Kosmetyki naturalne w stylu “less waste” – jakie wybrać? [TOP]

Z roku na rok coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, jak ważna jest ochrona środowiska naturalnego. Warto zacząć od zmiany naszych codziennych nawyków, na przykład od stosowania naturalnych kosmetyków i akcesoriów kosmetycznych. Jakie kosmetyki są godne z duchem less waste?

zero waste kosmetyki

Dobre z natury, w duchu less waste

Po kosmetyki naturalne warto sięgnąć nie tylko dlatego, że nie pozostawiają one szkodliwego wpływu na środowisko. Są one bardzo dobre dla naszej skóry, włosów czy paznokci. Nie od dziś wiadomo, że nafaszerowane chemicznymi dodatkami kosmetyki nie pozostają bez wpływu na nasz wygląd, a także na nasze zdrowie. Tymczasem okazuje się, że coraz więcej producentów sięga po dobra, która daje nam sama natura. Co więcej, owi producenci doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest społeczna oraz ekologiczna odpowiedzialność biznesu.

Dlatego też proponują nam kosmetyki wykonane z naturalnych składników, a także opakowania kosmetyków, które mogą podlegać recyklingowi. Co prawda całkowite ograniczenie ilości produkowanych śmieci nie jest możliwe, jednak opakowania kosmetyków nie muszą zawierać na przykład plastiku, który rozkłada się przez długie lata. Niektóre opakowania charakteryzują się tym, że można je używać wielokrotnie – wystarczy tylko zakupić uzupełnienie i napełnić nim opakowanie. 

zero waste kosmetyki

Jakie kosmetyki less waste wybierać?

Produkcją kosmetyków naturalnych less waste zajmują się często małe firmy, którym nie jest obojętny los naszej planety. W ich ofercie znajdziemy zarówno kosmetyki, których używamy na co dzień, jak i różnorodne akcesoria. Producenci proponują nam kremy, peelingi, oleje lub żele, a nawet dezodoranty. Wśród akcesoriów znajdziemy na przykład patyczki i płatki kosmetyczne wielokrotnego użytku. Wybierajmy kosmetyki, które będą dostosowane do potrzeb naszej skóry – przed ich zakupem warto więc poznać właściwości poszczególnych składników, których użyto do produkcji.

Co do zasady, jedynym przeciwwskazaniem do stosowania naturalnych kosmetyków jest uczulenie na dany ich składnik. Poza tym mogą używać je osoby w każdym wieku – naturalne, przyjazne skórze surowce są w pełni bezpieczne w przypadku osób z każdym typem cery. Produkty Less Waste znajdziesz tutaj: https://triny.pl/337-less-waste – wszystko, czego potrzebujemy na co dzień, zakupić można w jednym miejscu. Doskonałym wyborem będą przede wszystkim produkty zero waste, czyli całkowicie biodegradowalne, takie jak bambusowe szczoteczki do zębów czy słomki do napojów.

Niemniej jednak nawet, jeśli nie możemy całkowicie przestać produkować śmieci, starajmy się w jak największym stopniu ograniczyć ich ilość. Kosmetyki naturalne, poza tym że pięknie pachną (i to bez konieczności dodawania do nich sztucznych aromatów) i pomagają osiągać oczekiwane efekty (nawilżenie skóry, oczyszczenie twarzy itp.), to jeszcze nie zawierają substancji, które są potencjalnie szkodliwe dla środowiska naturalnego, a także dla zwierząt

less waste kosmetyki naturalne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge