Kupujesz nowy TV? Podpowiadam jakie funkcje powinien mieć

W tych czasach telewizor to coś więcej niż odbiornik. Dzięki nowoczesnym funkcjom stał się on interaktywnym centrum rozrywki. Duże możliwości daje łączność telewizorów z Internetem, dzięki czemu telewizor może oferować nam przeróżne formy spędzania czasu, oprócz zwykłego oglądania programów telewizyjnych.

jaki wybrac telewizor 2022

Jaki wybrać telewizor?

Kiedyś telewizor służył tylko i wyłącznie do odbierania kanałów telewizyjnych. Do dziś pamiętam, jaką nowością była opcja Telegazety w telewizorach. Dawała ona możliwość czytania i zamieszczania ogłoszeń, poznawania nowych ludzi na grupach tematycznych, czytania newsów z całego świata itp. W czasach, kiedy jeszcze nie było Internetu, ta opcja w telewizorach była namiastką czegoś więcej, łączności ze światem, z ludźmi. Jaki wybrać telewizor?

Aktualnie telewizory naszpikowane są nowoczesnymi funkcjami. Obok nazwy TV zobaczymy teraz takie skróty jak Smart TV, telewizor 4K, 8K, Ultra HD i wiele innych. Na co zwracać uwagę i jakie funkcje powinien mieć telewizor, który stanie się naszym nowoczesnym oraz interaktywnym centrum rozrywki, a nawet wsparciem w naszym biznesie.

Warto również dodać, że telewizor może również wspierać dzieci w nauce, przy odpowiednim dobraniu różnych aplikacji czy programów. Telewizor również może pomagać nam w pracy, w video konferencjach, możemy dzięki niemu również przenosić i oglądać różne rzeczy z telefonu. Może stać się on łącznikiem między naszym laptopem oraz smartfonem, gdyż wszelkie urządzenia RTV AGD można łączyć, parować ze sobą. Inne nietypowe funkcje to chociażby możliwość wyświetlania obrazu na ekranie telewizora, wymienna ramka, dodatkowe efekty oświetleniowe czy nieustanna poprawa jakości obrazu. Poznaj najważniejsze nowoczesne funkcje telewizora, dzięki którym dowiesz się, jaki telewizor wybrać, czy postawić na telwizory LED, a może inny ich rodzaj?

jaki kupic telewizor

Jaki wybrać telewizor – poznaj najważniejsze funkcje

Smart TV to obecnie “must have” każdego nowoczesnego telewizora. Ta funkcja dostępna jest już od kilku dobrych lat, jednak cały czas jest ona na topie tych najważniejszych funkcji telewizora. To funkcja, która zapewnia dostęp do Internetu. Telewizory smart TV łączą się z siecią, np. poprzez sygnał Wi-Fi, i pozwalają na korzystanie z wielu dodatkowych aplikacji. Z poziomu telewizora możesz korzystać z YouTube, z Netflixa czy Spotify. Co więcej, będziesz mieć również dostęp do szerokiej bazy treści, udostępnianych na platformie VOD czyli video . Co to znaczy? Smart TV pozwala użytkownikowi oglądać filmy, seriale i programy dostarczane na życzenie przez operatora platformy typu VOD, np. HBO GO.

Magnetowid wbudowany w telewizor? Ależ tak! Możliwość nagrywania ulubionych programów to kolejna przydatna funkcja. Nowoczesne telewizory wyposażone są w dysk wbudowany w telewizor, który ma całkiem spora pamięć. Kiedy nie będziesz mógł obejrzeć ulubionego programu, wystarczy kliknąć przycisk Nagraj, a urządzenie automatycznie przygotuje kopię, którą będzie można odtworzysz później w dowolnym momencie. 

Inteligentne sterowanie czyli smartfon zamiast pilota. Oprócz tego, że smartfon może posłużyć nam za pilota (dzięki specjalnej aplikacji), warto wiedzieć, że niektóre modele (np. Sony) wyposażone są w wygodne, inteligentne wyszukiwanie głosowe. Z kolei technologia Chromecast built-in pozwala wyświetlić na ekranie filmy, gry i aplikacje z urządzeń mobilnych z systemem iOS i Android. 

Połączenie TV ze smartfonem. W obecnych czasach to naprawdę przydatna funkcja, bo smartfony stały się naszym centrum dowodzenia, zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Z reguły wystarczy pobranie odpowiedniej aplikacji, aby możliwe było sterowanie i zarządzanie telewizorem bez użycia pilota. Smartfon przyda się również, kiedy zechcemy coś odtworzyć, przesłać lub znaleźć. 

Telewizory dla gracza. to specjalne telewizory, które pozwalają na sprawnie działanie wielu gier sieciowych. Graczom często zależy na efekcie HDR w grach, dlatego powinni oni zainwestować w telewizor ze strefowym tylnym podświetleniem, miniLED lub OLED. Niski input lag, automatyczny tryb gry i zmienna częstotliwość odświeżania to rzeczy obowiązkowe w telewizorze do gier dla najbardziej wymagających. Jak więc widać telewizor może również stać się multimedialnym kombajnem przeznaczonym również do gier. 

funkcja smart tv w telewizorach

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge