Jak dopasować podłogę do pomieszczeń? Prosta aplikacja!

Od wyboru podłogi zależy cały wygląd mieszkania. Decydując się na konkretny rodzaj i odcień musimy mieć pewność, że to właśnie ona! Genialnym rozwiązaniem jest aplikacja RoomViever, którą znalazłam na stronie Quick-Step. Zobaczcie jak łatwo można dopasować podłogę nawet do swojego zdjęcia. Poznajcie również mój wybór podłogi.

jak dobrać podłogę do domu

Jak dopasować drewnianą podłogę?

Kiedy rozpoczęłam mój projekt pod roboczym tytułem “kupię stary dom na wsi, drewniany, wyremontuję i zrobię z niego perełkę”, wiedziałam, że chcę podłogę z drewna. Prawdziwą, drewnianą, naturalną. Taką, która będzie współgrać z moim drewnianym domem. Taką, po której bezpiecznie będzie mógł chodzić i biegać mój synek. Podłogę “na lata”. Nie wiedziałam tylko jak to zrobić, aby podłoga kolorem idealnie wpisała się we wszystkie moje pomieszczenia. Chciałam mieć taką samą podłogę w całym domu, bo to wprowadza harmonię, ład i porządek. Dopasowanie się do wszystkich elementów wystroju, ścian, mebli i dekoracji graniczyło z cudem. Jednak…. okazało się łatwiejsze niż myślałam dzięki aplikacji RoomViever od Quick-Step.

Jak dopasować drewnianą podłogę

Wystarczy dodać tam, uwaga… swoje zdjęcie pomieszczenia, a magiczna aplikacja sama będzie podmieniać w nim podłogę! Nie wiem, jak oni to zrobili, ale to działa i rewelacyjnie ułatwia kwestię wyboru.Mamy dwie możliwości. Możemy dodać zdjęcia swoich pomieszczeń, jak i skorzystać z tych dostępnych na stronie. Zawsze uda nam się znaleźć coś, co będzie przypominało nasz dom czy mieszkanie, albo stanie się dla nas inspiracją do metamorfozy wnętrz.

dopasowanie drewnianej podłogi do mieszkania

Jak widać na zdjęciu poniżej, dodałam zdjęcie mojego wnętrza i za pomocą jednego kliknięcia podmieniam wygląd podłogi. Mogę wybierać pomiędzy podłogami drewnianymi, laminowanymi oraz winylowymi. Podłogi mogę sortować na podstawie ich koloru czy właściwości (np. czy podłoga jest wodoodporna). Niektóre podłogi nadają się również do ogrzewania podłogowego. Generalnie wybór podłogi Quick-Step jest niesamowity, a kolory modne, skandynawskie czyli moje ulubione

W Quick-Step udało mi się wybrać idealny, wręcz perfekcyjny odcień podłogi do mojego domu. Kiedy zaczniecie szukać podłogi dla siebie, nagle okazuje się, że w zalewie kolorów, odcieni, faktur wcale nie łatwo jest trafić na coś… z klasą. Typowych podłóg jest mnóstwo, ale tu chodzi o coś więcej. Mój wybór padł na drewnianą podłogę dębową w kolorze Biały dąb everest, ekstra matowy. Perfekcyjnie zgrała się ona z moim wnętrzem. Idealny wybór zawdzięczam właśnie aplikacji RoomViever. 

Jak dopasować drewnianą podłogę do salonu

Poza tym bardzo istotny jest fakt, że podłogę mogłam wybrać… bez wychodzenia z domu! Jest to szczególnie ważne w tych niepewnych czasach, które nastały. Błądzenie po marketach budowlanych to wielka wyprawa. Sam dojazd, parking. Znam to z doświadczenia doskonale. Pół dnia się na to schodzi, a drugie pół dnia trzeba odpoczywać. Dlatego jeśli mogę zrobić coś zdalnie, to korzystam z takich możliwości. Wybieranie podłogi z aplikacją RoomViever od Quick-Step znacznie ułatwia kwestię dobrania jej do wnętrza.

Podłogi Quick-Step wyróżnia ich wytrzymałość. To “podłogi na lata”, co już niebawem będę mogła sprawdzić w swoim domu. Remontując dom nie warto oszczędzać na takich elementach jak okna czy podłoga. Bez sensu jest zainstalować coś słabej jakości, a za rok czy dwa martwić się wymianą. Decydując się na konkretną już podłogę muszę mieć pewność, że posłuży mi ona przez wiele lat. W przypadku Quick-Step wystarczy mi w sumie ta jedna informacja. Quick-Step daje… dożywotnią gwarancję na swoje podłogi. Czy potrzeba jeszcze więcej argumentów? Ja nie potrzebuję.

Jak dopasować drewnianą podłogę do mieszkania

Jak działa aplikacja RoomViever, dzięki której idealnie dopasujesz podłogę?

  1. Korzystasz z opcji wybrania zdjęć wnętrzarskich dostępnych w aplikacji albo dodajesz swoje zdjęcie
  2. Na podłodze pojawi się znaczek, który daje dostęp do wyboru różnych podłóg
  3. Za pomocą jednego kliknięcia można dowolnie zmieniać podłogi na zdjęciu
  4. Na zdjęciu można również zmienić… kolor ścian!
  5. Ukończoną wizualizację można zapisać i wydrukować
  6. Aplikacja jest banalnie prosta w obsłudze i od razu można zobaczyć efekty swoich zmian

Dodatkową opcją do takich wizualizacji może być również zamówienie 5 próbek podłóg, dzięki czemu dotkniemy faktury i zobaczymy je naocznie. Połączenie takich wirtualnych aranżacji, wraz z możliwością zamówienie próbek podłóg zagwarantuje 100% pewność najlepszego wyboru. Podłoga to taki element domu czy mieszkania, który towarzyszy nam na co dzień, przez wiele lat. Nie możemy więc sobie pozwolić na zły wybór. Musi to być dokładnie to, czego chcemy.

program do projektowania podłogi dobieranie podlogi do mieszkania

Pobaw się na stronie RoomViever od Quick-Step

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge