Jesień dopiero się zaczęła, a już za chwilę za naszymi oknami pojawi się pierwszy zimowy puch. Temperatura również nie jest zbyt wysoka, dlatego coraz częściej sięgamy po coś cieplejszego niż tylko bluzy czy płaszcze. Zwłaszcza płeć męska bardzo często decyduje się na wybór ciepłej kurtki, która będzie im służyć przez najbliższe miesiące.
Kurtka męska na zimę 2022 – jaką wybrać?
Godne polecenia są kurtki męskie typu parka. Obecnie w sklepach można znaleźć różne wariacje na jej temat, więc żaden mężczyzna nie powinien mieć problemu ze znalezieniem czegoś dopasowanego do swojego codziennego stylu. Parka wywodzi się od tak zwanych anoraków, czyli grubych i nieprzemakalnych kurtek używanych przez Inuitów (rdzenni mieszkańcy obszarów arktycznych).
W nieco bardziej współczesnej wersji parka była wykorzystywana w wojsku, by w końcu trafić do świata mody użytkowej. Funkcjonujący na dzisiejszym rynku producenci odzieży najczęściej inspirują się modelem N3-B, używanym przez żołnierzy amerykańskiej armii w latach 1950-1970. Kurtki te nie są wykonywane tak jak kiedyś – mają bowiem cieńszą podszewkę, co wcale nie przeszkadza być im jednym z najpopularniejszych fasonów.
Wypełnienie kurtki męskiej na zimę 2022 – na jakie warto postawić?
Wśród naturalnych rodzajów wypełnienia kurtek zimowych spotyka się puch i pierze. W pierwszym rodzaju wykorzystuje się tylko najdrobniejsze ptasie pióra, natomiast w drugim przypadku w podszewce umieszcza się ptasie pióra razem z puchem. Puch ma lepsze właściwości termoizolacyjne i wyróżnia się tym, że wypełnione nim kurtki są lżejsze od swoich odpowiedników z pierzem. Chcąc dowiedzieć się, czym wypełniono daną kurtkę, należy sprawdzać oznaczenia. Puch kryje się pod napisem „down”, a pierze pod napisem „feathers”.
Puch oraz pierze pozyskuje się z gęsi i kaczek. Puch gęsi zapewnia lepszy komfort cieplny, jednak ze względu na jego trudną dostępność, jest znacznie droższy. Puch kaczy z powodu niższej ceny często wykorzystywany jest przez popularne marki. Można też spotkać się z wypełnieniem sztucznym, do którego przeważnie stosuje się włókna poliestrowe. Charakteryzują się ona niezwykłą lekkością i miękkością. Wbrew pozorom, sztuczne ocieplenie z poliestru ma sporo zalet, do których można zaliczyć przede wszystkim szybkie wysychanie, odporność na pleśń oraz właściwości hipoalergiczne. Sporym atutem takich kurtek jest również niska cena i dobra dostępność. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nie zmarzniemy i kurtka posłuży nam na kilka sezonów.
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Minął rok czasu, od kiedy postanowiłam dać drugie życie dla ...
Testowanie kolejnej diety pudełkowej skłoniło mnie do napisa...
Jak wiecie od jakiegoś czasu na moim blogu pojawiło się spor...
Dodaj komentarz