Jak modnie i stylowo ubrać choinkę na Boże Narodzenie 2023

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Kiedy nadchodzi jesień, w sklepach tradycyjnie pojawiają się już ozdoby choinkowe oraz dekoracje świąteczne. Z roku na rok coraz wcześniej chcemy odpowiednio przygotować się do tych Świąt. Jakie będą trendy w ozdobach choinkowych na Boże Narodzenie 2023?

Jak modnie ubrać choinkę na Boże Narodzenie 2023

Jak ubrać choinkę na Święta 2023?

Muszę przyznać, że co roku z ciekawością śledzę trendy w ozdobach i dekoracjach bożonarodzeniowych. Grudniowe social media dosłownie zalane są falą zdjęć z przygotowań do Świąt, z przygotowań do odpowiedniego udekorowania wnętrz, stołu oraz choinki. Po części to sklepy w pewnym sensie wymuszają u nas to wcześniejsze zainteresowanie dekoracjami, gdyż nawet jeszcze w sierpniu można było trafić na ozdoby choinkowe czy dodatki do wnętrz na Boże Narodzenie. W Internecie można już znaleźć wiele artykułów odnośnie tego, jakie będziemy mieć trendy w ozdobach i dekoracjach na Święta 2023. 

Tanie bombki i ozdoby choinkowe znajdziecie na Ceneo.pl

Oczywiście dekoracje na Święta Bożego Narodzenia to nie tylko ozdoby choinkowe, ale również inne formy upiększania wnętrz. Bardzo dużą popularnością cieszą się atrapy kominkowe, które podczas Świąt chętnie stawiamy w salonie i tworzymy wokół nich świąteczną dekorację. Ustawiamy świece w miejscu paleniska, wieszamy nad kominkiem zielone girlandy z bombkami, przyczepiamy skarpety “dla Mikołaja”. Na stołach z reguły stawiamy stroiki bożonarodzeniowe, wiele osób wiesza je również na drzwiach wejściowych. Na Święta odmieniamy tak naprawdę cały dom, zarówno we wnętrzu, jak i na zewnętrznej części. Lubimy również oglądać to, jak inni dekorują swoje domy na Święta. W parkach pojawiają się różnego rodzaju figurki bożonarodzeniowe. To wszystko tworzy klimat, lubimy spacerować po mieście i podziwiać te wszystkie piękne ozdoby na domach, drzewach i wielu innych miejscach w mieście. 

modna choinka 2023

Trendy choinkowe na Święta 2023

W tym sezonie dosyć ciekawą nowością będą… czarne bombki. W dekorowaniu choinki stawia się na minimalizm, na prostotę. Ten kolorowy misz masz rodem z “czasów PRL” jaki pamiętamy z dzieciństwa, powoli odchodzi do lamusa. Chociaż zaznaczam, każdy może dekorować choinkę jak uważa, wiele osób w ogóle nie zwraca uwagi na trendy choinkowe. Niektóre osoby trzymają na swoich strychach ozdoby choinkowe z przed 10 czy 15 i z roku na rok ozdabiają nimi choinkę. Wracając do tematu, w tym roku modne będą czarne bombki w połączeniu z choinką w stylu oszronionym. Ten zestaw będzie prezentować się bardzo elegancko, wytwornie i z klasą. Na pewno nie zabraknie fanów takiego typu ozdobienia swojej choinki.

Kolejna nowość w modnych choinkach na Święta 2023 to choinki podświetlane LEDami. Zawsze skupialiśmy się na lampeczkach, które wieszaliśmy na choince. W tym roku kupujemy gotowe choinki z podświetleniem, które o wiele łatwiej już udekorować bombkami to raz, a dwa oferują naprawdę piękną atmosferę. Co ciekawe, już sama choinka z podświetleniem LED prezentuje się na tyle ciekawie i klimatycznie, że pewnie część osób zdecyduje się na taką minimalistyczną wersję choinki. 

I ostatnia z ciekawszych nowości to perełkowe ozdoby choinkowe. Z pewnością wpadną w oko zwolenniczkom pastelowych dekoracji, kobiecych, w delikatnych kolorach. Trzeba należy uważać na to, że takie perełkowe ozdoby czasem mogą być dosyć kosztowne. Wszystko zależy od materiału, z jakiego np. bombki zostaną wykonane. Jak więc widać, mamy trochę nowości w trendach choinkowych na 2023. Mnie osobiście najbardziej intryguje ten trend na czarne bombki choinkowe oraz choinki podświetlane LED. Z pewnością zainteresuje się bliżej takimi dekoracjami podczas zakupów.

jak ubrać choinkę 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge