Kobieca rozrywka na PlayStation – jak można ją wykorzystać?

Świat gier faktycznie jest opanowany przez mężczyzn, jednak kobiety coraz częściej sięgają po tego typu rozrywkę. Czasem jest to również kompromis na to, aby spędzić wspólnie czas ze swoją drugą połówką. Co ciekawego można znaleźć dla płci pięknej na konsolach PlayStation?

gry dla kobiet na playstation

Rozrywka dla kobiet na PlayStation

Płeć piękna coraz częściej szuka rozrywki właśnie z wykorzystaniem PlayStation. Z kolei twórcy konsoli oferują coraz szerszy wybór różnego rodzaju gier dla kobiet, zapraszając je tym samym do świata gier i wirtualnej rozrywki. Co ciekawe, kobiety często wykorzystują konsolę nie tylko do gier, ale również na przykład do… intensywnych treningów albo nauki tańca. Okazuje się bowiem, że PlayStation umożliwia naukę nowych ruchowych umiejętności oraz wykonanie treningu w domowych warunkach. Jak więc widać, konsola PlayStation nie służy tylko do grania i biernego siedzenia na kanapie. Dzięki niej możemy również realizować swoje cele związane z poprawą wyglądu sylwetki czy też zdobywanie nowych umiejętności takich jak właśnie nauka tańca. Jeszcze nie każdy kobieta odkryła te możliwości, jakie dają gry na PS5.

To nie koniec sportowych możliwości, jakie daje nam konsola. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą spróbować prawdziwego sparingu na ringu. Fani boksu oraz ciekawscy tego sportu mogą wejść do ringu w grze bokserskiej PlayStation VR, w której założą rękawice, mogą ćwiczyć z samym Rockym Balboą, szlifować swoje umiejętności bokserskie, a nawet zmierzyć się z kultowymi zawodnikami. Kobiety coraz częściej odkrywają to, jakie możliwości dają Konsole PlayStation 5 i chętnie wykorzystują te możliwości do osiągania swoich celów, nie tylko chęci rozrywki. Obecnie panuje moda na zdrowy i sportowy styl życia, i właśnie na jej fali zaczęły powstawać takie sportowe gry na PS. 

trening z playstation

Gry dla kobiet na PlayStation

Część kobiet szuka jednak typowych gier na PlayStation i takie oczywiście znajdzie. Jakie są najbardziej popularne gry dla kobiet na PlayStation? Zrobiłam rozeznanie w tym temacie, i okazuje się, że na liście tych najczęściej wybieranych są między innymi takie, które pozwalają na tworzeniu społeczności, podejmowaniu psychologicznych decyzji. Podczas grania przydadzą nam się oczywiście wygodne dla kobiecej ręki pady do PS5. Gry typu story-driven dostarczają doświadczeń zbliżonych do oglądania interaktywnego filmu. Taka właśnie jest gra Life is Strange, ciesząca się wyjątkową popularnością wśród kobiet. Jej mechanika opiera się na podejmowaniu wyborów, wpływających w dynamiczny sposób na rozwój otaczającego nas świata i losów głównej bohaterki.

Inna, popularna i bardzo spokojna gra dla kobiet, również tych dojrzałych to gra Detroit: Become Human. Gracze wczuwają się w fascynującą historii inteligentnych androidów, będących głównymi bohaterami opowieści. Decydując o losach bohatera wybieramy jedną z nawet kilkudziesięciu ścieżek fabularnych, które po ukończonej rozgrywce możemy dowolnie eksplorować, sprawdzając efekty podjętych przez nas wcześniej decyzji. Takie gry bardzo wciągają, a graczy często wręcz zjada ciekawość odnośnie tego, jak dalej potoczy się akcja w tworzonym przez nich filmie. 

Jedną z najlepiej ocenianych gier na PlayStation idealnych dla kobiet jest gra Journey czyli Podróż. Gracz przemierza rozległe pustynie i starożytne ruiny w emocjonującej podróży, której celem jest odkrycie tajemnic zapomnianej cywilizacji. gra polega na sterowaniu nomadą w trakcie podróży przez pustkowia, prowadzącej go ku nieprzystępnej górze. W obliczu trudnych warunków atmosferycznych trzeba posłużyć się starożytną magią, aby szybować po niebie i odkrywać tajemniczy świat samotnie lub w towarzystwie obcej osoby, którą można spotkać po drodze. Gra zebrała i nadal zbiera całe mnóstwo pozytywnych opinii.

Jak więc widzicie, PlayStation daje mnóstwo możliwości dla płci pięknej. Konsola może być wykorzystywania zarówno do grania, jak i domowych treningów, co czyni z niej prawdziwe centrum rozrywki. Nie dziwne więc, że kobiety coraz częściej odkrywają możliwości konsoli oraz coraz częściej z niej korzystają. Producenci gier również zauważają potrzeby kobiet, dlatego też powstaje coraz więcej produkcji z ukierunkowaniem na gusta kobiet.

kobieta gra na playstation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge