10 porad – jak idealnie spakować wakacyjną walizkę

Sezon wakacyjnych wyjazdów można spokojnie uznać za otwarty, dlatego też dziś post w temacie stricte urlopowym. Ponieważ sama niedługo wyjeżdżam na wymarzone wakacje, zebrałam zarówno dla Was, jak i dla siebie 10 wartościowych porad odnośnie funkcjonalnego pakowania wakacyjnej walizki. O tym warto wiedzieć! Jak spakować walizkę?

Jaką wybrać walizkę?

Zacznę od tych osób, które dopiero planują zakup dużej walizki. Naprawdę warto czasem dołożyć odrobinę z budżetu, aby kupić model jak najlżejszy, oznaczonych hasłem np. “lite”. Takie walizki są lekkie jak piórko, często obrotowe i manewrowanie nimi jest bajecznie proste, nie sprawia większych trudności. Wiem już z doświadczenia jak wiele trudności może sprawdzić nieodpowiednia walizka, dlatego też teraz bardzo mocno zwracam uwagę na wagę oraz wygodę.

Z mojego doświadczenia stwierdzam, że nieco lepiej sprawdzają się walizki z miękkim przodem, aniżeli te twarde. Do tych miękkich można zabrać o wiele więcej rzeczy i jest mniej problemów podczas dociskania ostatnich sztuk. Twarda walizka jest o wiele bardziej bezpieczna dla rzeczy, ale też przy tym o wiele cięższa. Wszystko zależy od nas, oraz od tego co chcemy w tej walizce przewozić. Teraz dowiecie się jak porządnie spakować walizkę.

DSC_4243r watermark

Gdzie kupować walizki?

Szukajcie w dużych marketach, jeśli macie czas chodzić po sklepach. Jeśli chcecie kupić porządną walizkę w dobrym sklepie internetowym, polecam Wam sklep www.SuperGalanteria.pl , gdzie znajdziecie tak piękne modele walizek:

jak pakowac walizke

10 porad – jak spakować walizkę?

1.  Lista rzeczy

Choć to banalna sprawa, może okazać się najbardziej istotną podczas pakowania walizki. Rzeczy do zabrania warto spisywać sobie już kilka dni wcześniej, bo nie jesteśmy w stanie naraz sobie o wszystkim przypomnieć. Potem pojawia się sytuacja rodem z filmu “Kevin sam w Nowym Jorku”, czyli w trakcie podróży doznajemy szoku, że zapomnieliśmy zabrać ze sobą coś naprawdę ważnego (zapomnienie o zabraniu dziecka wydaje się już totalnie skrajne ;).

2. Wykorzystuj maksymalnie przestrzeń

Pakując się często zapominamy, że opakowania rzeczy również nadają się do umieszczenia w nich różnych przedmiotów. Pamiętajmy, że w etui po okularach, pudełko na jakiś przedmiot może zawierać w sobie dodatkowe cenne miejsce na jakieś drobiazgi.

3. Rolowanie ubrań

Zasada rolowania ubrań jest stara jak świat, choć nadal nie każdy jest do niej przekonany. Ja roluję ubrania tylko wtedy, kiedy naprawdę zaczyna mi brakować miejsca i każdy centymetr będzie na wagę złota.

4. Mini kosmetyki

Każdy z nas ma swoje ulubione kosmetyki, jednak na okres wakacji warto z większości po prostu zrezygnować, albo zdobyć ich miniaturki. Nie dodawajmy sobie też bagażu takimi produktami jak żel pod prysznic czy szampon, bo te wszystkie produkty z reguły są dostępne w każdym hotelu, albo możemy je nabyć w każdym sklepie.

5. Pakuj od największego do najmniejszego

Jednym słowem najcięższe i największe rzeczy idą na sam dół walizki, a pozostałe analogicznie na górę. Jest to najbardziej znany i najbardziej popularny system pakowania wakacyjnej walizki.

6. Saszetka zapachowa

Do walizki włóż zapachową saszetkę, najlepiej o zapachu morskiej bryzy. Dzięki temu nasze ubrania będą pachniały wakacjami!

7. Zabezpiecz kosmetyki

Chroń kosmetyki kruche, takie jak cienie i pudry w kamieniu. Szczególnie obsługa lotniska nie zna litości w przerzucaniu bagażami, dlatego też warto odpowiednio zabezpieczyć nasze, często bardzo drogie kosmetyki. Do pudełeczek włóż watę albo płatki kosmetyczne, które zamortyzują wszelkie uderzenia.

8. Malutki prasowacz na parę

Ubrania wyjęte prosto z walizki zawsze będą nieco wygniecione. Warto więc zabrać ze sobą malutki prasowacz na parę, który po wypakowaniu może okazać się na wagę złota! Szczególnie jeśli będziemy się gdzieś spieszyć albo nie będziemy mieli dostępu do hotelowego żelazka.

9. Chroń kosmetyki przed wylaniem

Na wszelkie buteleczki nałóż kawałki folii i zabezpiecz gumką recepturka. Dzięki temu unikniesz przykrej niespodzianki rozlania jakiegoś kosmetyku na rzeczy w walizce (a taka sytuacja zdarza się nader często w podróży).

10. Najważniejsze rzeczy na wierzch

Zastanów się z jakich rzeczy możesz korzystać w czasie podróży i postaraj się mieć je zawsze pod ręką. Nie ma nic gorszego, aniżeli szukanie drobiazgu, który leży na samym dnie walizki.

 

Comments

  1. avatar says

    Świetny poradnik, który z pewnością przyda się już niebawem. W końcu wakacje już tuż, tuż, ale te “długie” mogą być faktycznie problematyczne, jeśli chodzi o pakowanie. 😉

  2. avatarradon says

    Dzięki za cenne rady i mocno na czasie. Proponuje przemyśleć, czy nie przygotować poradnika jak wybrać odpowiedni rodzaj walizki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge