Meble i dekoracje ogrodowe, które można wykonać… samodzielnie!

Zakup siedliska otworzył przede mną nowe możliwości w świecie wnętrz. W końcu będę mogła spełnić marzenia o tym, aby zrobić coś pięknego samodzielnie. Zrobić, odnowić albo ciekawie wykorzystać. Ponieważ wiosna już coraz bliżej, pokażę Wam pomysły na meble ogrodowe do samodzielnego wykonania.

meble ogrodowe do wykonania samodzielnego

źródło zdjęcia: damusia.pl

Meble ogrodowe drewniane DIY

Najłatwiej jest wejść do sklepu i coś kupić. Ale zrobić coś własnoręcznie… to jest dopiero satysfakcja! Tym bardziej, że wykonanie mebli ogrodowych wiąże się z reguły z bardzo małym nakładem kosztów. Niekiedy wystarczy wręcz wykorzystać materiały, które leżą niepotrzebne w garażach, stodołach czy domkach na narzędzia. Bardzo wdzięcznym materiałem jest drewniana paleta, którą można kupić, albo może zostać nam po przywiezieniu jakiejś dużej paczki (ja nigdy nie wyrzucam palet, które dostaję wraz z transportowanym towarem). Samodzielnie możemy wykonać zarówno meble ogrodowe, jak i ozdoby, dekoracje, a nawet ogrodzenia i płoty

Meble ogrodowe drewniane DIY czyli Do It Yoursel czyli zrób to sam cieszą się coraz większą popularnością. Od czasów pandemii, kiedy ludzie więcej siedzą w domach, mają więcej czasu na tego typu przedsięwzięcia. Warto więc poświęcić trochę czasu na majsterkowanie, oczywiście mocno zachęcam do tego płeć piękną. Od kiedy mieszkam na wsi mam o wiele więcej możliwości na sprawdzenie swoich umiejętności w pracach związanych z remontowaniem, budowaniem czy renowacją. Doskonałą motywacją jest obejrzenie prac innych osób, można się zachwycić jak piękne meble ogrodowe czy dekoracje można wykonać samodzielnie.

Możesz potrzebować takich narzędzi i elementów:

 • Wkrętów i wkrętarki
 • Kleju na gorąco
 • Dobrego impregnatu do drewna
 • Miarki i kątownika
 • Dłuta
 • Piły/brzeszczotu do cięcia drewna
 • Wkrętarki lub śrubokrętu
 • Szlifierki lub papieru ściernego

meble do ogrodu z palet

źrodło zdjęcia: pinterest.com

Jakie meble ogrodowe można wykonać samodzielnie?

Kopalnią pomysłów na meble ogrodowe i akcesoria DIY jest dobrze nam znany YouTube. Z tutoriali dowiesz się, jak od podstaw zaprojektować i wykonać różnego typu meble do ogrodu lub na taras. Przeglądając samodzielnie wykonane meble ogrodowe, z pewnością królują ławy, narożniki oraz fotele. Bardzo często do ich budowy używana jest drewniana paleta. Bardzo wiele pomysłów zrealizujemy, korzystając z palet, skrzynek, szpul po kablach i innych tego typu przedmiotów.

Polecam również wykorzystać drewniane skrzynki. Można je czasem zdobyć zupełnie za darmo np. od rolników. Sprawdzają się idealnie jako doniczki kwiatów. Widziałam kiedyś takie skrzynki podwieszone sznurkiem na tarasie. Wyglądało to bajecznie! Z kolei gdy do pomalowanej skrzynki przykręcimy kółka, uzyskamy wygodny mobilny pojemnik, który na pewno przyda się na tarasie. Ze skrzynek możemy też wykonać komodę, która świetnie sprawdzi się na tarasie czy werandzie. Wystarczy zbić kilka skrzynek i przykręcić ozdobne nóżki. Robienie mebli ogrodowych w większości przypadków jest łatwe, a ich montaż daje sporo radości.

Warto na koniec wspomnieć, że samodzielne wykonywanie mebli ogrodowych… wciąga i uzależnia! Kiedy uda nam się własnymi siłami stworzyć jedną rzecz, za chwilę czai się pomysł na kolejną. Część osób z pewnością odkryje w sobie pasję majsterkowicza. Co ciekawe, taką pasję z łatwością można przerodzić w biznes, ponieważ ludzie niezłomnie szukają nowych, ciekawych, oryginalnych mebli oraz dekoracji ogrodowych.

huśtawka ogrodowa diy

źrodło zdjęcia: pinterest.com

regał na kwiaty ze skrzynek

źrodło zdjęcia: pinterest.com

pomocnik ogrodowy diy

źródło zdjęcia: diybestgardendeco.club

huśtawka ogrodowa jak zrobić

źródło zdjęcia: atlaneandhigh.com

półka drewniana diy

źródło zdjęcia: westwing.com.br

ozdobna szyba w ogrodzie

źródło zdjęcia: doyowesi.de

moskitiera ogrodowa diy

źródło zdjęcia: welke.nl

źródło zdjęcia: balconygardenweb.com

Comments

  • avatar says

   Jak ktoś lubi się dłubać z takimi rzeczami to bardzo fajne zajęcie. Sąsiad niedawno też robił widziałem takie meble z palet na balkon i całkiem fajnie to wygląda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge