Pralka i zmywarka – jakie są najnowsze funkcje w tych sprzętach?

Kuchnia jest sercem domu, dlatego do jej aranżacji przykładam się podwójnie starannie. Wybór sprzętu AGD musi być wyborem “na lata”, niezawodnym, bezproblemowym. Przy dziecku nie mam czasu na awarie zmywarki, przerwy w działaniu lodówki czy usterki piekarnika albo problemy z częściami do urządzeń. Dlatego wybrałam polską firmę. Amica.

amica sprzet opinie

moja kuchnia już się robi, a w niej zobaczycie sprzęt Amica

Jakiej firmy wybrać sprzęt AGD do kuchni

Kto mnie zna, ten wie, że podwójnie doceniam i wyróżniam firmy polskie. Tak jak Amica. Marka, którą znamy już dziesiątki lat. Kto z Was wiedział, że Amica to największy polski producent sprzętu AGD? Od ponad 70 lat firma zajmuje się sprzedażą sprzętu do kuchni. Uważam, że powinniśmy wspierać nasze rodzime marki. Tym bardziej, kiedy oferują one produkty porównywalne do wielu innych, zagranicznych marek. Wiecie co mi się kojarzy z logiem Amica? Dzieciństwo, babcina kuchnia, rodzina. Taka nasza polska codzienność, normalność. Spokój i zwykłe czynności, które “tworzą nam dzień”.  

Poznaj produkty Amica – opisy + ceny

Chcecie wiedzieć jakiej firmy wybrać sprzęt AGD do kuchni? Najlepiej takiej, która “w razie W” zapewni Wam serwis i naprawy nie kosztujące “miliony monet”. Do tego firmę uchodzącą za niezawodną, sprawdzoną przez setki tysięcy ludzi. Taką właśnie marką jest Amica. Sprzęty są dostępne w bardzo rozsądnych, niewygórowanych cenach. Na dodatek na stronie Amica możecie skorzystać z przydatnej aplikacji “porównywarka sprzętów” i zestawić ze sobą kilka wybranych modeli np. lodówki. To bardzo ułatwia wybór. W połączeniu z faktem, że to największa polska firma od AGD – nie potrzebowałam więcej argumentów, aby zdecydować się na sprzęty marki Amica. 

amica sprzęt agd jaki wybrać

Jaką wybrałam pralko-suszarkę Amica?

Mój wybór padł na model AWDG7512CL. W tym przypadku również przekonało mnie kilka bardzo funkcjonalnych rozwiązań. Szczególnie przy dziecku przydają się funkcje na “szybkie pranie”. I faktycznie, ten model posiada opcję “Skróć czas”. Idealna w sytuacjach, kiedy mam rzeczy do prania zabrudzone w niewielkim stopniu albo potrzebuję by pranie zakończyło się wcześniej. Dzięki tej funkcji ubrania wypiorą się szybciej, ale równie skutecznie, co w tradycyjnym cyklu. Genialne i bardzo przydatne na co dzień. Polecam szczególnie dla mam.

Bardzo duży plusem jest szeroki otwór do załadunku. Zdarzało mi się już wcześniej korzystać z podobnych sprzętów z mniejszym otworem, i wiem jak uciążliwe może być wkładanie i wyjmowanie rzeczy przez ten zbyt mały otwór. Amica w modelu AWDG7512CL posiada otwór o szerokości 47 cm, co zdecydowanie będzie ułatwiało korzystanie z pralko-suszarki Amica.

I następna bardzo przydatna szczególnie przy dziecku funkcja to… programy antyalergiczne! Dzięki intensywnemu praniu w temp. 60 st. i dodatkowej fazie płukania w podgrzanej wodzie pranie zostaje dokładnie zdezynfekowane a alergeny, roztocza i bakterie skutecznie usunięte. Program jest przeznaczony nie tylko dla alergików i dzieci, ale także dla osób szczególnie dbających o zdrowie i higienę. Świetne rozwiązanie, brawo Amica!

Jako mama ponad już rocznego synka bardzo doceniam funkcję ChildLock, która uniemożliwia przypadkową zmianę ustawień i programów prania przez dzieci. Julek już bardzo interesuję się wszystkim co można kliknąć, wdusić, przycisnąć. Pralka również leży w kręgu jego zainteresowań. W obecnej pralce, z której korzystam, nie mam takiej funkcji i muszę ciągle pilnować, aby nie chciał przy niej manipulować.

pralko suszarka amica najlepsza

Jaką wybrałam zmywarkę Amica?

Na równi z lodówką i pralką, to zmywarka jest kolejnym, najczęściej używanym sprzętem AGD w domu. Korzysta się z niej praktycznie codziennie, dlatego bardzo ważne jest bezproblemowe wyjmowanie i wkładanie naczyń. Model, który wybrałam to DIM635ACBG. Posiada on funkcje takie jak na przykład MaxiSpace3. To rozwiązanie, dzięki któremu zmywarka posiada osobny kosz na sztućce. Dzięki temu nie zabierają one miejsca na naczynia, a poza tym przegródki można przesuwać i formować wolną przestrzeń w zmywarce. Nie trzeba się też schylać po sztuće, bo kosz umieszczony jest w górnej części urządzenia.

Kolejne dwie przydatne funkcje to OpenDry oraz HotAir System. OpenDry to koniec wycierania niedosuszonych naczyń ściereczkami, na których mogą gromadzić się groźne drobnoustroje. Samoczynnie otwierające się drzwi sprawiają, że naczynia szybko i naturalnie doschną. Z kolei opcja HotAir System to suszenie na zasadzie kondensacji — woda z naczyń, rozgrzanych wysoką temperaturą ostatniego płukania, odparowuje. Wnętrze zmywarki i znajdujące się w niej powietrze jest ciepłe, a naczynia suche. HotAir System pozwala do minimum ograniczyć ręczne wycieranie naczyń ściereczką, na której osadzają się groźne drobnoustroje.Takie rozwiązania to ja rozumiem!

zmywarka amica najlepsza

Wszystkie urządzenia znajdziesz na Amica.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge