Ulubiona odżywka do włosów – które są najlepsze?

Moje długie włosy wymagają korzystania z różnych odżywek. Nie wyobrażam sobie pielęgnacji włosów bez ich używania. Podzielę się z Wami moimi wrażeniami odnośnie tego, które odżywki sprawdzają się najlepiej i według mnie są najbardziej skuteczne. Każdej z nas zależy wszak na widocznym i długotrwałym efekcie.

najlepsza odżywka do włosow

Najlepsza odżywka do włosów

W sklepach mamy tak duży wybór odżywek do włosów, że naprawdę trudno się zdecydować na wybór tej jednej. Produkty różnią się między sobą nie tylko składem, ale również sposobem nakładania, działania, czasem trzymania kosmetyku na włosach, są odżywki do spłukiwania i bez spłukiwania, różnią się również formą aplikacji np. odżywki w sprayu albo odżywki w kremie. Która więc będzie dla nas najlepsza? Czy odżywka bez spłukiwania będzie tak samo skuteczna jak odżywka do spłukiwania? Które odżywki nie obciążają włosów? To chyba najczęstsze dylematy podczas zakupu odżywki do włosów.

Jaki jest bardzo istotny fakt, o którym musicie wiedzieć podczas kupowania odżywek do włosów? Odżywki bez spłukiwania z reguły zawsze będą miały mniejszą “moc” oddziaływania, aniżeli te do spłukiwania. Wszystko dlatego, aby odżywka bez spłukiwania nie obciążała włosów, aby nie skleiła ich lub nie sprawiła, że będą wyglądać jak nieumyte. Dlatego też w takiej odżywce bez spłukiwania nie można zastosować zbyt silnych substancji odżywiających. Zaletą takich odżywek jest z kolei możliwość ekspresowego użycia i szybka poprawa wyglądu włosów. Nie zawsze mamy czas, aby zastosować odżywkę ze spłukiwaniem, trzymając ją na włosach określoną ilość czasu.

Tak naprawdę odżywianie włosów w dużej mierze skupia się na nawilżaniu włosów. Dobre kosmetyki będą charakteryzowały się stosunkowo krótkim, wartościowym składem, w którym warto szukać olejków, maseł, pentanolu, protein czy aloesu. Poleca się z kolei unikać odżywek z woskami, silikonami i parafiną. Generalnie warto wnikliwie czytać składy kosmetyków. Warto również wiedzieć, że odżywkę czasem jest w stanie zastąpić nam… sam szampon. Niektóre z nich mają tak bogate składy, że pozostawione na włosach przez np. kwadrans spełnią rolę odżywki do włosów. Osobiście uważam to za bardzo racjonalne rozwiązanie, które pozwoli na oszczędność czasu. Jednak nie oznacza to rezygnacji z silnie działających masek i serów do włosów, których zaleca się używać nie częściej, aniżeli raz w tyygodniu.

Ulubiona odżywka do włosów

Jaka jest moja ulubiona odżywka do włosów? Jak wiecie mam długie włosy, dosyć grube i ciężkie można powiedzieć. Dlatego też aktualnie moim numer jeden jest seria produktów L’oreal “Absolut Repair”. Zamówiłam je na Notino.pl (znajdziecie je w zakładce produktów L’oreal Professionnel Serie Expert) i jeszcze trafiłam wtedy na jakąś promocję. Dlaczego aktualnie właśnie to one sprawdzają się u mnie najlepiej? Ta linia kosmetyków zaprojektowana została specjalnie dla uzyskania efektu odbudowy zniszczonych włosów. Nasycona złotą komosą ryżową + proteinami Absolut Repair z Serie Expert zmniejsza uszkodzenia powierzchni włosów o 77% i zapewnia 7x bardziej lśniące włosy. Efekty używania kosmetyków z tej linii widoczne są już po pierwszym zastosowaniu.

skuteczna odżywka do wlosow

Warto również przetestować na sobie metodę Reverse Hair Washing – RHW. To inaczej odwrócona metoda mycia włosów. Sięgnij po ulubioną odżywkę i pozostaw na wilgotnych włosach na około 5-10 minut. Po tym czasie, delikatnie spłucz nadmiar produktu, pozostałości powinny zostać na długości kosmyków. Następnie przejdź do mycia skóry głowy szamponem. Co możemy zyskać? Redukcję puszenia się włosów, gładkość i nawilżenie włosów. Mało się mówi o tej metodzie, a moim zdaniem może okazać się zbawienna dla wielu kobiet, szczególnie tych posiadających długie włosy. U mnie ta metoda sprawdza się całkiem dobrze, choć nie ukrywam, przyzwyczajona jestem do innej kolejności i nie łatwo jest odmienić ten rytuał mycia i odżywiania włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge