Walka z niedoskonałościami skóry – patenty influencerek

Przejrzałam Internet w poszukiwaniu różnych trików na to, jak blogerki czy influencerki walczą z niedoskonałościami skóry. Obecnie świat beauty posiada wachlarz możliwości, aby móc pozbyć się różnych kompleksów związanych z wyglądem naszej skóry. Jakie są więc na to skuteczne sposoby?

jak dbać o skórę

Sposoby influencerek na walkę z niedoskonałościami skóry

Kiedy zaczynałam blogowanie, uwaga, te… 15 lat temu, dziewczyny nie były skore do pokazywania się bez makijażu albo wystawiania na ocenę widzów swoich kompleksów czy problemów. Obecnie, często nawet dla zasięgów, modne jest obnażanie swoich kompleksów, problemów ze skórą, z cerą czy ze zdrowiem. Plusem całej sytuacji jest fakt, że możemy poznać skuteczne sposoby na różne przypadłości czy dolegliwości. Blogerzy czy influencerzy szczerze opowiadają między innymi o swojej walce z niedoskonałościami. Kobiety coraz częściej w mediach społecznościowych pokazują swoją prawdziwą twarz, skórę z bliska, z jej niedoskonałościami.

Zapoznałam się z wieloma poradami i zebrałam je tutaj w jedną całość, wybrałam te najciekawsze sposoby. Przykładowo jedna z blogerek zaczęła walczyć z trądzikiem, który pojawił się w jej życiu dopiero wtedy, gdy zaszła w ciążę. To dosyć nietypowy czas na trądzik, ale to się zdarza. Jak opowiada blogerka “z bliznami potrądzikowymi bez problemu poradziłam sobie kilkoma zabiegami mikrodermabrazji diamentowej i eksfoliacji kwasami.”. Jak wiecie, walka z niedoskonałościami to nie tylko stosowanie produktów kosmetycznych, to również wszelkiego rodzaju zabiegi kosmetyczne. 

Jak wyczytałam, jednym z najpopularniejszych sposobów na naturalne i szybkie pozbycie się niedoskonałości, jest posmarowanie krosty olejkiem z drzewa herbacianego. Taki olejek kosztuje nawet mniej niż 10 zł. Ten sposób sprawdza się przede wszystkim w przypadku płytko osadzonych niedoskonałości i skutecznie przyspiesza ich gojenie. Kolejny patent to zamiana gęstych fluidów na krem BB lub CC. Oczywiście nie zagwarantują one nam tak pięknego krycia jak fluid, ale na jakiś czas będą dobrą alternatywą podczas intensywnej walki z niedoskonałościami cery. Warto dać chwilę skórze odpocząć i zainwestować w dobrej jakości lżejszy podkład. Co więcej, taki krem BB dzięki obecności niacynamidu korzystnie wpływa na skórę trądzikową. W typowych podkładach na próżno szukać tego składnika.

jak walczyć z niedoskonałościami skóry

Sprawdzone sposoby na walkę z niedoskonałościami skóry

Co ciekawe, na jednym z serwisów plotkarskich znalazłam również zestawienie pod tytułem “te blogerki nie wstydzą się trądziku”. Jednym z proponowanych sposobów na walkę z niedoskonałościami jest… cebula. Warto więc po­szu­kać w skła­dzie kre­mu wy­cią­gu z ce­bu­li, naj­le­piej w to­wa­rzy­stwie z he­pa­ry­ną ora alan­to­iną. Te skład­ni­ki spra­wią, że bli­zna sta­nie się płyt­sza, ja­śniej­sza i bar­dziej ela­stycz­na. Przesta­nie się ona odz­na­czać na resz­cie skó­ry. Można stosować nawet u dzieci. 

W wywiadach blogerki polecają również żele silikonowe. Z doświadczenia wiem, że istnieją również plastry silikonowe, które mamy często używają do blizn po cesarskim cięciu. Żele i plastry silikonowe posiadają znaczącą skuteczność w leczeniu blizn i jest to najwyższy wynik na tle środków dostępnych na rynku. Badania pokazują, że redukcja wyglądu i rozmiaru blizny po terapii silikonowej sięga 60–80% (publikacja naukowa Blizny – możliwości terapii miejscowej, Małgorzata Mazur).

Na koniec ciekawostka. Izzie Rodgers to pierwsza influencerka z trądzikiem w reklamie brytyjskiej marki. Tym samym wzbudziła ona ogromną sensację, a u niektórych nawet niesmak. Na Instagramie walczy ona o akceptację osób z niedoskonałościami. Jeżeli interesuje Was temat walki z niedoskonałościami, to z pewnością warto rzucić okiem na jej profil.

patenty na walke z niedoskonalosicami cery

Comments

  1. avatar says

    Dziękuję, że podzieliłeś się tym ogólnym tematem. Walka z niedoskonałościami skóry to proces, który wymaga czasu, cierpliwości i eksperymentowania z różnymi rozwiązaniami. Inspirowanie się doświadczeniem i wskazówkami influencerek może być bardzo pomocne w tej drodze do zdrowszej i bardziej promiennej skóry. Życzę powodzenia i satysfakcji w Twojej własnej pielęgnacji skóry!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge