Jaka suszarka do włosów – jak wybrać i kupić najlepszą

Wybór suszarki to bardzo ważna decyzja, ponieważ jest ona urządzeniem, którego używamy niemalże codziennie. Każdej kobiecie zależy na pięknym wyglądzie swoich włosów, a odpowiednio dobrana suszarka potrafi o nie jeszcze lepiej zadbać. Jakie funkcje możemy znaleźć w suszarkach i jaką warto wybrać dla siebie?

Jaką suszarkę do włosów wybrać?

Jestem posiadaczką bardzo długich włosów, a w związku z tym pielęgnacja włosów to dla mnie sprawa kluczowa. Długie włosy są szczególnie wymagające, a ja przetestowałam już wiele różnych modeli suszarek. Dzięki temu orientuje się, które z nich sprawdzają się najlepiej, jakie funkcje w suszarkach okazują się naprawdę przydatne. Kiedy wypróbujemy wiele  modeli suszarek, wtedy dopiero możemy zrozumieć ich znaczenie. Istnieje wiele czynników, od których zależy wygląd włosów, jednak wybór suszarki oraz sposób suszenia również ma ogromne znaczenie. Nowoczesne suszarki do włosów wyposażone są w innowacyjne rozwiązania, które pozytywnie wpływają na wygląd włosów. Warto o nich wiedzieć.

W kwestii pielęgnacji włosów warto również zdobyć wiedzę odnośnie samego sposobu suszenia włosów. Nie na darmo w suszarkach umieszczane są guziki uruchamiające różne strumienie powietrza. Z doświadczenia wiem, że mniejszość kobiet wykorzystuje te funkcje do suszenia włosów, bo po prostu nie posiada wiedzy o ich zastosowaniu. W skrócie wyjaśnię dlaczego warto stosować naprzemienne suszenie włosów, strumieniem ciepłym oraz chłodniejszym. Taką formę suszenia stosuje się większości najlepszych salonów fryzjerskich. Zimne powietrze suszy włosy równie skutecznie, jak ten ciepły, dlatego zaleca się naprzemienne suszenie włosów różnymi strumieniami. Chłodny nawiew zamyka łuski włosa, a co za tym idzie, sprawia, że pasma stają się lśniące i wyraźnie gładsze. Poznaj więcej szczegółów odnośnie tego, jaką suszarkę do włosów wybrać dla siebie.

najlepsza suszarka do wlosow

Przydatne funkcje w suszarkach do włosów

Funkcja emisji zimnego strumienia powietrza już opisana, czas na inne ciekawe funkcje w suszarkach. Oczywiście najwięcej funkcji i najbardziej zaawansowane technologie znajdziecie w tych najlepszych modelach suszarek jak na przykład suszarki do włosów Dyson. Kolejna ciekawa funkcja to jonizacja. Kiedyś to była nowość dostępna tylko w najdroższych modelach, teraz już coraz częściej stosowana w suszarkach ze średniej półki. Jakie znaczenie ma jonizacja dla naszych włosów? Jonizator to inaczej generator jonów ujemnych. Neutralizują one jony dodatnie na powierzchni włosa. Dzięki tej opcji możesz już zapomnieć o elektryzowaniu się włosów. Po takiej sesji jonizowania włosy stają się gładsze i bardziej lśniące, ponieważ ich łuski zostaną domknięte. 

Ciekawą funkcją w suszarkach jest czujnik nawilżenia. Jest to specjalny czujnik podczerwieni, który przez cały czas pracy urządzenia kontroluje poziom nawilżenia włosów. W jakim celu? W celu dostosowania temperatury suszenia do poziomu nawilżenia włosów. Celem jest oczywiście nie doprowadzenie do przesuszenia włosów, dzięki czemu po takiej sesji suszenia z czujnikiem włosy będą gładkie, lśniące i nawilżone. Moim zdaniem to jedna z lepszych funkcji zastosowana w tych najbardziej nowoczesnych suszarkach do włosów. 

Niektórzy producenci suszarek poszli jeszcze o krok dalej i sprawili, że suszenie włosów będzie je podczas suszenia… nawilżać. Jak to możliwe? Za nawilżanie w takich suszarkach odpowiadają zazwyczaj mikrocząsteczki (np. olejku czy keratyny), które uwalniane są podczas suszenia włosów. Inna marka z kolei stworzyła taką suszarkę potrafiącą wytwarzać nanocząsteczki wody, które przenikają w głąb włosa. Umieszczona we wnętrzu suszarki metalowa elektroda skupia wilgoć, a wysokie napięcie uwalnia nawilżające cząsteczki wnikają w głąb włosa. Genialne. 

Warto również wiedzieć, że suszarki mogą mieć różne powłoki. I tak możemy mieć do wyboru suszarkę z powłoką ceramiczną, turmalinową albo keratynową. Każda z nich posiada inne właściwości. Ceramiczna sprawia, że temperatura rozkłada się równomiernie podczas suszenia i nie dochodzi zatem do punktowego przegrzania włosów. Turmalinowa neutralizuje jony dodatnie na powierzchni włosów, dzięki czemu włosy mniej się elektryzują, a ich łuski są domknięte. Keratynowa zaś sprawia, że podczas suszenia keratyna wtapia się we włosy, wygładzając ich strukturę, wzmacniając.

Podsumowując, nowoczesne suszarki to nie tylko urządzenie do wysuszenia włosów. To urządzenie, które również może nasze włosy pielęgnować, a także niwelować minusy suszenia włosów. Warto więc dobrze przemyśleć wybór suszarki, aby wybrać model jak najlepszy dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge