Kanapa bez plam – jakie materiały nie brudzą się i łatwo czyszczą?

Zanim zdecydujemy się na zakup kanapy, narożnika czy sofy, warto zdawać sobie sprawę z funkcjonalności różnych materiałów. Okazuje się bowiem, że część z nich jest tak skonstruowana, że nie przyjmuje plam albo bardzo łatwo daje się wyczyścić.

kanapa bez plam

Kanapa bez plam

Idealnym przykładem kanapy, która posiada funkcjonalny materiał odporny na plamy jest materiał, z którego został uszyty mój narożnik z modernodesign.pl. Narożnik został wykonany pod wymiar, a Moderno Design to rodzinna firma, która bardzo precyzyjnie wykonuje swoje meble. Używam narożnika już prawie rok czasu i jestem z niego bardzo zadowolona (jedynie żałuje, że od razu nie wybrałam opcji z funkcją spania, gdyż w takim małym domku każde dodatkowe miejsce do spania przydaje się gdy przyjeżdżają goście). Wracając do materiałów, jeżeli wybierzemy odpowiedni materiał, nie będzie mu straszny nawet 2-latek, który jedzeniem, farbami i różnymi rzeczami jest w stanie ubrudzić w moment absolutnie wszystko.

Narożniki, sofy, kanapy – zobacz ofertę i ceny Modernodesign.pl

Narożnik był dwukrotnie prany odkurzaczem piorącym Karcher (taką domową wersją) i wszystkie plamy zeszły idealnie. Możecie sobie wyobrazić jak wyglądał materiał po miesiącach spędzonych z takim małym dzieckiem. I choć przykrywałam narożnik kocami, to nie uchroniło to narożnika przed zabrudzeniami, gdyż koce były cyklicznie zrzucane, używane do zabawy albo do innych celów, umysł dziecka jest niesamowicie kreatywny. Narożnik przeszedł już naprawdę wiele, ale po prawie roku czasu wygląda… jak nowy! To najlepszy argument za tym, aby świadomie wybrać materiał, z jakiego będzie uszyty nasz mebel. Docenimy to po czasie, kiedy zaczną pojawiać się pierwsze plamy.

materialy ktore sie nie brusza

Jak wybrać materiał, który się nie plami?

Kupując dany mebel na pewno warto sprawdzić jakiego rodzaju jest dany materiał. Kiedy wybieramy taką rodzinna, polską firmę jak Moderno Design mamy pewność, że firma idealnie dopasuje materiał co do naszych potrzeb. I taki mebel będzie wtedy służył latami. Firma przed zakupem dostarcza wzorniki materiałów, czego nie możemy oczekiwać od każdej firmy, z jakiej zamawiamy meble. Jak widzicie na zdjęciach, niektóre materiały posiadają specjalne właściwości, dzięki czemu są oporne na przyjmowanie plam oraz bardzo łatwe w czyszczeniu. I takimi wzornikami dysponują firmy, które nie są sieciówkami, które bardzo przykładają się do każdego elementu, z którego dany mebel jest wykonany.

Metamorfoza domu na wsi z narożnikiem od Moderno Design – ZOBACZ ZDJĘCIA

Tak naprawdę odpowiedni wybór materiału jest jedną z najważniejszych kwestii podczas wyboru mebla typu narożnik, sofa czy kanapa. Stan materiału świadczy o jakości, a z biegiem czasu wszystko ulega zużyciu. Jednak jeśli dobierzemy materiał odpowiednio, to nawet po latach, po wyczyszczeniu kanapa będzie wyglądała jak nowa. Dlatego w takie meble warto inwestować. Takie, które posłużą nam latami i będą odporne na zniszczenia i plamy. I takie meble wychodzą z produkcji Moderno Design. Rok czasu użytkowania z małym dzieckiem to najlepszy test na jakość mebla. Narożnik sprawdził się wzorowo. Po roku wygląda jak nowy (po wyczyszczeniu oczywiście).

material latwy do czyszczenia material na kanape nie brudzacy jak wybrac material na kanape

Narożniki, sofy, kanapy – zobacz ofertę i ceny Modernodesign.pl

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge