Felieton: Albo dobrze wyglądamy. Albo jest nam wygodnie.

Nie jest tajemnicą, że kobieta w butach na obcasach wygląda o kilka, a może kilkanaście razy lepiej, atrakcyjniej, bardziej stylowo i elegancko, aniżeli w tych płaskich, nawet jeśli są to balerinki Tory Burch czy najbardziej kobiecy model sneakersów. Nie wmówi mi nikt, że tak nie jest. Jeżeli w czymś nam jest bardzo wygodnie to na pewno nie  będzie to nasza najlepsza wyjściowa wersja.

I zanim posypie się lawina komentarzy, że w życiu nie o to chodzi, aby wszędzie i o każdej porze dnia i nocy wyglądać rewelacyjnie, to wyjaśnię skąd taki temat na felieton. Otóż mam już trochę szczerze dość wmawiania nam, że pewien rodzaj ubrań lansowany przez sieciówki i projektantów zrobi z nas elegancką i nowoczesną kobietę. Widzę pełno marek, które lansując wyciągnięte dresy – lansują look kobiet żądnej dzikich przygód w mieście, kobiety wyzwolonej, seksownej nawet w spodniach z opuszczonym krokiem. Nie, moi drodzy, to nigdy nie będzie wyglądało nawet, nawet gdy uszyje to sam Kupisz, który faktycznie potrafi streetowe ciuchy przerobić na prawdziwe perełki.

Nie dajmy się oszukać i mamić sloganami pełnymi obietnic dobrego wyglądu w ciuchach, które co niektórzy nie założyliby nawet w formie piżamy. Postarajmy się zrozumieć istotę, sens i smak klasyki. Dobry wygląd to rzeczy dopasowane, poprawiające naszą sylwetkę, podkreślające (nienachalnie) nasze kształty. Takie ubrania zawsze będą przegrywać w walce na wygodę z wszelkimi dzianinowymi wdziankami, dresowymi spodniami cz oversize’owymi bluzkami. Te rzeczy zawsze będą wygodne i zawsze będzie nam miło “wbijać” się w takie wszelkie, bezkształtne dzianinowe twory. Możemy w tym wyglądać co najwyżej fajnie, ale na pewno nie dobrze. Nie elegancko. Nie kobieco!

Nawiązując zaś do bardzo drogich ubrań. Jedną z moich ikon stylu jest Victoria Beckham, która fortunę wydaje na ubrania i dodatki. Moim zdaniem zawsze wygląda jak milion dolarów (jako ciekawostkę zobaczcie infografikę Lottoland z zestawem za bagatela 29 milionów złotych :)). Nie każdy może pozwolić sobie na takie zakupy, na jakie pozwala sobie Victoria, no chyba, że wygramy właśnie w Lotto 😉 Mimo wszystko warto inspirować się takimi ikonami stylu, a tańszych odpowiedników szukać w sieciówkach. Jeśli potrafimy dobrze coś ze sobą połączyć, to nie będzie miało większego znaczenia to, ile kosztował nas dany zestaw.

Więcej felietonów:

Comments

 1. avatarPiotrek says

  Zgadzam się z Tobą w 100%, że kobiety z szpilkach zawsze wyglądają bardziej seksownie i elegancko. Zdecydowanie wolę widzieć kobietę w spudnicy, sukience, ewentualnie z rurkach, niż w jakiś rozlazłych dresach z krokiem w kolanach. Dobrze że poruszyłaś ten temat.
  Piotrek ostatnio opublikował..Wzór CV – Klasyczna elegancjaMy Profile

 2. avatarMarzycielka says

  Tak tak, ale kto by kiedyś pomyślał, że kobiety będą nosić spodnie czy dresy? Czasy się zmieniają, lecz to co pociąga jest niezmienne. Według mnie trzeba po prostu przywyknąć i polubić to czego się nie lubi :p

 3. avatarmoderka says

  moda i ładny wygląd wymaga niestety wyrzeczeń 🙂 ale ja tam mogę przecierpieć trochę, żeby fajnie wyglądać 🙂 moje najlepsze stylizacje opisałam w świeżym konkursie na fanpage’u “be jeans”, ale na razie nie będę zdradzać, bo ktoś mógłby mi coś wykraść 🙂

 4. avatarJustyna says

  Trzeba szukać równowagi i nie zawsze trzeba wyglądać “jak milion dolarów”. Jednak noszenie ubrań tylko wygodnych nie jest za fajne

 5. avatar says

  To jest fakt że szpilki dodają elegancji .Dzisiaj większość dla wygody chodzi w płaskich butach. Ja uważam że jak się ma swój styl to wiele rzeczy można skomponować i zawsze wygląda się z klasą.

 6. avatarJacek says

  Nie można się nie zgodzić z tym, że szpilki dodają kobiecości. I co tu dużo mówić tyłek wygląda conajmniej kilka razy lepiej 🙂 Ale czasem to aż przesada.. Kiedyś dziewcze na spotkanie przyszło pięknie się prezentowała, ale coś było nie tak.. Po spacerze kiedy spojrzałem na jej nogi – masakra, kawałek zdartej skóry. Tak jak ze wszystkim w życiu, trzeba znaleźć dobry balans miedzy komfortem a wyglądem.
  Jacek ostatnio opublikował..Biznes na Wyspach: wybór rodzaju działalnościMy Profile

 7. avatar says

  Oczywiście zgadzam się. Co z tego, że pięknie jak niewygodnie 🙂 bo głównie o wygodę chodzi, choć każdy chciałby łechtać zmysły pięknie ubrana kobietą 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge