Walka o idealną sylwetkę – jakie suplementy przyspieszą efekty?

Sport jest integralną częścią mojego życia. Warto wprowadzić regularne treningi do swoich rytuałów, co więcej, w różnych sytuacjach warto również wspomóc się suplementami. To może skrócić naszą drogę do idealnej sylwetki oraz sprawić, że oczekiwane efekty pojawią się o wiele szybciej.

natural mojo w ciąży

Jakie suplementy podczas treningu?

Osiągnięcie wymarzonej sylwetki może być dużo łatwiejsze, jeśli skorzystamy ze wsparcia różnych suplementów. Oczywiście mam na myśli te bezpieczne, łagodne, często są one w 100% naturalne w składzie. Generalnie niech każdy robi co uważa za słuszne ze swoim ciałem, według mnie lepiej dłużej potrenować, niż zbyt szybko osiągać efekty poprzez zbyt chemiczne preparaty. Na szczęście w sklepach jest cała masa tych bezpiecznych dodatków, dzięki którym łatwiej albo zbudować masę mięśniową, albo zredukować wagę, albo nabrać lepszej kondycji. Sama nie raz wspomagałam się takimi suplementami i zawsze byłam zadowolona. Dla mnie podczas treningów wręcz niezbędnym suplementem zawsze będzie białko serwatkowe. Dzięki niemu o wiele szybciej widzę efekty w trakcie budowania masy mięśniowej. Kształty pojawiają się o wiele szybciej i siła również rośnie w lepszym tempie.

Co jeszcze przyjmuje podczas treningów? Czasem zdarza mi się kupować różne napoje sportowe. Nie zawsze, bo z reguły podczas treningu mam zwykłą wodę. Jednak lubię czasem wypić coś stricte przeznaczonego dla osób trenujących. Zauważam wtedy szybsze nawodnienie, szybszą regenerację i ogólnie lepsze samopoczucie. Napoje mogą być również białkowe, proteinowe. I chyba te lubię najbardziej. Czasem wypijam taki napój zaraz po treningu, na uczuciu głodu. To świetne rozwiązanie, aby zaspokoić głód, kiedy to do domu mamy jeszcze kawałek drogi i potrzebujemy więcej czasu na to, aby móc w domu przyrządzić sobie coś do jedzenia. A głód potreningowy potrafi być naprawdę spory.

jakie suplementy na lepsze efekty

Wiele osób trenujących dla zwiększenia efektów suplementuje się również takim produktem jak BCAA. Co to takiego? To aminokwasy, których celem jest wspomaganie mięśni, które w większości z tych właśnie aminokwasów są zbudowane (walina, izoleucyna oraz leucyna). Ten suplement diety jest dla sportowca świetnym źródłem pełnowartościowego białka, a ich dostarczanie jest tak ważne podczas budowania naszej sylwetki na siłowni. Z pewnością te aminokwasy poprawią naszą wytrzymałość oraz szybszą i lepszą regenerację

Podczas redukcji wagi wiele osób stosuje tak zwane spalacze tłuszczu. Nigdy ich nie stosowałam, więc nie mogę wypowiadać się z punktu widzenia osoby, która je przyjmowała. Opiszę tylko ich działanie. Środki te zwane są także termogenikami. Spalacze tłuszczu działają na zasadzie termogenezy. Ich zadaniem jest zwiększenie wydatku energetycznego, co sprawia, że organizm spala więcej kalorii, niż powinien w danej sytuacji. Składniki aktywne zawarte w specjalnych suplementach spalają nadmiar kalorii, podnosząc temperaturę ciała. Generalnie przyspieszają one metabolizm i po takim treningu ze spalaczem tłuszczu możemy zgubić nieco więcej kalorii. Grunt, żeby potem trzymać silną wolę i nienadrobić tych zgubionych kalorii nadmierną ilością jedzenia. Przy spalaczach tłuszczu trzeba trzymać rygor pod kątem spożywanych kalorii, bo w innym przypadku spożywanie tych suplementów nie ma najmniejszego sensu moim zdaniem.

Czy warto stosować suplementy podczas dążenia do wymarzonej sylwetki? Moim zdaniem tak, wszystko w granicach rozsądku. W świecie suplementów istnieją inne, o wiele mocniej wpływające na organizm suplementy, jak na przykład zastrzyki z testosteronu, ale to już uważam za zbyt mocną ingerencję w swoje ciało. Oczywiście nie oceniam tego sposobu, jednak zawsze byłam za jak najbardziej naturalnymi sposobami osiągania efektów zarówno treningowych, jak i zdrowotnych. Zdrowie mamy tylko jedno i czasem nie warto zbyt ryzykować.

Natural Mojo Whey Vanilla opinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge