Makijaż permanentny czy warto? Dlaczego jest popularny?

Liczba kobiet, które decydują się na makijaż permanentny cały czas rośnie. Skąd to duże zainteresowanie tego typu makijażem? Jakie są plusy takiego zabiegu, a jakie minusy? Ile kosztuje makijaż permanentny? Wyjaśniam najważniejsze kwestie z tym związane.

makijaz permanentny jak działa

źródło zdjęcia: orangecoastaesthetics.com

Makijaż permanentny czy warto?

W skrócie – makijaż permanentny jest dla skóry niczym tatuaż. Polega praktycznie dokładnie na tym samym, co zrobienie tatuaży, tylko barwnik osadza się w płytszych warstwach skóry. To dlatego kolory szybciej zanikają, aż w końcu prawie całkowicie są w stanie usunąć się z naszej skóry. Jednak największą zaletą makijażu permanentnego jest fakt, że dzięki niemu nie trzeba się codziennie malować. Możemy zrobić sobie pakiet kreska nad powieką, usta, brwi i tym samym prawie zapomnieć o codziennym robieniu całościowego makijażu. Oczywiście dokładne informacje warto czerpać od specjalistów np. https://quantumpmu.com.

Makijaż permanentny czy warto – to pytanie zadaje sobie wiele kobiet. Część z nich obawia się np. bólu podczas nakłuwania. Inne kobiety długo rozważają taki zabieg, ponieważ czasem wiąże się on z kosztem kilku tysięcy złotych. Niemniej jednak suma sumarum większość kobiet stwierdza, że warto. Wygoda jaką ma się na co dzień i poczucie się piękniejszą nawet o poranku czy podczas morskiej kąpieli są warte i małego bólu i wyższej ceny. Każda kobieta dąży do ulepszonej wersji piękna. Naturalność jest piękna, ale nie ma nic złego w tym, aby sobie nieco pomóc w poprawianiu natury. Polecam również przeczytać mój poradnik czy warto zrobić makijaż permanentny.

makijaż permanentny efekty

źródło zdjęcia: elitepmu.com

Makijaż permanentny co warto wiedzieć?

Wiele osób interesuje koszt makijażu permanentnego. Każdy gabinet ma swój cennik, to oczywiste. Przykładowo cena za kontur ust to 1200 zł, brwi metodą cieniowania 1000 zł, kreski naturalne górne 650 zł, kreski dolne 420 zł. To ceny z jednego z dziesiątek cenników gabinetów. Oczywiście istnieją osobne cenniki za poprawki, niektóre rodzaje makijażu permanentnego wymagają kilka tur wprowadzania pigmentu. Ceny, to oczywiste, różnią się w zależności od miejscowości albo rangi danego gabinetu. Jedne gabinety posiadają więcej certyfikatów, inne mniej, to również wpływa na cenę. Ceny mogą być nawet o 100% większe w znanym gabinecie w dużym mieście. Czasem warto wybrać się na taki zabieg do innego miasta.

A jak z bezpieczeństwem makijażu permanentnego? Teoretycznie jest to zabieg bezpieczny, a jedyne co się słyszy w kwestii wpadek, to np. źle dobrana farba do pigmentacji albo użycie farby gorszej jakości. Czasem linergistka niepoprawnie wyznaczy łuk brwi albo zrobi coś nie do końca zgodnego z opisem klientki. To się zdarza. Dlatego warto wybierać tylko renomowane miejsca, sprawdzone i nie iść tam, gdzie jest najniższa cena. Niestety może to być oznaką gorszej jakości, nie ma co się oszukiwać. O stricte medycznych powikłaniach raczej rzadko się słyszy. Istnieje niewielka, ale jednak możliwość zarażenia wirusem, jeśli w gabinecie nie zachowano pełnej sterylności. Nie należy jednak straszyć samej siebie, tylko wybierać sprawdzone gabinety i nie obawiać się zagrożeń. Na pewno nie warto decydować się na makijaż permanentny w przypadku ciąży i karmienia piersią. W tym czasie najlepiej zrezygnować z bardziej inwazyjnych zabiegów kosmetycznych.

Jakie są zalety makijażu permanentnego? Wygoda i oszczędność czasu. Wiele kobiet przestaje się malować i wystarcza im tylko makijaż permanentny. Każdy ma swoje odczucia po takim tatuażu, niemniej jednak z pewnością zwiększa on poczucie atrakcyjności każdej kobiety. Rzadko która kobieta woli siebie totalnie bez makijażu, a z takim namalowanym trwale makijażem można czuć się pięknie zawsze, i rano, i podczas wizyty na basenie.

makijaż permanentny efekty

źródło zdjęcia: elitepmupoole.co.uk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge