, więc po goleniu nogi są gładkie przez więcej dni.

depilacja-nog-depilatorem

Jak wybrać najlepszy krem spowalniający odrost włosów? W sklepach dostępne są one w różnych formach, nie tylko w kremie. Mogą być w żelu, w olejku albo jako balsam do ciała. Warto również wiedzieć, że istnieją nawet antyperspiranty z dodatkowym działaniem opóźniania wzrostu włosków. Teoretycznie trzeba wypróbować najlepiej kilka takich kosmetyków, aby sprawdzić jak zadziałają one na nasze włoski. Każdy z nas jest inny, inna skóra, inna struktura włosa, dlatego czasem dla jednej osoby dany kosmetyk będzie rewelacyjny, a dla innej osoby okaże się nieskuteczny, co nie oznacza, że dany produkt jest zły. 

Jeżeli zaś decydujemy się na depilację maszynką jednorazową to… nigdy nie używamy jej dwa razy! Jeżeli zależy nam na świetnych efektach depilacji, to maszynka po użyciu powinna iść do kosza (większość osób tego nie robi, włącznie ze mną). Dlaczego? Maszynka już raz używana, później będzie szarpać włoski i podrażniać skórę, a to z kolei sprzyja podrażnieniom i szybszemu odrastaniu niechcianego owłosienia. Lepiej więc zakupić w dobrej cenie dużą paczkę maszynek jednorazowych, aniżeli niweczyć efekty depilacji ponownym używaniem maszynek przeznaczonych do jednorazowego użycia.

źródło zdjęcia: zdrowie.radiozet.pl

Na koniec wspomnę jeszcze o nietypowym i dosyć oryginalnym sposobem depilacji, czyli depilacja… nitką! Ten zaskakujący sposób pochodzi z krajów arabskich i azjatyckich. Ponoć idealnie sprawdzi się przy usuwaniu cienkich i małych włosków. Szczerze, nie próbowałam i nie zamierzam, ale może akurat taki sposób będzie pasować. W kwestii depilacji chyba zamiast eksperymentów lepiej postawiać na sprawdzone, wypróbowane metody.

Z serii domowych sposobów na pozbywanie się zbędnych włosków na uwagę zasługuje pasta z płatków owsianych. Ponoć (znowu ponoć, bo osobiście nie próbowałam tej metody) jest zachwalana przez internautki i blogerki urodowe. Pasta owsiana najczęściej używana jest d depilacji niechcianych włosków na twarzy. Pastę należy nałożyć na miejsca, które chcemy poddać depilacji np. wąsik, zostawić na skórze na około kwadrans, wykonać delikatny masa i spłukać skórę ciepłą wodą. 

depilacja w domu

źródło zdjęcia: wizaz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge