Lamele – hit dekoracji ściennych ostatnich sezonów [INSPIRACJE]

Lamele to zdecydowanie jeden z największych wnętrzarskich hitów w ostatnim czasie. Ich wykorzystanie może być wielostronne, ogranicza nas tylko wyobraźnia. Pozwalają na dodanie do wnętrza ciepła, jakie daje drewno, ale w bardzo subtelny sposób.

lamele wnętrza

lamele ze sklepu 4wall.pl

Lamele drewniane inspiracje

Prosta, a jednocześnie niezwykle efektowna dekoracja, jaką są lamele, podbiła serca projektantów w ostatnich latach. Pozwalają one na oryginalne, wręcz niepowtarzalne efekty w aranżacjach. Mogą służyć jako element powiększający optycznie przestrzeń, albo wydzielający pewne obszary w pomieszczeniach. Lamele tworzą efekt 3D, dzięki czemu wnętrza nabierają głębi, stają się dużo bardziej przestrzenne, optycznie większe albo po prostu ciekawsze. Na dodatek wspaniale ocieplają dane miejsce poprzez wprowadzenie elementu drewna. Oczywiście lamele występują w wielu kolorach, jednak chyba te najbardziej popularne są w różnych odcieniach drewna. 

Duży wybór lameli – w sklepie 4wall.pl

Co ciekawe, drewniane lamele można stosować również w kuchni, muszą być one tylko odpowiednio zabezpieczone. Tym samym można również zamontować je w łazience. W tym przypadku trzeba zastosować odpowiednie preparaty chroniące przed wilgocią. Ponadto lamele są bardzo łatwe w montażu i wiele osób nie musi wynajmować fachowców do ich przytwierdzenia. Lamele są więc dekoracją, którą swobodnie możemy samodzielnie umieścić w różnych pomieszczeniach. W kwestii tego gdzie można wykorzystać lamele drewniane, polecam przejrzeć różne inspiracje z wyszukiwarki, dużo propozycji znajdziecie również na Instagramie sklepu 4wall.pl

lamele w sypialni

lamele ze sklepu 4wall.pl

Lamele – rodzaje

Lamele w większości przypadków produkowane są z drewna. Ich alternatywą są lamele z wytrzymałych materiałów, gdzie bazę stanowią wzmocnione profile MDF, a warstwa wierzchnia to wysokiej jakości okleina, do złudzenia przypominająca prawdziwe usłojenie drewna, jeśli chodzi o strukturę. Zgrabny przekrój umożliwia tworzenie wielu różnych układów i wzorów na ścianach, a nawet łączenie poszczególnych kolorów w ramach jednej kompozycji. Lamele występują w różnych rozmiarach, aby jak najlepiej dopasować się do potrzeb w ich zastosowaniu. Oczywiście lamele można dowolnie przycinać i tworzyć z nich przeróżne kształty. 

W kwestii kolorystyki, oczywiście najczęściej wybierane są te w kolorach drewna, ale przykładowo ciekawą alternatywą ze sklepu 4wall.pl będą lamele imitujące beton. Lamele mogą mieć praktycznie każdy możliwy kolor. Czasem wspaniałe efekty można otrzymać wybierając lamele w kolorze czarnym albo białym. Do pokojów dziecięcych wybiera się przykładowo pastelowe lamele. Możliwości jest naprawdę ogrom. 

lamele przy tv

lamele ze sklepu 4wall.pl

Lamele – gdzie je zamontować?

Jakie są najpopularniejsze miejsca do montażu lameli? Bardzo często wykorzystuje się je jako oryginalna forma dekoracji ściany telewizyjnej. Lamele drewniane w salonie występują nie tylko za telewizorem, ponieważ w przypadku połączenia salonu z kuchnią, często znajdują się także na ścianie, przy której stoi stół. To bardzo efektowny sposób na oddzielenie strefy wypoczynkowej od jadalnianej. Tym samym z jednego pomieszczenia w ciekawy sposób możemy zrobić dwa, nie zaburzając całości aranżacji.

Kolejne bardzo popularne miejsce to ściana za łóżkiem w sypialni. Lamele z powodzeniem można również układać na suficie. Z powodzeniem możemy je wykorzystywać także na tarasach czy zewnętrznych częściach elewacji. Lamele umieszcza się również w przedpokoju, który zazwyczaj jest mniejszym lub większym korytarzem do różnych pomieszczeń. Lamele sprawią, że przedpokój zyska głębie oraz charakter. Piękny efekt możemy również osiągnąć umieszczając lamele na ścianie przy schodach. 

lamele jak wykorzystać

lamele ze sklepu 4wall.pl

lamele na ścianie

lamele ze sklepu 4wall.pl

lamele sypialnia

lamele ze sklepu 4wall.pl

lamele aranzacje

lamele ze sklepu 4wall.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge