Jak urządzić biuro w swoim domu idealne na home office?

W obecnych czasach biura przenoszą się naszych domów. Praca zdalna z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Dlatego też wiele osób zadaje sobie pytanie, jak urządzić swoje domowe biuro? W jaki sposób zaaranżować taką przestrzeń, aby sprzyjała motywacji do pracy?

domowe biuro

Jak urządzić domowe biuro?

Na wstępie dodam, że sama jestem na etapie urządzania domowego biura. Moim zdaniem najlepiej zacząć od projektu wnętrza, a kiedy już go zdobędziemy, jednym z najważniejszych elementów będzie wybór odpowiedniego i wygodnego krzesła do pracy (duży wybór znajdziesz w sklepie krzeslabiurowepro.pl/). Dlaczego zacząć od krzesła? Od wielu kat pracuje zdalnie i wiem, że od jakości krzesła zależy… jakość naszej pracy. Krzesło musi być idealnie dopasowane do naszych potrzeb, do naszego wzrostu, ilości spędzanego czasu przy biurku. Czym więc kierować się przy wyborze idealnego krzesła biurowego?

Z pewnością polecam krzesła, które są tak zaprojektowane, aby podążać za ruchem ciała człowieka. Są to specjalnej krzesła ergonomiczne, pozwalają na tak zwane aktywne siedzenie. Wbrew pozorom siedząc na krześle możemy dostarczyć naszemu ciału więcej ruchu, a to właśnie za sprawą odpowiednio zaprojektowanego krzesła. Więcej ruchu, to więcej tlenu dostarczonego dla organizmu, to również uniknięcie bólu pleców. Warto poważnie i odpowiedzialnie podejść do wyboru fotela biurowego, gdyż odpowiedni fotel będzie wspierać nasze zdrowie, a nie je odbierać. 

Skoro jesteśmy przy krzesłach, to warto znać nowoczesne modele biurek do pracy. Zdradzę Wam kilka ciekawostek, o których być może nawet nie wiecie. Z pewnością warto wziąć pod uwagę wybór biurka…. elektrycznego. Na czym polega mechanizm działania tego biurka? Biurka te są wyposażone w sterownik, który pozwala na zaprogramowanie kilku predefiniowanych pozycji, co ułatwia dostosowanie wysokości do różnych zastosowań. Jednym słowem biurko możemy idealnie dopasować do swojego wzrostu i tym samym do swojej ulubionej pozycji podczas pracy. Takie rozwiązanie uważam za idealne do pracy zdalnej.

biurko do pracy zdalnej

Gadżety wspomagające pracę zdalną w domu

Czy wiecie, że w sklepach można kupić taki gadżet jak… podnóżek masujący? Dzięki niemu podczas pracy możemy równocześnie wykonać masaż stóp oraz łydek. Taki zabieg będzie mieć niezwykle dobry wpływ na nasze zdrowie oraz ogólne samopoczucie. Tysiące lat temu chińska medycyna odkryła, jak wiele dobrego może zdziałać zwykły masaż stóp i tym samym stymulowanie specjalnych punktów, jakie właśnie w stopach są umiejscowione. Warto bliżej poznać się z tym tematem, aby docenić wartość takiego masażu i tym samym zafundować sobie podnóżek masujący.

Kolejny ciekawy i przy tym bardzo tani gadżet to kreatywna świecąca tablica, która spełnia przy okazji funkcję lampki nocnej na USB. Możemy na niej pisać, wycierać, pisać na nowo, a wszystkie wiadomości będą podświetlone, tym samym zwracając naszą uwagę. To świetna alternatywa dla kultowych już żółtych karteczek, którymi wiecznie oklejano biurka, komputery, laptopy, ściany. Taki chaos z pewnością nie sprzyja produktywnej pracy. Zdecydowanie najlepsze warunki do pracy są wtedy, kiedy otacza nas harmonia i harmonijny wystrój domowego biura.

Innym wartym wspomnienia gadżetem sprzyjającym domowej pracy to… mini odkurzacz biurkowy. Uroczy odkurzacz w postaci na przykład słodkiego kociaka będzie ekspertem w usuwaniu okruchów i kurzu, a ponadto można go ładować, więc zawsze będzie gotowy do działania. Dzięki niemu na naszym biurku zawsze będzie idealnie czysto, a to sprzyja produktywnej pracy. Wszak mało kto jest w stanie odmówić sobie jedzenia przy biurku, przy którym pracuje. Dlatego też posiadanie takiego mini odkurzacza na biurko uważam za absolutne “must have”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge