Kolekcja ceramiki i mebli łazienkowych w stylu vintage – gdzie kupić?

W świecie łazienek styl vintage czy retro jest jeszcze dosyć mało popularny, dlatego też nie ma zbyt wielu sklepów, gdzie możemy kupić elementy do łazienki w takim właśnie klimacie. Opowiem Wam o jednym z miejsc, gdzie znajdziemy ceramikę, meble oraz armaturę.

lazienka w stylu vintage

kolekcja vintage od Roca

Łazienka vintage

Za co kochamy styl vintage? Za nutę nostalgii, którą nam ten styl oferuje. Każdy z nas lubi wspomnienia, lubi zanurzyć się w “tym co było kiedyś”. Każdy z nas mniej lub więcej tęskni za swoim dzieciństwem, czasem spędzanym u dziadków, a może za małym mieszkankiem w bloku, w którym się wychowało. Kiedyś były zupełnie inne czasy, a co za tym idzie zupełnie inny styl panował w ówczesnych łazienkach. Nowe kolekcje czerpią poniekąd właśnie z tego, jak te łazienki wyglądały kiedyś i przenoszą te inspiracje do naszych czasów. Efektem takiej zabawy jest vintage kolekcja Carmen od marki Roca. Piszę o niej między innymi również dlatego, gdyż meble z tej kolekcji pojawiły się w mojej łazience.

Zobacz ceramikę, meble i armaturę vintage od Roca

Kolekcja ceramiki i mebli łazienkowych Carmen w stylu vintage jest ukłonem w stronę tradycji i rekonstrukcją wyjątkowo popularnego przed laty stylu. Elementy kolekcji Carmen powracają po latach przywodząc na myśl klimat dawnych dni i rozrastając się w nową, kompletną kolekcję, wyposażoną w najnowocześniejsze rozwiązania. Bo w każdym z nas jest mniejsza lub większa nostalgia za minionymi czasami, stylem, kulturą, strojami, muzyką, wnętrzami. Wszystkie elementy kolekcji łazienkowej Carmen wykonane są z ekskluzywnej i wysokiej jakości ceramiki Roca, której szkliwo zapewnia wysoką trwałość, odporność, a blask i biel pozostaną niezmienne przez lata.

carmen kolekcja roca czarna

kolekcja vintage od Roca

Kolekcja vintage Carmen od Roca 

Kiedy szukałam mebli i umywalki do mojej łazienki, w oko wpadła mi właśnie kolekcja Carmen. I chociaż moja łazienka nie jest urządzona na typowy styl vintage, to jednak meble w tym stylu idealnie wpasowały się w klimat mojej starej, drewnianej chaty na wsi. Dodam, że urządzałam łazienkę trochę przełamując schematy, iż na wsi nie może być… odrobinę luksusowo. Marzyła mi łazienka z prawdziwego zdarzenia. Taka, z której najchętniej by się nie wychodziło zbyt szybko i aby można tam spędzać czas jak w luksusowym SPA. 

Zobacz metamorfozę mojej łazienki z Roca

Co wyróżnia kolekcję Carmen spośród innych kolekcji armatury łazienkowej oraz mebli? Oprócz charakterystycznych krawędzi Vintage w ceramice, kolekcja zawiera także elementy rodem z tamtych lat. Doskonałym uzupełnieniem łazienki w klimacie vintage jest cała gama akcesoriów, złożona z elementów porcelanowych połączonych z chromem. To właśnie one nadają łazience ostatecznego szlifu, za sprawą np. pełnego wyrazu haczyka, wieszaka na ręcznik czy mydelniczki. Szczegóły tworzą w łazience styl vintage, który tak bardzo kochamy, i za którym tak bardzo tęsknimy.

Moim “oczkiem w głowie” są … absolutnie przepiękne, wyjątkowe meble łazienkowe Roca z kolekcji Carmen, które tak bardzo mnie ujęły i dzięki temu służą w mojej łazience. Mogę powiedzieć, że te meble to taki “vintage na bogato”. W ofercie znaleźć można zestawy o różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Meble są wykonane z wysokiej jakości materiałów i przemyślane tak, aby w funkcjonalny i praktyczny sposób służyły w codziennych czynnościach. Posiadają nawet podświetlenie. Zresztą, zobaczcie jak wyglądają one w mojej łazience.

szafka carmen roca

meble Carmen w mojej łazience

Do mody przywrócono również kultowe w tamtych czasach baterie vintage dwuuchwytowe. W kolekcji Carmen znajdziesz dokładnie takie baterie “jak kiedyś” wersji ściennej i stojącej. Styl vintage zauważycie również w eleganckich bateriach wannowych i prysznicowych wykonanych w wiktoriańskim stylu, które umożliwiają połączenie natrysku i deszczownicy.

Te wszystkie detale tworzą wyjątkowy klimat, który przywróci nas wspomnieniami do dawnych lat. Ciekawostką jest fakt, że w 1946 roku na rynek została wprowadzona umywalka, która stała się symbolem epoki. I to właśnie za sprawą kolekcji Carmen od Roca – sedemdziesiąt lat później powraca do nas, aby ożywić nasze wspomnienia.

Można mieć w nowoczesnej łazience klimat dawnych lat, ale jednocześnie cieszyć się nowoczesnością oraz innowacyjnością rozwiązań. Kolekcja łazienkowa Carmen od Roca z pewnością wyróżnia się na tle innych, zarówno designem, jak i jakością. Jedno i drugie mogłam przetestować, gdyż od roku korzystam z ceramiki oraz mebli Roca w mojej łazience.

dodatki roca do łazienki

dodatki łazienkowe vintage od Roca

Irida Carmen

WC i bidet w stylu vintage od Roca

kran carmen roca

bateria umywalkowa vintage od Roca 

łazienka roca

łazienka vintage od Roca

łazienka vintage roca

kolekcja łazienkowa Carmen od Roca

meble roca

kolekcja łazienkowa w stylu vintage od Roca

umywalka roca

Zobacz ceramikę, meble i armaturę vintage od Roca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge