Gadżety, które umilają czas spędzony w kuchni – znasz je?

Według różnych statystyk prawie 3 lata swojego życia spędzimy… w kuchni. Warto zadbać więc o to, żeby ten czas był wyjątkowo miły, przyjemny i efektywny. Pomogą nam w tym różne gadżety, które ułatwiają pracę oraz różne kuchenne czynności.

radio hama

Jak ułatwić sobie życie w kuchni?

Biorąc pod uwagę to, że w kuchni przebywamy praktycznie codziennie i spędzamy w niej sporo kwadransów, warto uprzyjemnić sobie ten czas. Na pewno warto zadbać o funkcjonalność mebli oraz urządzeń, aby wygodnie było korzystać nam z blatu, szafek, sprzętu AGD. Dzięki temu wszelkie czynności będziemy wykonywać bardzo sprawnie i szybko. Kuchnia powinna również dawać nam miłą atmosferę. W tej kwestii istotne będzie klimatyczne oświetlenie, coś miłego dla oka jak zdjęcia rodziny przyczepione do lodówki albo zdjęcia tego, o czym marzymy (tak działa prawo przyciągania). Bardzo istotna jest również… muzyka! Otaczanie się przyjemnymi dźwiękami może działać na nas pobudzająco albo relaksująco, w zależności od tego, czego nam trzeba. Dlatego niezwykle ważnym gadżetem w kuchni będzie… kuchenne radio.

Wcześniej, nie ukrywam, włączałam radio za pomocą telewizora, ale do kiedy mam kuchenne radio, widzę dużą różnicę. Radio, takie klasyczne, stojące w kuchni daje zupełnie inne wrażenia muzyczne. Odpalenie wielkiego TV naraża na promieniowanie i nie daje tego klimatu, jaki będzie miał dźwięk w typowym radiu stacjonarnym. Dopiero teraz widzę różnicę i już nie zamieniłabym takiego klasycznego radia na radio z telewizora. Muzyka bardzo umila czas spędzony w kuchni, a nienachalnie grająca muzyka z radia, głos lektora działają bardzo pozytywnie na myśli. Jeśli w waszych kuchniach nie ma jeszcze radia, to polecam nadrobić takie zaległości w kuchennym sprzęcie. 

hama radio opinie

Jakie wybrać radio do kuchni?

Na pewno warto postawić na coś więcej niż klasyczny radioodbiornik. Moje radio to radio polskiej marki Hama, i jest to radio cyfrowe oraz internetowe. Co bardzo istotne, posiada ono zestaw montażu podszafkowego, dzięki czemu nie trzeba szukać specjalnie miejsca na blacie dla takiego sprzętu grającego. Również można przymocować je pionowo, a sam montaż nie wymaga wiercenia. Z kolei dzięki opcji Bluetooth można łatwo strumieniować muzykę ze smartfona, tabletu, notebooka i komputera PC. I kolejna ważna funkcja dla naszej wygody, za pomocą aplikacji UNDOK możesz sterować swoimi urządzeniami wygodnie z własnej sofy – smartfonem lub tabletem. Jest to tak zwane radio cyfrowe hybrydowe. Dużo bardziej zaawansowane, aniżeli klasyczne, zwykłe radio. Takie odbiorniki powoli odchodzą już do lamusa właśnie na rzecz tych nowoczesnych, co mnie zresztą wcale nie dziwi.

Kiedy korzystam z takiego radio, czas w kuchni mija o wiele przyjemniej. Na co dzień nie oglądam telewizji, dlatego chociaż z radia dowiem się tego, co dzieje się w naszym kraju i na świecie. Nie muszę na to tracić czasu podczas siedzenia przed telewizorem i patrzenia się w ekran. Gdy robię coś w kuchni, dzięki takiemu radio słucham ulubionej muzyki, słucham wiadomości, ciekawych wywiadów z ludźmi, wszystko w zależności od tego, jaki kanał wybiorę. Stacji radiowych jest bardzo dużo do wyboru, dlatego też każdy znajdzie coś dla siebie. I z pewnością jest to o wiele lepsze rozwiązanie, aniżeli bierne siedzenie na kanapie przed TV. Nigdy tego nie lubiłam, zresztą, nawet nie miałabym czasu na takie przesiadywanie przez TV. Dlatego radio zastępuje mi rozrywkę i wiedzę o świecie, a czas w kuchni wykorzystany jest jeszcze bardziej efektywnie.

Produkty Hama są dostępne w bardzo przyjaznych cenach. Niedawno pokazywałam Wam oczyszczacz powietrza, niezwykle efektywny od Hama w cenie 549 zł (Czytaj artykuł Oczyszczacz powietrza – ile w tym prawdy, że działa? [TEST]). Teraz pokazuję Wam bardzo nowoczesne i przydatne radio Hama DIR355BT dostępne w cenie 499 zł. Więcej o tym sprzęcie możecie poczytać na stronie Hama – radio cyfrowe Hama DIR355BT

hama radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge