5 HITÓW, które zainspirują cię do zmiany fryzury i koloru

Lato jest idealnym momentem do zmiany swojej fryzury. To właśnie latem najwięcej osób decyduje się na zmianę koloru włosów, na metamorfozę albo konkretne cięcie. Specjalnie dla Was przygotowałam opis największych, najgorętszych, najmodniejszych trendów w świecie fryzur. Blonde roast, Toasted Coconut Hair, Strandlights… o co w tym chodzi?

blonde roast

źródło zdjęcia: natemat.pl

Jak zrobić sombre?

Sombre oraz ombre to jeden z największych hitów wakacji, zarówno tych minionych, jak i aktualnych. Cały czas w świecie fryzjerstwa pojawiają się różne wersje i odmiany tego sposobu koloryzacji włosów. Jak zrobić sombre blond? Sombre, to – podobnie jak ombre – metoda koloryzacji, które opiera się na stopniowym rozjaśnianiu włosów. Wydziela się pojedyncze pasma i końcówki, którym nadaje się jaśniejsze odcienie. Liczy się jak najbardziej naturalny efekt, zbliżony do efektu włosów muśniętych słońcem. Codziennie, setki kobiet chce dowiedzieć się z Internetu jak zrobić sombre na krótkich włosachjak zrobić sombre na czarnych włosach, jak zrobić sombre na jasnych włosach czy ogólnie jak zrobić sombre blond.

WYPRZEDAŻ SUSZAREK I PROSTOWNIC W LIDLUTUTAJ CENY

Ponieważ zarówno sombre, jak i ombre zrobiły furorę na całym świecie, powstały nowe wariacje takiego sposobu koloryzowania i “traktowania” włosów. Jak zrobić sombre? Oczywiście najlepiej w profesjonalnym salonie, choć istnieją również metody takiej koloryzacji w warunkach domowych. Ja bym się nie odważyła, ponieważ zarówno ombre jak i sombre to wyższa szkoła jazdy w kwestii koloryzacji. Ta niezwykle modna fryzura damska wymaga specjalnego potraktowania i ogromnej precyzji. Lepiej więc oddać się w ręce specjalistów. 

Jak dokładnie wygląda koloryzacja w stylu sombre? Jak zrobić sombre na włosach? Najpierw rozjaśnia się pojedyncze pasemka już na wysokości 2-3 cm od nasady włosów. Następnie zagęszcza się całą koloryzację, schodząc w dół i największą intensywność koloru daje się na końcówkach włosów. Co ważne, pracuje się tylko lub głównie na włosach zewnętrznych, a włosy wewnętrzne pozostają w naturalnym kolorze. Rozjaśnienie jest więc nierównomierne, co daje naturalny efekt muśnięcia słońcem, a fryzura nie wygląda płasko. Tego typu koloryzacja zalecana jest nawet w przypadku cienkich włosów, ponieważ optycznie zwiększa ich ilość. 

Koloryzacje w klimacie ombre i sombre przeżywają swój boom latem również z innego względu. To właśnie wtedy rusza sezon weselny, sezon na przyjęcia weselna, kiedy to każda kobieta chce wyglądać pięknie i wyjątkowo. Bardzo wiele Klientek życzy sobie właśnie wtedy wykonanie odświeżającej fryzjrę koloryzacji w klimacie sombre i ombre. Póki co to aktualnie bardzo popularne fryzury na wesele, i pewnie nie zmieni się to jeszcze przez kilka sezonów. 

jak zrobić sombre

sombre na długich włosach

Jak zrobić ombre?

Podobna sytuacja jest w przypadku dobrze już nam znanego ombre. Jeśli wiesz już jak zrobić sombre na włosach, to z ombre również sobie poradzicie. Choć tak jak wspominałam, i tak najlepiej udać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Jest to jednorazowy koszt, a efektem będziemy cieszyć się przez wiele miesięcy. W sklepach można znaleźć specjalne zestawy do samodzielnego wykonania zarówno sombre, jak i ombre.

Najważniejszych chyba elementem całego zestawu jest… specjalna szczoteczka, która pozwala na osiągnięcie takiego efektu. Widziałam już efekty takiego domowego tworzenia efektu sombre, oraz ombre, i choć nie wygląda to źle, to jednak mimo wszystko ja wybrałabym salon fryzjerski. Efekt jest bardziej trójwymiarowy, całość jest idealnie zblendowana i skomponowana. Wiele porad można znaleźć, wpisując do wyszukiwarki np. jak zrobić sombre w domu youtube.

Jeśli jednak nie wiesz jak zrobić sombre na jasnych włosach albo jak zrobić sombre na czarnych włosach, to lepiej nie poddawaj się takim eksperymentom. Owszem, cena nie jest wysoka, bo taki zestaw do domowej koloryzacji kosztuje między 20 a 30 zł. Czasem warto jednak zapytać koleżanek, czy mają doświadczenie w farbowaniu włosów, mogą okazać się wtedy niezwykle pomocne.

jak zrobić ombre

klasyczne wydanie ombre na włosach

Na czym polega Strandlights?

Kolejna wariacja na temat sombre i ombre to trend o nazwie strandlights. Ta koloryzacja jest bardzo zbliżona stylem zarówno do ombre, jak i sombre, ale w tym przypadku rozjaśnia się mniejszą ilość pasm. Dzięki temu nadaje się jeszcze bardziej naturalny efekt, jakby włosy faktycznie zostały rozjaśnione tylko i wyłącznie przez słońce. Celem takiej koloryzacji jest dodanie uroku i kobiecości, a nie radykalna zmiana wizerunku czy koloru włosów. 

Pewnie dlatego koloryzacja w stylu strandlights stała się równie popularna, jak ombre i sombre. Wiele kobiet chce zmienić coś w swoim wyglądzie na wakacje, ale nie każda ma ochotę na większe lub radykalne zmiany. Idealnym sposobem na odświeżenie fryzury i włosów jest bezpieczna koloryzacja strandlights.

Dużą zaletą tego trendu w koloryzacji jest brak zmartwień odrosty. Farba jest tak nakładana, że pasma naturalnie blendują się z naturalnymi włosami, nie odcinając się sztucznie i nie tworząc odrostów. Po pewnym czasie pasma naturalne i farbowane przenikają się wzajemnie, tworząc bardzo naturalny efekt na włosach. O tym jak upinać takie włosy możecie przeczytać np. w popularnym magazynie ELLE.

jak zrobić strandlights

efekt strandlights na różnych kolorach włosów

Jak zrobić efekt Toasted Coconut czyli kokosowe włosy?

To dla mnie najciekawszy trend w koloryzacji, na który póki co trochę boję się odważyć. W wypromowaniu tego sposobu koloryzacji włosów pomógł… Instagram! To właśnie na Instagramie pojawiło się szaleństwo na kokosowe włosy, które obiegło cały świat, czyniąc ten trend jednym z popularniejszych we fryzjerstwie. 

Na czym polega efekt kokosowych włosów? Co ciekawe, zachęca się do takiej koloryzacji kobiety o ciemniejszych włosach, które najlepiej aby nie były farbowane. Na takich najłatwiej jest uzyskać efekt kokosowych włosów. Tworząc ten efekt, fryzjer pozostawia nasadę włosów wyraźnie ciemnobrązowa, a końcówki bardzo mocno rozjaśnione, oczywiście w kolorze kokosa. Mimo, że kontrast pomiędzy barwami jest bardzo duży, całość prezentuje się naturalnie i niezwykle efektownie.

kokosowe włosy

kokosowe włosy czyli Toasted Coconut Hair

Blonde roast to nowy hit koloryzacji!

Kolejny, bardzo popularny trend koloryzacji i odmiany wyglądu włosów to koloryzacja blonde roast. Polega na uzyskaniu odcienia inspirowanego… kawą! Co ważne, polecany zarówno dla brunetek, jak i dla blondynek. Celem tej koloryzacji jest… rozjaśnienie twarzy! Oczywiście, każdy z tych efektów, ombre, sombre i podobne rozjaśniają przy okazji twarz, jednak w przypadku blonde roast jest to szczególnym priorytetem.

Ciekawa jestem ile swojego udziału w wypromowaniu tej koloryzacji miała… marka Starbucks, która posiada w swojej ofercie kawę o nazwie Blonde Roast, i podobno to ona stała się inspiracją do powstania tego trendu w świecie fryzjerstwa. Początkowo koloryzacja blonde roast bazowała na ciepłych, nieco karmelowych odcieniach. Z czasem jednak ta granica się zatarła i hashtagiem #blonderoast pojawiły metamorfozy zmierzające również w kierunku chłodnych blondów.

blonde roast włosy

Jak zrobić sombre? Już wiecie! To najmodniejsze trendy na lato.

WYPRZEDAŻ SUSZAREK I PROSTOWNIC W LIDLUTUTAJ CENY

Comments

  1. avatar says

    Udało mi się ostatnio osiągnąć efekt blonde roast i muszę powiedzieć, że chyba zostanę przy tym na dłużej, bo nieskromnie powiem – pasuje mi.

    Ogólnie wydaje mi się, że po chwilowym odejściu sombre i ombre – powoli znowu mamy „szał” na takie koloryzacje i dobrze, bo według mnie dobra fryzjerka potrafi tak dobrać sombre/ombre do urody kobiety, że taka koloryzacja może zawsze dobrze wyglądać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge