Remont starej chaty na wsi – zobacz kuchnię, salon i łazienkę!

 

Na ten moment czekałam wiele miesięcy! Na zdjęcia mojego domu… po remoncie! Wiele czasu, wiele zmian, wiele rozmów za mną, aby ten dom wyglądał tak, jak na wizualizacjach. I teraz z niecierpliwością czekam na moment, kiedy zacznie się etap ostatecznego wykańczania wnętrz. Będą wyglądały właśnie tak! Chcecie zobaczyć metamorfozę?

generalny remont starego domu

Metamorfoza starego domu

Remont mojego starego wiejskiego domu cały czas idzie do przodu. Każdego dnia coś zmienia się na placu budowy. Stara, wiejska chatynka powoli nabiera kształtów i zaczyna coraz bardziej przypominać prawdziwy dom po przebudowie. Mam już nawet ganek! Drewniane ściany są już zaimpregnowane, niebawem zaczyna się praca nad podłogą oraz zrobieniem ścian. Metamorfoza starego domu jest coraz bliżej końca! Jednak nie o tym dziś chciałam Wam się rozpisywać. Dziś chciałam Wam pokazać… wygląd mojego domu po remoncie!

Autorką projektu mojego domu jest Pani Agata Rembiś z goldenroom.pl (zajrzyjcie na stronę z projektami wnętrz!). Zobaczcie jak odmieniła starą, drewnianą chatę i jakie ten dom daje możliwości! Jestem pod wrażeniem tych wizualizacji! Oczywiście będę wprowadzać do nich jeszcze drobne zmiany, niemniej jednak tak będzie wyglądać mój dom drewniany po generalnym remoncie. Na chwilę obecną mogę pokazać Wam salon z kuchnią oraz łazienkę. 

Zobacz mój remont starego drewnianego do do remontu

Jakie były moje priorytety? Przede wszystkim maksymalnie jasno i przestronnie oraz maksymalna ilość dziennego światła. Domek nie jest duży, całość z gankiem wychodzi około 75 m2. Od początku wiedziałam, że zostawię oryginalne belki na suficie oraz framugi wejściowe. Zostawiam również oryginalną ścianę przy wejściu z ganku do domu. Wiedziałam, że chcę do kuchni piękny, dębowy stół oraz naturalną, dębową podłogę. Tylko i wyłącznie kolory ziemi, skandynawskie połączenia, ewentualnie delikatne pastele. Z kolei w łazience zawsze marzyłam aby mieć wannę wolno stojącą z widokiem i oknem od góry do samego dołu. Choć dosyć spektakularna, to taka duża metamorfoza starego domu drewnianego… jest możliwa!

stary dom drewniany remont metamorfoza starego domu blog

metamorfoza starego domu na wsi drewnianego – remont idzie jak burza!

Metamorfoza starego domu na wsi

“Wsi spokojna, wsi wesoła”… pisał Jan Kochanowski. Opisał tam walory mieszkania na terenach wiejskich. Styl życia w dużym mieście oraz styl życia na wsi bardzo się różnią. Mam wrażenie, że ludzie, którzy całe życie mieszkają np.w bloku kompletnie nie zdają sobie sprawy ze swojego zamknięcia, z braku bezpośredniego kontaktu z naturą, z braku wolności czy niezależności. Z braku posiadania własnego kawałka ziemi. Dziwią się ludziom mieszkającym na wsi, że nie przeszkadza im “mieszkanie na zadupiu”, brak sklepów tuż pod nosem czy galerii handlowych.  Z kolei ludzie, którzy całe życie mieszkają na wsi nie mogą pojąć jak ludzie dają się zamknąć np. na 40 metrach kwadratowych, a z okna codziennie patrzą na betonowe ściany kolejnych bloków. Cóż, każdy ma swoje racje i tu nie chodzi o to, kto ma lepiej.

Obserwuj cały remont na moim Instagramie

Dołącz do mojej grupy na Facebooku “Remont starej drewnianej chaty – koszty, porady, inspiracje, zdjęcia”

projekt remontu starej drewnianej chaty

autorka mojego projektu wnętrz, Agata Rembiś z goldenroom.pl

Jakie jest moje zdanie na ten temat? Uważam, że życie w dużym mieście jest mocno przereklamowane, a uroki życia na wsi zbyt mało doceniane. Ludzie dali sobie wmówić, że warto harować całe życie na mieszkanie 50 m2 w miarę blisko centrum miasta. Gdzie za garaż płaci się tyle, co za hektar ziemi. Ceny mieszkań w Warszawie to jakiś kosmos, zarówno cena zakupy czy cena wynajmu. 700.000 tysięcy za 70 m2 mieszkanie? Czyli takie, które nie będzie klitką, i w którym w miarę normalnie może funkcjonować rodzina z dzieckiem. Prawie milion? Halo! Za co! I jeszcze w prezencie dostaje się smog i ciągłe uważanie na wielu sąsiadów.

Dlatego od dawna widzę piękno w urokach polskiej wsi. Widzę piękno starych, drewnianych domów. Opuszczonych, samotnych. Czekających na… nie wiadomo na co. Żal patrzeć, jak wiele z nich niszczeje i gaśnie w oczach.Trochę tak jak w schronisku. Bezdomne psy czekają na nowego właściciela. Niestety część z nich nie doczeka się tego nigdy. I odejdzie w samotności, po cichu, zapomniana. Strasznie mi żal tych zwierząt, ale i tych pięknych chałupek. Dlatego postanowiłam zaadoptować jedną z nich. I zrobić spektakularną metamorfozę starego domu. 

stary dom drewniany metamorfoza

remont starego domu metamorfoza

Metamorfoza wnętrza starego domu

W między czasie, gdy remont wystartował, powstawał projekt wnętrza mojego domu. Pomysł miałam w głowie już od dawna, a właściwie sam zarys koncepcji. Wiedziałam, że chcę połączyć stare z nowym, tradycję z nowoczesnością. Przełamać schematy. Wiedziałam też, że musi być nawiązanie do stylu skandynawskiego, ale nie takie dosłowne. Moja łazienka w ogóle nie jest skandynawska, ale o takiej właśnie marzyłam. Salon wygląda jak oaza spokoju, harmonii. Żadnych krzykliwych kolorów czy elementów. Bez zbędnych dodatków i tzw. “zakurzaczy”. Lubię, jak mam wszystko ładnie pochowane w szafkach. Wtedy tworzy się porządek.

Moja metamorfoza wnętrza starego domu to dowód na to, że stare wiejskie domy mają ogromny potencjał. Chcę również już po remoncie pokazywać Wam uroki życia na wsi. Będę czasem dosyć brutalnie porównywać z warunkami życia w mieście, szczególnie w dużym mieście. Będę to opisywać z punktu widzenia mamy, ponieważ wtedy zupełnie zmienia się postrzeganie świata. Zależy mi również na tym, aby dać dziecku to, co najlepsze. I doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że szybkie warszawskie życie to nie dla nas. Chcemy żyć w stylu “hygge” i ta filozofia jest mi najbardziej bliska. 

Jestem niesamowicie ciekawa Waszej opinii o projekcie salonu, kuchni oraz łazienki. Jak Wam się podoba moja metamorfoza wnętrza starego domu? Co byście ewentualnie zmienili? Czy pomieszczenia urządzone są praktycznie? Jestem jeszcze na etapie budowy ścian i podłóg, dlatego wiele mogę zmienić i teraz jest na to czas. Piszcie w komentarzach, szczerze. Wiem, że projekt projektem, a życie życiem. Wasze doświadczenia są dla mnie bezcenne. 

Mój blog o remoncie będzie opisywał mój remont starego domu drewnianego krok po kroku, pokażę wam koszty związane z taką inwestycją. Jeszcze raz zapraszam Was zarówno na mój blog remontowy, jak i do członkostwa w mojej grupie na Facebooku “Remont starej drewnianej chaty – koszty, porady, zdjęcia, inspiracje”. A na deser wrzucam Wam zdjęcia wizualizacji pomieszczeń. Miłego oglądania!

metamorfoza starego domu

metamorfoza starego domu drewnianego – salon

stary dom metamorfoza

metamorfoza starego domu na wsi – łazienka

metamorfoza starego wiejskiego domu metamorfoza starego domu metamorfoza starego domu drewnianego na wsi metamorfoza domu starego metamorfoza domu na wsi metamorfoza domu drewnianego dom z drewna metamorfoza dom drewniany metamorfoza

Metamorfoza starego domu blog o remoncie, autorka projektu goldenroom.pl

Obserwuj cały remont na moim Instagramie

 

Comments

  1. avatarkropka says

    Układ łazienki znacznie się poprawił, ale zastanawia mnie, czy jest to odbicie lustrzane wizualizacji? Ponieważ w tym momencie wygląda jakby prysznic, umywalka i misa ustępowa były na ścianie z sypialnią, a powinny być, szczególnie misa ustępowa, na ścianie z kuchnią. Bardzo mnie ciekawi układ domu po przearanżowaniu łazienki, ponieważ widać, że łazienka powiększyła się na szerokość kosztem kuchni oraz zmniejszyła na długość. Zastanawiające jest również rozwiązanie drzwi do sypialni po tych zmianach w projekcie – otwieranie do środka pokoju będzie po przesunięciu ściany trudne przez szafkę przy łóżku, a na zewnątrz będzie kolidować z drzwiami do pokoju dziecka.

    Zastanawia mnie jeszcze szerokość szafki na lodówkę, jest dosyć wąska, ale może to tylko złudzenie wizualizacji.

  2. avatarKinia says

    Bardzo bardzo wąskie przejście pomiędzy wyspą a szafkami kuchennymi- węższe niż krzesło? Tak samo wąskie pomiędzy kanapą a wyspą. Z wystającym blatem na wyspie to niespecjalnie bezpieczne połączenie przy dziecku. Łazienka chyba ma nierealne rozmiary? Wg tych wizualizacji ( to nie zdjęcia!) Ma jakieś 3.5-4m długości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge