Przedłużanie rzęs 1:1 – relacja oraz moja opinia o tym czy warto?

Ponad pół roku temu, w listopadzie po raz pierwszy zdecydowałam się na zabieg przedłużania rzęs metodą 1 : 1. Słyszałam wiele różnych opinii na temat tego zabiegu, dlatego postanowiłam przetestować go na “własnej skórze”, a właściwie to na własnych rzęsach. W tym wpisie znajdziecie zarówno zdjęcia z przedłużania rzęs jaki moją opinię o przedłużaniu rzęs metodą 1 do 1.

Przedłużanie rzęs 1 : 1 – opinia

Zabieg przedłużana rzęs metodą 1 : 1 mogłam testować dzięki warszawskiemu salonowi Monika Nails & Beauty, który już w tym miejscu bardzo polecam. Relację z testowania zrobiłam dopiero pół roku po pierwszym przedłużaniu rzęs, aby dobrze sprawdzić jakość tego zabiegu. Faktycznie dopiero po takim czasie mogę mieć pewność, że warto.  Oczywiście wszystko ma swoje plusy i minusy. Mam dla Was zdjęcia z przeprowadzania całego zabiegu oraz moją opinię odnośnie tego, czy faktycznie warto przedłużać rzęsy.

1. Zabieg trwa około 120 minut, wszystko w zależności od tego jak wiele mamy swoich naturalnych rzęs. Czasem zabieg może trwać 1,5 godziny, czasem nawet i 3 godziny. Tak wygląda stolik przygotowany do zabiegu przedłużania rzęs. Znajdują się na nim rzęsy o rożnych długościach, aby kosmetyczka mogła je idealnie dobrać do naszych naturalnych oraz do kształtu oka.

przedłużanie rzęs 1 do 1

2. Pod czas zabiegu leżymy wygodnie na łóżku. Dzięki temu cały zabieg przedłużania rzęs jest dla nas bardzo wygodny i komfortowy. Jeśli w tle gra miła muzyka, a nasza kosmetyczka potrafi zająć nas sympatyczną rozmową to przedłużanie rzęs trwa naprawdę szybko i przyjemnie. Pamiętajmy, aby na zabieg przyjść najlepiej bez makijażu oka!

przedłużanie rzęs 1 do 1 zabieg

3. Zanim kosmetyczka zacznie nakładać pierwsze rzęsy, pod oczy musi założyć specjalne płatki ochronne, które przykleja się do skóry.

przedłużanie rzęs 1 do 1 opinia

4. Przez około 2 godziny kosmetyczka przyklejała jedną jedwabną rzęsę do jednej mojej naturalnej rzęsy. Jest to bardzo misterna praca, ale jeśli kosmetyczka zna się na rzeczy to zawsze będzie wykonana perfekcyjnie i nasze rzęsy osiągną bardzo naturalny efekt. Nie będą splątane ani nierówne.

przedłużanie rzęs 1 do 1 forum

5. Efekt widoczny jest natychmiastowo!

przedłużanie rzęs 1 1 opinia

przedłużanie rzęs 1 1 opinie

Plusy przedłużania rzęs:

 • piękny i naturalny efekt długich rzęs
 • wygoda – nie trzeba ich malować
 • oszczędność czasu podczas wykonywania codziennego makijażu
 • efekt wykonanego make-upu nawet bez jego obecności na twarzy
 • ogromny komfort podczas wakacji, lata, okresu morskich kąpieli
 • możliwość wydłużenia rzęs o wiele bardziej niż najlepszym tuszem do rzęs

Minusy przedłużania rzęs:

 • konieczność uzupełniania po około 4 tygodniach, koszt uzupełniania w zależności od salonu i miasta od 100 do 200 zł średnio
 • zabieg może trochę osłabić naturalne rzęsy, ale to odwracalny proces, moje rzęsy po zdjęciu tych jedwabnych odrosły trochę krótsze, ale z biegiem czasu osiągają swój naturalny rozmiar, jednak trzeba na to czekać więcej niż miesiąc

Więcej:

Comments

  • avatar says

   Nie napisałam przecież, że efekt jednego przedłużania utrzymał się pół roku , tylko że pół roku temu pierwszy raz przedłużyłam rzęsy! W minusach przedłużania rzęs napisałam, że trzeba je uzupełniać co 4 tygodnie. Ja przez te pół roku miałam kila razy uzupełniane rzęsy, a później je zdjęłam, aby sprawdzić jaki miały wpływ na moje naturalne. Dopiero po tym okresie mogłam zrobić rzetelną relację i wyrazić swoją opinię o tym zabiegu.

   • avatarhmmm says

    Ok to teraz przynajmniej wytłumaczyłaś i zrozumiałam bo z postu wynika, że pół roku się trzymają i to było dla mnie zaskakujące!

 1. avatarValentina says

  Przecież jak byk napisane, że co ok4tyg uzupełnić trzeba :/

  Tekst zrozumiały. Ja bym tylko dodała, że trzeba MOCNO zwrócić uwagę na to KTO wykonuje zabieg. Nie patrzeć na promocje typu ” Przedłużanie za 50zł”, sprawdzić dyplom z kursu oraz przez jaką firmę był wykonany, poczytać w internecie opinie lub od znajomych.
  Lepiej wydać 200+ zł niż mieć popalone rzęsy, które potem już będą krzywo odrastać i dłużej będzie trwała ich regeneracja.(wszelkie grupony itp odpadają) Zastanowić się czy jeśli mamy 3 rzęsy na krzyż to czy efekt długiej firanki na tych paru rzęskach nie będzie komiczny. Oczywiście można zrobić 2:1 ale jeśli rzęsy są słabe to nie zawsze można dokleić dwie rzęsy do jednej.

  Osobiście polecam jeśli w 100% pójdziemy do salonu z dobrymi opiniami, gdzie zajmie się nami osoba z “praktyką”, która już od lat wykonuje ten zabieg (nie będziemy jej królikami doświadczalnymi). Jeśli nie będziemy sobie ich sami wyrywać (tych które już odpadają) i będziemy o nie dbać – używać specjalnych kosmetyków do zmywania makijażu, odpowiedniego eyelinera(na bazie wody) itp.

  • avatarOla says

   Zgadzam się. lepiej zapłacić trochę więcej i mieć pewność, że zrobi to profesjonalistka przy użyciu najlepszych materiałów. Ja długo szukałam odpowiedniego salonu, zanim się odważyłam na przedłużanie. Wybór padł na p. Magdę Bąk na Mokotowie i to był strzał w 10! Bardzo sympatyczna, kompetentna i zna sie na rzeczy. Dobrała mi rzęsy do kształtu oka, żeby wyglądały naturalnie. I teraz chodzę do niej regularnie na dopełnianie.

 2. avatar says

  Też się zastanawiam nad odżywką, bo niestety rzęsy mam dosyć mizerne (nawet mój brat ma ładniejsze, co za jawna niesprawiedliwość! 🙂 ) ale w dłuższej perspektywie i tak wolałabym taki zabieg ze względu na efekty które są widoczne od razu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge