Tania metamorfoza mojego wnętrza za pomocą… dywanu!

Wnętrza mojego domu przechodziły już wiele różnych przemian. Lubię, gdy w domu “się dzieje”, gdy co jakiś czas mogę coś odmienić, stworzyć inny klimat. Tym razem postanowiłam na szybką metamorfozę salonu za pomocą oryginalnego dywanu. Jak Wam się podoba?

Brązowy dywan do salonu

Jaki dywan do salonu?

Salon to miejsce, które z reguły jest sercem domu. U mnie jest tak w szczególności, ponieważ jest on połączony z kuchnią. Wobec tego potrzebuję takich rozwiązań, które pozwolą wizualnie oddzielić od siebie te dwa pomieszczenia. Nie zamierzam stawiać parawanów albo meblościanek, ponieważ takie opcje nie wchodzą w grę. Dlatego bardzo dobrym i skutecznym rozwiązaniem jest wyrazisty dywan, który bardzo konkretnie zaznaczy przestrzeń salonową i rozdzieli ją od kuchennej. Dywan zawsze wprowadza do pomieszczenia poczucie ciepła, przytulności. I dlatego, mimo iż mam w domu ogrzewanie podłogowe, to chcę mieć choć trochę przestrzeni, na której będzie dywan. Pomieszczenia z dywanem są moim zdaniem o wiele bardziej przytulne.

Wyprzedaż dywanów od 45 zł – Dywanopol.pl

Dywan w moim salonie pochodzi z kolekcji Hypnotic ze sklepu Dywanopol.pl. Dywan, który wybrałam do mojego salonu to TEN MODEL W KOLORZE BRĄZOWYM (zobacz cenę). Dostępny w trzech różnych rozmiarach. Brązowy dywan Hypnotik to jest antypoślizgowy, widoczna jest wysoka jakość wykonania. Co ciekawe, jest to dywan… do prania w pralce (do 30 stopni maksymalnie), co pozwala na szybkie odświeżenie go i usunięcie zabrudzeń. Spód dywanu jest w 100% bawełniany, a sam dywan ma w składzie 60% bawełny oraz 40% poliester. 

Dywan do salonu jaki wybrać

Jakie są rodzaje dywanów?

Rozglądając się dywanem warto wiedzieć, jakie rodzaje możemy spotkać. Dywany bardzo często sortowane są ze względu na ich styl albo wygląd czy materiał wykonania. Przykładowo w sklepie, z którego jest mój dywan czyli Dywanopol.pl można znaleźć takie rozróżnienia jak dywany nowoczesne, dywany sznurkowe, dywany Shaggy, dywany łazienkowe, dywany dziecięce, dywany klasyczne, dywany ekskluzywne czy dywany antypoślizgowe. Jak widać łatwo jest trafić na takie, które będą interesować nas najbardziej. Jeśli chodzi o wymiary, są one naprawdę różne, nawet do tak dużych rozmiarów jak 400 x 500, przeznaczone do tych naprawdę dużych wnętrz. 

Dywany do salonu

Dlaczego warto mieć dywan?

Moim zdaniem nic tak nie ociepla wnętrza jak mięciutki dywan. I podwójnie go doceniam, gdyż przez wiele miesięcy mieszkałam bez dywanu, gdyż posiadam ogrzewanie podłogowe. Jednak zawsze brakowało mi przytulnego dywanu i finalnie się na niego zdecydowałam. Nie zakrywam wszak całej podłogi, tylko jej część, a ciepło zawsze jakoś się przez dywan, może trochę słabiej, ale wydobędzie. Liczę się z tym, że dywan nie do końca pasuje do ogrzewania podłogowego, ale nie zrezygnuję z niego. 

W przypadku pomieszczeń ogrzewanych w innym systemie niż podłogowy, dywan zawsze będzie elementem, który zatrzymuje ciepło i je magazynuje. Dużo milej jest chodzić po dywanie aniżeli po chłodniejszej podłodze. W szczególności, kiedy ktoś ma podłogę z płytek. Wtedy dywan moim zdaniem jest wręcz niezbędny. Poza tym dywan jest niezwykle ważny pod kątem dzieci. Mój syn uwielbia bawić się na dywanie i jest bardzo zadowolony z jego obecności w naszych pomieszczeniach.

Dywan do salonu dywan w salonie Salon w starym domu

Wyprzedaż dywanów od 45 zł – Dywanopol.pl

Comments

  1. avatar says

    Sama kiedyś byłam przeciwna dywanom we wnętrzach. W ostatnim czasie jednak bardzo polubiłam dywany. Nadają wnętrzu ciepłego klimatu i jak widać tutaj, potrafią praktycznie calkowicie zmienić wystrój. Sama urządziłam swoje mieszkanie w kolorach bezpiecznych: bieli, szarości z odrobiną drewna. Jednak czegoś w nim brakowało.

    Postanowiłam dodać kolory i przytulne tkaniny: dywany, zasłony oraz obrazy na ścianie. Wszystko wyglada o wiele lepiej 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge