Metamorfoza domu – malowanie ścian bez fachowców [JAK?]

Która farba sprawdziła się na tyle, aby móc samodzielnie pomalować ściany, bez potrzeby zatrudniania fachowców? Okazuje się, że niektóre farby są tak łatwe w użyciu, tak idealnie rozprowadzają się na ścianie i na dodatek prawie nic nie chlapią, iż samodzielne malowanie ścian wydaje się dziecinnie łatwe.

jak samodzielnie pomalowac sciany

Jak samodzielnie pomalować ściany?

Czy znacie ceny za malowanie ścian przez fachowców? Cena za malowanie ścian może wynieść od 17 do nawet 22 zł za 1 m². Zależy od powierzchni, rodzaju wybranej farby oraz kosztu prac przygotowawczych. Oczywiście to są średnie ceny, które różnią się chociażby od regionu. W każdym razie malowanie ścian nie jest usługą tanią. Jak się jednak okazuje, można wykonać ją samodzielnie, jeśli posiada się odpowiednio profesjonalne farby. W przypadku metamorfozy mojego domu takimi właśnie farbami dom został pomalowany samodzielnie, bez ekipy fachowców. W malowaniu uczestniczyłam ja oraz moi przyjaciele. Do ścian użyłam ceramicznej farby PARA Elite Ceramic 4090. Czym ta farba wyróżnia się spośród innych?

PARA Elite Ceramic 4090 to ceramiczna farba lateksowa o połysku „skorupki jajka”. Tworzy ona piękny efekt, który zdecydowanie nadaje ścianom luksusowego wyglądu. Ta farba to pochodząca ze Szwecji najwyższej jakości farba z domieszką opiłków ceramicznych. Tworzy elegancką i bardzo trwałą powłokę. Idealnie nadaje się do pomieszczeń narażonych na duże zabrudzenia. Jak wiecie, mam 4-letniego synka, także ta funkcja farby była dla mnie niesamowicie istotna. Malowanie tą farbą to czysta przyjemność, gdyż farba idealnie równo rozprowadza się po ścianie, jest kompletnie “bezrozpryskowa”. Wyjątkowa formuła zawierająca ceramiczne mikrokuleczki zapewnia najwyższy poziom osiągnięć pod względem siły krycia, przyczepności, nanoszenia na nawierzchnię, zmywalności i odporności na plamy.

metamorfoza salonu

metamorfoza mojego salonu

Do zagruntowania ścian użyłam podkładu Scala Ultra Primer. Grunt ten rewelacyjnie poradził sobie ze ścianami, na których uwaga, był tylko tynk kwarcowy, nie było gładzi. Mimo tego, ściany są idealnie gładkie, wyglądają tak, jakby faktycznie ta gładź była położona. Uważam, że to właśnie zasługa tak wysokiej jakości farb, które pozwoliły na uzyskanie wyjątkowo trwałej warstwy na ścianie. Szczególnie zalecane jest stosowanie takiej farby na podłożach niespójnych o różnej chłonności i kolorystyce. Czyli tak jak było u mnie. Dzięki dobremu podkładowi i dobrej farbie ściany wyglądają perfekcyjnie. Pisząc o tym gruncie wspomnę raz jeszcze, że nie korzystałam z fachowców i wszystkie produkty były bezproblemowo rozprowadzone przez osoby, które z profesjonalnym malowaniem ścian nie miały nic wspólnego. Mimo to efekt wygląda tak, jakby faktycznie zatrudniono ekipę fachowców. Sekretem są po prostu profesjonalne produkty do malowania ścian.

grunt scal

Jak samodzielnie pomalować sufit?

Czy istniej farba, która nie chlapie podczas malowania sufitu? Okazuje się, że tak. I po metamorfozie ścian w moim domu z pewnością mogę potwierdzić, że jest to farba do sufitów PARA Ultra 976. Farba lateksowa PARA Ultra 976 to produkt przeznaczony do malowania sufitów i stworzony specjalnie aby podczas malowania nie kapał. Minimalizuje nierówności podłoża. Emalia jest w postaci niekapiącego żelu, bezzapachowa, charakteryzuje się wysoką siłą krycia. Tworzy doskonale oddychające powłoki, c charakteryzuje się wysoką siłą krycia.

Sufity malowane były wałkiem na teleskopie. Nawet nie musiałam specjalnie zabezpieczać domu przed malowaniem, bo farba praktycznie wogóle nie chlapie, nie rozpryskuje się. Można nią malować zupełnie swobodnie, bez wysiłku. Świetnie i szybko rozprowadza się po powierzchni. Z powodzeniem można samodzielnie poradzić sobie z malowaniem sufitów. Jak widzicie metamorfoza domu, a w tym przypadku metamorfoza ścian wcale nie musi wiązać się z zatrudnianiem fachowców do wszystkiego. 

farba para

farby znajdziecie w sklepie dekorianhome.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge