5 sposobów na szybkie uzyskanie wakacyjnej opalenizny

Wakacyjne słońce sprzyja opalaniu się, jednak nie wszyscy mają na to czas. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, aby nieco przyspieszyć proces opalania. Czasem wystarczą do tego jedynie odpowiednie kosmetyki i można cieszyć się piękna opalenizną.

jak się szybko opalić

Jak szybko się opalić?

Nie każdy jest fanem opalonej skóry, ja z pewnością należę do osób, które uwielbiają się opalać. Dbam o to, aby moja skóra była opalona przez cały rok, również zimą. W tym celu korzystam nie tylko z wylegiwania się na słońcu, ale również z kosmetyków takich jak samoopalacze, które sztucznie przyciemniają skórę. Uważam, że obydwa sposoby na piękna opaleniznę są dobre. Osobiście nie lubię bladej skóry, moim zdaniem tylko ta opalona wygląda naprawdę atrakcyjnie. Poza tym ciemna skóra świetnie ukrywa drobne mankamenty ciała, na dodatek wyszczupla. Także posiadanie opalonej skóry to same korzyści. 

Dzięki nowoczesnym kosmetykom do opalania można uzyskać efekt pięknej opalenizny dosłownie w kilka minut. Po moich testach stwierdzam, że najlepiej sprawdzają się samoopalacze w piance, które rozprowadza się specjalną rękawicą. Pomaga ona równo rozprowadzić kosmetyk, bez zacieków. Rękawica chroni również dłonie przed zbędnym zabrudzeniem. Jeśli posiadamy jasną karnację, najlepiej wyjść od poziomu Light, a następnie Medium i Dark. Dzięki temu opalenizna będzie równa i nie uzyskamy efekty zbyt mocnego przejścia od bladej skóry do ciemnej. Wybór kosmetyków do opalania jest naprawdę ogromny! Jakie rodzaje produktów takich jak kosmetyki do opalania możemy wyróżnić?

skuteczny samoopalacz

Jakie są rodzaje kosmetyków do opalania?

Przyspieszacze opalania

Na czym polega działanie przyspieszacza opalania? Inaczej nazywają się one aktywatorami opalania albo utrwalaczami. W tych kosmetykach zawarty jest aminokwas zwany tyrozyną, który przyspiesza proces melanogenezy. Jak wiecie, za ten piękny kolor skóry odpowiada melanina. Ten aminokwas sprawia, że podczas kontaktu z promieniowaniem UV, skóra opala się dużo szybciej. Czasem w tego typu kosmetykach dodaje się różne dodatki, które również poprawiają koloryt skóry takiej jak wyciągi z orzechów czy karoten. Ważne jest to, aby nie używać przyspieszacza podczas pierwszy, z reguły wiosennych ekspozycji na słońce, bowiem można się bardzo szybko poparzyć (kiedyś mi się to przydarzyło). Wiosenne słońce jest bardzo ostre, a nasza skóra nie zwyczajna po zimie na ekspozycję. Skórę trzeba powoli i ostrożnie przyzwyczajać do opalania.

Olejki do opalania

Podczas wylegiwania się na słońcu zawsze używam olejków do opalania. Dlaczego? Ponieważ oprócz tego, że wspierają one opalanie, to jeszcze świetnie nawilżają skórę, często nadając jej również złocisty koloryt. Olejki do opalania występują również w wersjach z różnym SPF, które mniej lub bardziej chroni przed promieniowaniem UV. Nakładanie olejków jest szybkie i przyjemne. Dużo lepiej nakłada się olejek, aniżeli krem do opalania. 

Pianki do samoopalania

Pianki do samoopalania dostępne są zazwyczaj z rękawicą do ich aplikacji. Dzięki nim opalenizna pojawia się w kilka minut. Nie musimy długo czekać na efekt. Idealne do nakładania przed ważnym wyjściem, imprezą, randką. W błyskawiczny sposób możemy przyciemnić skórę o kilka tonów. Wyrównać również te miejsca, które nie opaliły się podczas opalania w kostiumie kąpielowym. 

Balsamy do samoopalania

Kobiety chyba najczęściej używają różnych balsamów do opalania. Na efekty czeka się różnie, zależnie od rodzaju kosmetyku. Minusem tych produktów jest średnio przyjemny zapach, jaki pojawia się na skórze. Jednak w części kosmetyków ten minus został wyeliminowany. Trzeba więc szukać tych produktów, które nie powodują uwalniania niemiłego zapachu skóry. 

Beta karoten do opalania

Beta karoten to barwnik, dzięki któremu opalenizna przybiera piękny kolor. Dlaczego ma on takie działanie? Związek ten wiąże tzw. wolne rodniki, dzięki czemu chroni przed stresem oksydacyjnym wywołanym ekspozycją na słońce. Kumulując się w naskórku, redukuje wrażliwość na promieniowanie UV i pozwala uzyskać delikatną, równomierną opaleniznę. Co ciekawe, beta karoten można sobie aplikować zarówno w postaci kosmetyków do smarowania ciała, jak i w postaci suplementów diety.

samoopalacz skuteczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge