Jak wyczarować piękne brwi – 5 super trików instagramerek

Piękne brwi to obiekt marzeń wielu kobiet, ale czasem ciężko osiągnąć efekt widoczny na instagramowych zdjęciach. Jak one to robią? Czego używają do stylizacji brwi? Wiele razy zapewne zadajemy sobie w głowie takie pytania. I tym samym często swój makijaż brwi ograniczamy do używania zwykłej kredki, nie znając innych gadżetów.

dobra kredka do brwi

Jak zrobić kształt brwi – 5 trików

Wiele kobiet świetnie radzi sobie z makijażem, ale zrobienie pięknych brwi często natrafia na pewne trudności. Teoretycznie wydawałoby się, że po prostu wystarczy mocniej zarysować linię brwi i po sprawie. Sprawa nie jest jednak taka prosta. Tworzenie kształtu brwi rządzi się swoimi prawami. Otóż przez częste pozbywanie się włosków i regulowanie ich pierwotny kształt brwi zatraca się i tak naprawdę nie widać już dobrze prawidłowej linii. Często sami ją sobie wyznaczamy, niekoniecznie poprawnie. I stąd później trudność z osiągnięciem efektów taki “jak na Instagramie”. W kwestii regulowania brwi pomocne są zarówno różne kosmetyki, jak i różnego rodzaju pędzle do brwi.

Warto również skorzystać z wizyty u profesjonalnej kosmetyczki, która naprawi linię brwi i przywróci im poprawny kształt. Pamiętajmy, że zły kształt brwi może mocno wpływać na odbiór i wizerunek naszej twarzy. Niektóre kobiety mają takie brwi, że wyglądają na wiecznie zdziwione, inne z kolei mają groźna minę, jeszcze inne mają brwi zbyt przerysowane, zbyt masywne do swojej drobnej twarzy. Wygląd brwi ma diametralne znaczenie dla naszego wizerunku, dlatego nie traktujmy ich po macoszemu. I otwórzmy się na inne kosmetyki do brwi niż typowa kredka, eksperymentujmy z takimi produktami jak pomady do brwi czy żel do brwi.

Jak znaleźć odpowiedni kształt brwi? Zastosuj najpopularniejszą metodę trzech linii z wykorzystaniem…. zwykłego ołówka! Jak wykonać pomiary? Ołówek przyłóż wzdłuż nosa. Linia przecięcia z brwiami wyznaczy ich początek. Następnie umieść go ukośnie, tak aby przechodził przez źrenicę – to będzie najwyższy punkt w łuku brwiowym. Na końcu odchyl go jeszcze bardziej ukośnie, by przechodził przez zewnętrzy kącik oka – ta linia wyznacza koniec brwi.

regulacja brwi jak zrobić

Piękne brwi jak z Instagrama – jak one to robią?

Czy tego chcemy czy nie, Instagram najszybciej i najskuteczniej lansuje nowe trendy w makijażu. I kobiety szukając sposobów na piękny make-up, inspirują się makijażami z Instagrama. Blogerki często zdradzają też swoje triki na wykonanie różnych części makijażu, w tym swoje sposoby na piękne brwi. Jeszcze całkiem niedawno chyba najbardziej charakterystyczne były „instagramowe brwi”, które zapoczątkowane przez Kylie Jenner szybko stały się hitem.  Takie brwi są szerokie i bardzo starannie wyrysowane. Sprawiają wrażenie niemalże odrysowanych od szablonu. I pięknie prezentują się na zdjęciach. Wiecie jaki jest trik na to, aby brwi wyglądały właśnie tak jak idealnie naklejone przez szablon? Trik polega na tym, aby wyczyścić  nierówności oraz bardzo dokładne zaznaczenie granicy między brwią i skórą. W tym celu używa się korektora lub jasnego cienia. Nałóż go na łuk brwiowy dokładnie na linii, gdzie zaczyna się brew zarówno na górnej jak i na jej dolnej linii. Na koniec dla utrwalenia efektu możesz przeczesać brwi specjalnym żelem i gotowe. 

brwi jak z instagrama

 Jakich kosmetyków używać do tworzenia kształtu i koloru brwi? Jeśli zależy ci na delikatnym efekcie postaw na konsystencje pudrowe i wszelkie produkty, których użycie wiąże się z muśnięciem i roztarciem, nie zaś precyzyjnym kreśleniem linii. Ciekawym kosmetykiem są brwi w płynie lub inaczej nazywane brwi w butelce. Miliony maleńkich włókien zagęszczają naturalne włoski, dzięki czemu uzyskujemy subtelny lecz wyrazisty efekt. W zależności od ilości i koloru pigmentu zawartego w glince stanowiącej bazę produktu, „Brwi w butelce” w różnym stopniu przyciemniają brwi, ale nie powodują efektu zbyt mocnych, hiper wyrazistych brwi jak odrysowanych z szablonu.

A jeśli potrzebujesz perfekcyjnego efektu i chcesz go utrzymać na dłużej to poznaj metody półpermanentne czyli np. henna. To świetny sposób na to, aby za pomocą jednej wizyty u kosmetyczki “załatwić” sobie piękne brwi na dłużej. Na dodatek jest to metoda w pełni naturalna. Henna to inaczej pokruszone rośliny, z których powstaje pasta, którą barwi się brwi. Niektóre kobiety mają taką wprawę, że same potrafią sobie wykonać hennowanie brwi, ale większość jednak powinna udać się do salonu, aby specjalistka nadała brwiom idealny  kształt. Na tym wszak nam najbardziej zależy. 

hena brwi jak zrobić

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge