Jak sprawdzić czy perfumy są oryginalne – 5 sposobów

Każda z Was, która natknęła się kiedyś na podróbkę perfum doskonale wie, jak mało przyjemne jest to zaskoczenie. Oczekujemy czegoś luksusowego, a dostajemy buteleczkę wody o zapachu, który nie spełnia naszych oczekiwań. Jak ustrzec się przed takimi sytuacjami? Jak nauczyć się odróżniać oryginalne perfumy od podróbek? Poznaj 5 zasad!

Jak sprawdzić czy perfumy są oryginalne

Jak sprawdzić czy perfumy są oryginalne?

Artykuł ten powstał przy współpracy z perfumerią Tagomago.pl. Przez 10 lat istnienia ta perfumeria stała się jedną z najbardziej lubianych i zaufanych perfumerii online w Polsce. Jak rozpoznać oryginalne perfumy? Oszuści prześcigają się w pomysłach, ale kilka wskazówek pozwoli Ci uniknąć przykrej niespodzianki. Bo perfumy oryginalne można kupować bezpiecznie również w internecie.

Sprawdź, jak odróżnić podróbki od oryginału:

Fachowy poradnik —> Jak rozpoznać oryginalne perfumy?

W tym poradniku znajdują się bardzo dokładne wskazówki odnośnie tego jak nie dać się nabrać, jak sprawdzić czy perfumy są oryginalne, po czym poznać podróbkę perfum. Polecam zapoznanie się z tym poradnikiem, a szczególnie wtedy, kiedy kupujecie perfumy przez Internet. 

Nie wiem czy wiecie, ale podróbki perfum, oprócz tego, że same w sobie są bez wartości, to na dodatek mogą podrażnić skórę. Wszystko przez to, że stosuje się do ich produkcji najtańsze zamienniki, które mogą być szkodliwe dla naszej skóry. Dlatego jest to kolejny powód, dla którego warto wiedzieć jak sprawdzić czy perfumy są oryginalne.

jak odroznic oryginalne perfumy od podróbek

Jak odróżnić podróbkę od oryginalnych perfum?

Producenci podróbek perfum naprawdę się starają, aby potencjalny nabywa nie odróżnił podróbki od oryginału. Czasem może dziwić nas wysoka cena perfum, jednak często ma to swoje uzasadnienie. Niekiedy do pozyskania 1 mililitra skoncentrowanego aromatu potrzeba 1 kilograma płatków kwiatowych, a procesy ekstrakcji i destylacji odbywają się w warunkach laboratoryjnych i są czasochłonne. 

Jednak oryginalne perfumy odwdzięczą nam się trwałością i wyjątkowością zapachu, dlatego też wato zadbać o jakość produktu. Jest wiele sposobów na sprawdzenie autentyczności naszego zakupu. Jak sprawdzić czy perfumy są oryginalne?

  1. Wyszukiwarka numerów seryjnych – pewno warto wiedzieć o istnieniu wyszukiwarki Check Cosmetics, gdzie możemy wpisać numer seryjny naszych perfum i potwierdzić ich oryginalność (choć są wyjątki, w których ta wyszukiwarka nie sprawdza się)
  2. Sprawdź kartonik – musi być perfekcyjny, bez żadnych oderwanych folii czy zagnieceń
  3. Porównaj kształt butelki, sprawdź czy szkło jest idealnie gładkie, sprawdź najdrobniejsze szczegóły włącznie z korkiem
  4. Porównaj kolor perfum, musi być idealny jak oryginał
  5. Sprawdź zapach – jeżeli po jego rozwinięciu zaczyna się nagle zmieniać, to już sygnał alarmowy

Poniżej znajdziecie bardziej szczegółowy poradnik stworzony przez producenta perfum:

Fachowy poradnik —> Jak rozpoznać oryginalne perfumy?

po czym poznać oryginalne perfumy

Jeśli akurat planujecie kosmetyczne zakupy, warto sprawdzić perfumeryjne promocje z okazji Black Friday – na Tagomago zaczynają się już teraz: bit.ly/TagomagoBF

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge