Ogrzewanie podłogowe na prąd – ile kosztuje miesięczne ogrzanie domu?

Nowoczesne ogrzewanie podłogowe nie kosztuje “miliony monet”. Minęły już czasy, kiedy miesięczne rachunki przyprawiły ludzi o ból głowy. W skrócie przedstawię Wam szacunkowe koszty ogrzewania domu przy pomocy folii oraz mat grzewczych. Możecie się zdziwić. Niebawem pokażę Wam również mój pierwszy rachunek.

koszty ogrzewania podłogowego

ekipa Termofol, która położyła ogrzewanie podłogowe w moim domu

Ogrzewanie podłogowe elektryczne – jakie wychodzą rachunki za prąd?

Mój dom jest jeszcze w trakcie remontu, więc nie jestem w stanie pokazać Wam jeszcze pełnego rachunku za miesiąc normalnego mieszkania. W moim domu zostały położone folie grzewcze, a w łazience maty grzewcze na prąd. Dom został podzielony na pięć stref, które można regulować w specjalnych regulatorach. Dzięki temu można swobodnie żonglować temperaturami oraz zużyciem prądu, zgodnie z własnymi potrzebami. Jest to niesamowicie łatwe i przyjazne, bo ogrzewania działa bardzo szybko i nie trzeba długo czekać na podniesienie się temperatury.

Lider ogrzewania podłogowego w Polsce  – zobacz ceny na Termofol.pl

Wybierając firmę do tak poważnej instalacji w domu jak ogrzewanie podłogowe, warto nawiązywać współpracę z tymi najlepszymi i największymi. Pewnymi, które nie znikną z rynku za kilka lat. Dlatego wybrałam tak dużą firmę jak Termofol. Firma ta…uwaga… w całej swojej historii nie miała ani jednej reklamacji ogrzewania oraz awarii. Czy potrzebujecie więcej argumentów przy wyborze? Dla mnie jest to w zupełności wystarczające. Dodatkowo produkty Termofol objęte są gwarancją door-to-door. Reklamacja jest realizowana bez wychodzenia z domu. W przypadku awarii ekipa odbiera, a następnie dostarcza naprawiony lub nowy produkt. Termofol możecie również kojarzyć z programu “Nasz Nowy Dom”, gdzie produkt w postaci ogrzewania podłogowego montowany jest od 2016 r. 

Ekipa Termofol zamontowała ogrzewanie dla całego domu w… jeden dzień! Wszystko zostało przygotowane pod położenie paneli podłogowych. Szybko, sprawnie i bez żadnych problemów. Generalnie istnieje również możliwość samodzielnego montażu takiego ogrzewania, ale ja wolałam oddać w ręce profesjonalistów. Warto również wiedzieć, że Termofol daje aż 15 lat gwarancji na swoje produkty. To daje mi pewność, że moje ogrzewanie podłogowe, to produkt na lata.

CZYTAJ: Położyłam ogrzewanie podłogowe! Dlaczego warto i jakie są koszty?

ogrzewanie podlogowe termofol opinie

Kalkulator kosztów ogrzewania podłogowego na prąd

Oczywiście każdy dom funkcjonuje nieco inaczej, więc zanim jeszcze położymy elektryczne ogrzewanie podłogowe, możemy poznać średni jego koszt. W kalkulatorze uwzględnia się aktualną cenę za 1 kWh, podajemy również klasę energetyczną naszego budynku. Wpisujemy również metraż naszego domu. System w kilka sekund wyliczy nam roczne zużycie prądu, koszt roczny, koszt inwestycji położenia ogrzewania oraz pobór energii. Warto przeliczyć i sprawdzić z jakimi kosztami musicie się liczyć. W przypadku skorzystania z firmy Termofol możecie być… niezwykle mile zaskoczeni! Jakie rachunki za ogrzewanie podlogowe będą w Twoim domu? Przelicz to w kalkulatorze kosztów.

Kalkulator kosztów ogrzewania podłogowego na prąd 

Oczywiście wszystko zależy od metrażu powierzchni, posiadanych urządzeń oraz wykorzystywanej mocy, a także klasy energetycznej budynku. Słyszałam już nie jeden komentarz, że przy ogrzewaniu na prąd… “pójdę z torbami”, albo że “zeżrą mnie rachunki za prąd”, że “sąsiedzi płacą po 8 tysięcy za prąd”. Tym czasem w przypadku zastosowania nowoczesnego ogrzewania podłogowego Termofol rachunki w sezonie grzewczym nie powinny przekroczyć 300 zł. Dla porównania moi rodzice posiadają podobnej wielkości domek jak mój, i za ogrzewanie gazowe w sezonie grzewczym płacą około… 1000 zł miesięcznie.

Ogrzewanie podłogowe Termofol – poznaj fakty i możliwości

Ceny za prąd przy ogrzewaniu podłogowym są według mnie bardzo atrakcyjne. Zalet takiego ogrzewania podłogowego jest ogrom. Folię grzewczą nazywa się inaczej elastycznym grzejnikiem. Czym od tradycyjnego ogrzewania różni się folia grzewcza? Podczerwień nie ogrzewa powietrza, jak ma to miejsce w standardowych konwektorowych systemach. Promienie podczerwone nagrzewają konkretne przedmioty, na które są emitowane. Jeśli umieszczona zostanie folia grzewcza pod panele, wówczas nagrzane zostaną elementy wykończenia podłogi. W związku z tym bardzo zasadna jest także folia grzewcza sufitowa, umieszczana na suficie pod warstwą płyt gipsowych. W odróżnieniu od innych systemów, promienie cieplne w pierwszej kolejności emitowane są w stronę pomieszczenia, a nie unoszą się w górę.

termofol ogrzewanie podłogowe

Lider ogrzewania podłogowego w Polsce  – zobacz ceny na Termofol.pl

Comments

  1. avatarTomek says

    Czyli zużycie prądu nadal jest nieznane :/ Kalkulator znam, a ciekaw jestem jak wobec kalkulacji wypada rzeczywiste zużycie i jak się odczuwa ciepło z folii IR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge