Dress code na różne okazje – domowe oraz na wielkie wyjście

Nasz wygląd odgrywa ważną rolę w naszym życiu i z pewnością ma dla nas duże znaczenie. Nie dziwne więc, że z roku na rok przybywa nowych sklepów z ubraniami, cały czas jest na nie zapotrzebowanie. Jakie są ciekawe outfity na dzień spędzony w domu, a jakie w nocnym klubie?

outfit stay home

źródło zdjęcia: shoppingandinfo.com

Wygodny outfit czy elegancka kreacja?

Jak bardziej lubicie się ubierać, wygodnie czy też elegancko i szykownie? Czy nawet w domu staracie się wyglądać stylowo i z klasą? A może wolicie wygodny dres i luźno związane włosy (w przypadku kobiet). Czy warto w ogóle dbać o to, aby w domu wyglądać dobrze? Po “domowemu” zawsze jest najwygodniej, jednak zbyt częste chodzenie w takich bardzo luźnym outficie raczej nie robi nam dobrze. Sama wiem po sobie, a pracuję często w domu, że w domu można się rozleniwić.  

Dlatego jeżeli sporo siedzicie w domu, warto robić sobie przerwy od takiego stylu i tworzyć okazje do różnych wyjść. Najlepiej takich, gdzie można się elegancko ubrać. Okazji na nocne wyjście może być naprawdę wiele, od klubów tanecznych, po teatry, restauracji, a dla tych bardziej odważnych i żądnych przygody mogą być i kasyna. Choć obecnie popularność zdobywają te internetowe wersje, gdzie można bawić się bez wychodzenia z domu, powstały też dogodne formy płatności takie jak kasyno online blik. Wszystko po to, aby w każdym kraju nie było problemów z różnego rodzaju transakcjami internetowymi.

Dress code w miejscach, gdzie toczy się nocne życie jest dosyć specyficzny. Na pewno nie tolerowane są wersje ubrań sportowych, niedbały wygląd, często u kobiet czy mężczyzn nieeleganckie obuwie. Całość stylizacji musi odpowiadać rankingowi danego miejsca, ale przecież o to w tym wszystkim chodzi, żeby się w dane miejsce ładnie i elegancko ubrać. Aby poczuć się atrakcyjnie, szykownie, zupełnie inaczej niż jak siedzimy w domu w dresach i bez makijażu. Sporo informacji znajdziemy w poradnikach typu jak się ubrać na imprezę.

stylizacja klubowa

Propozycje stylizacji na nocne wyjście

W modzie zawsze będą ubrania dla kobiet błyszczące, przyciągające uwagę. Takie, które kojarzą się z luksusem, z blichtrem. Nie chodzi wszak o to, aby na siłę pokazywać przez ubiór swoją np. zamożność, albo na siłę ją udawać. Chodzi o to, aby samem ze sobą poczuć się hiper elegancko, stylowo, inaczej, niż jak na co dzień. W tym tkwi cały szkopuł, a nie w tym, aby wydać na sukienkę 5000 zł. Oczywiście w przypadku kobiet, do każdej kreacji szpilki będą obowiązkowe. Płaskie buty zostawmy na niezobowiązujące spotkania z przyjaciółmi.

Istotnym elementem stylizacji na nocne wyjście będą dodatki takie jak torebka czy biżuteria. Torebka powinna być minimalistyczna i stać się ozdobą całej stylizacji. Trudno, nie zmieścimy w niej wszystkich gadżetów, które zazwyczaj nosimy ze sobą, ale musimy skupić się na kilku rzeczach typu telefon, szminka, karta płatnicza. Elegancka i szykowna torebka musi być mała, stawać się ozdobą, wręcz formą biżuterii dla naszego wyglądu.

Jaka fryzura na wielkie wyjście? O dziwo, odchodzi się już od robienia wymyślnych fryzur u fryzjera, od upinania skomplikowanych koków. Teraz modne są włosy naturalnie puszczone, lekko pofalowane, spięte spinką, bez większych kombinacji. Ważne, aby włosy wyglądały zdrowo i były albo ładnie pokręcone, albo gładkie. Najlepiej mieć w swojej łazience prostownicę z funkcją lokówki i dzięki niej szybko wyczarujemy różnego rodzaju fryzury, i to bez konieczności wizyty w salonie fryzjerskim.

A jak się ubrać na “home office”?

Szczerze – kto by się tym przejmował? Jeżeli siedzimy w domu i nie mamy spotkań z ludźmi, to ubierajmy się tak, jak nam będzie najwygodniej. Jeśli trafi nam się video rozmowa z pracy, zawsze możemy na szybko założyć elegancką koszulę, dołu dresów wszak nie musimy zdejmować. Jeżeli ktoś faktycznie ma takie rozmowy, to jedyne co, to warto po prostu mieć na sobie makijaż “w razie w”. Aktualnie w sklepach można kupić wiele pięknych i kobiecych kompletów dresowych, które wręcz podkreślają urodę i figurę. W takich setach niektóre kobiety wychodzą na miasto czy do restauracji i czują się przy tym dobrze i elegancko. Trzeba tylko trafić na odpowiedni zestaw dresowy. Warto również rzucić okiem na mój poradnik o stylizacjach w stylu “back to office” czyli jak stworzyć zestaw do pracy.

źródło zdjęcia: westwing.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge