Jak uratować łamiące się włosy i paznokcie? [SKUTECZNY SPOSÓB]

Zarówno w ciąży, jak i po urodzeniu dziecka moje włosy i paznokcie trochę się “posypały”. Straciły nieco swój blask i sprężystość, a paznokcie łamały mi się non-stop. W tym miejscu szukam pomocy wśród suplementów, bo choć znam mnóstwo naturalnych sposobów, to na ich aplikowanie nie mam po prostu czasu. Co pomaga i jest skuteczne?

merz special dragees efekty

Merz Spezial Dragees – moja opinia

Musiałabym przetestować wszystkie dostępne suplementy, aby odpowiedzieć na to pytanie. Jednak są produkty mniej i bardziej skuteczne, z lepszym, bądź gorszym składem. Przez ostatni czas miałam okazję rozpracować suplement od znanej marki Merz-Spezial. Tabletki “Merz Spezial Dragees” (poczytaj dlaczego warto na oficjalnej stronie Merz Spezial) stworzone są z myślą o tym, aby wzmocnić włosy oraz paznokcie. Część z Was zna ten produkt, ponieważ istnieje on na rynku przez wiele lat (wcześniej był on lekiem, a teraz został zmieniony w suplement diety, z lekko zmienionym składem). 

Jedno opakowanie to 60 drażetek, które starcza na 30 dni kuracji (dziennie przyjmuje się 2 tabletki). Efekty pojawiają się już po zaaplikowaniu jednego opakowania, a pozytywne oddziaływanie stosowania tabletek najszybciej można zauważyć pod kątem poprawy paznokci. Póki co jestem jeszcze na etapie karmienia naturalnego mojego synka, więc efekty stosowania zapewne byłyby jeszcze większe po okresie karmienia (jak wiadomo, część cennych witamin i minerałów idzie na produkcję mleka). Moje włosy również póki co mają się naprawdę świetnie, i to mimo ciąży i karmienia naturalnego.

Istotna jest również cena suplementu, bardzo dostępna. Jedno opakowanie tabletek Merz Spezial Dragees można kupić za około 35 złotych. Porównując do innych tego typu produktów, to cena jest atrakcyjna, dzięki czemu suplement jest dostępny praktycznie dla każdego. Poniżej znajdziecie moją opinię o składzie suplementu Merz Spezial Dragees.

merz special dragees opinie

Merz Spezial Dragees – skład

Mówi się, że jedną z najbardziej istotnych substancji wzmacniających skórę, włosy i paznokcie jest biotyna. W nowym opakowaniu znajduje się jej aż 3 razy więcej, aniżeli w poprzedniej wersji, co uważam za duży plus. Dawka ta stanowi 120% dziennego zapotrzebowania. Pojawił się również kwas foliowy (duży plus!). Myślę, że ma on równie wielki wpływ, a miałam okazję to sprawdzić podczas… ciąży. Kiedy brałam w ciąży kwas foliowy (wraz z innymi witaminami), moje paznokcie nigdy nie były tak piękne, twarde, równe i długie! Dlatego uważam, że wzbogacenie składu o tą substancję było bardzo dobrą decyzją. Pojawił się również w składzie ważny dla włosów, skóry i paznokci cynk.

merz special dragees blog

Szczerze mówiąc, biorąc pod uwagę skład suplementu Merz Spezial Dragess – praktycznie każdy powinien zauważyć poprawę stanu paznokci, włosów i skóry. To naturalne, że jeśli dostarczymy do organizmu składniki wspomagające wzrost tych części naszego ciała, to efekty prędzej czy później na pewno się pojawią. Dużym plusem tabletek od Merz Spezial jest ich dobrze dobrany skład. Choć moim zdaniem ilości pewnych składników mogłyby być większe, skoro można przyjmować pewne składniki w większych dawkach. Na rynku istnieją suplementy, które mają dawkę biotyny nawet…. 20 razy większą! Tylko pytanie, czy jest to w pełni bezpieczne? Na to pytanie niestety już nie udzielę merytorycznej odpowiedzi. Wiem tylko jedno, co za dużo, to niezdrowo. Ja bałabym się tak znacznie przekraczać dopuszczalne normy spożywania danego składnika, wolę może dłuższe czasowo, ale bezpieczne sposoby.

tabletki merz special

Generalnie skład suplementu Merz Spezial Dragees nie jest specjalnie odkrywczy czy zaskakujący. Jednak w większości przypadków najskuteczniejsze okazują się proste, sprawdzone od lat receptury. Po bardziej zaawansowane produkty lepiej sięgać dopiero wtedy, kiedy takie suplementy jak Merz Spezial Dragees nie pomagają. Tabletki Merz Spezial Dragees istnieją na rynku już wiele lat, i cały czas maja wielką rzeszę swoich zwolenniczek. To świadczy o zaufaniu do tej marki. Spróbujcie na sobie, warto. I czytajcie składy wszystkich suplementów, które przyjmujecie, nie wierze w bujne obietnice producentów. Cała prawda ukryta jest w składzie produktu, a nie na kolorowym opakowaniu. 

suplement merz special dragees opinie merz special dragees

Merz Spezial Dragees – poznaj ceny i dowiedz się gdzie kupić

Comments

  1. avatar says

    Korzystam i przyznam – wydaje mi się, że w moim przypadku różnica jest świetnie zauważalna. W tej cenie (mnóstwo produktów jest znacznie droższych), trudno chyba o coś lepszego. Najlepsze efekty widzę w kondycji paznokci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge