Oświetlenie, które “zrobiło” metamorfozę mojego domu

Metamorfoza mojego domu pod Warszawą trwała kilka miesięcy. Teraz mogę zaprezentować Wam efekty tego remontu. Ogromną rolę w metamorfozie pomieszczeń odegrało luksusowe oświetlenie, dzięki któremu wnętrza są niezwykle eleganckie i z klasą. Jak Wam się podoba efekt końcowy?

oswietlenie do salonu

Metamorfoza domu pod Warszawą

Po remoncie drewnianego domu z 1946 r. podjęłam się metamorfozy kolejnego domu, tym razem w nowym budownictwie. Kupiłam dom murowany z 2021 r., który wymagał dokończenia budowy oraz metamorfozy parteru domu. Prace na parterze zostały prawie ukończone, dlatego też mogę podzielić się z Wami efektami tej pracy nad zmianą wyglądu tych wnętrz. Wiele elementów wpłynęło na piękny wygląd tych pomieszczeń, ale zdecydowanie jedną z głównych ról odegrało luksusowe oświetlenie z wyraźnymi elementami złota. Wszystkie elementy oświetlenia w moim domu znalazłam w sklepie z oświetleniem Decor & You.

Dlaczego wszystkie elementy oświetlenia posiadają złote wykończenie? Ponieważ moim zdaniem takie lampy są niczym biżuteria dla wnętrz. Złoto w odpowiedniej ilości zawsze będzie kojarzyło się z luksusem, z elegancją, z czymś ekskluzywnym. Sztuką jest umieścić takie oświetlenie we wnętrzu, które stanie się dla niego tłem. Wyjątkowo duży wybór takiego luksusowego, oryginalnego oświetlenia znalazłam w sklepie z oświetleniem decor-you.pl. W tym sklepie nie znajdziecie zwykłych, przeciętnych modeli. Na stronie znajduje się wyselekcjonowane produkty, dzięki którym Wasze pomieszczenia nabiorą blasku. 

metamorfoza salonu z kuchnią dzięki oświetleniu od Decor & You

Jak widzicie, każda z tych lamp jest naprawdę duża, okazała. Moim zdaniem oświetlenie powinno być wyraziste, nie bójmy się dużych lamp, które “robią nam wnętrze”. Warto również odejść od klasycznych rozwiązań typu jeden żyrandol na jedno pomieszczenie. Warto zwiększyć ilość punktów świetlnych, gdyż to właśnie światło tworzy nam w dużej mierze klimat danego pomieszczenia. Poza tym same lampy stają się przepiękną ozdobą każdego wnętrza. Warto je mieć nawet dla samego faktu, żeby dekorowały nasz dom.

 

Styl Hamptons wnętrzarski trend na 2024

Przeglądając różne modele oświetlenia w sklepie Decor & You nie można nie zauważyć ogromnej inspiracji stylem Hamptons. Ten nowojorski styl wnętrzarski jest cały czas na topie i przeżywa teraz swój złoty czas w świecie “fashion interiors”. Za co go kochamy? Na pewno warto wyjaśnić genezę nazwy tego stylu. Hamptons to willowa miejscowość, która słynie z nienachalnego, ale zauważalnego luksusu. Nadmorskie pejzaże stanowią esencję tego stylu – przytłumione kolory (błękity wody, odcienie piasku, biel morskiej piany, brązy inspirowane tzw drift wood, czyli wyrzucanym na brzeg kawałkom drewna), naturalne materiały jak drewno, kamień, wiklina, trawa morska czy len, a także proste, klasyczne formy, miękkie linie, symetria, naturalne światło.

Jak widzicie, moje wnętrza w dużej mierze są zainspirowane właśnie tym stylem. Tym “nienachalnym elementem luksusu” jest właśnie eleganckie oświetlenie, które jest niezwykle wyraziste i liczne w moich wnętrzach. I jak już wspominałam, w ofercie sklepu Decor & You można znaleźć naprawdę wiele modeli lamp inspirowanych stylem Hamptons. Moim zdaniem nie ma lepszego połączenia niż naturalne kolory ziemi oraz odrobina przepychu w postaci złotych, luksusowych elementów. Oświetlenie odegrało ogromną rolę w metamorfozie moich wnętrza. W całym domu jest oświetlenie tylko z tego jednego sklepu, dzięki czemu zachowana została spójność w wyborze lamp. Wyszło pięknie i jestem zachwycona efektem końcowym.

złote oświetlenie do salonu metamorfoza salonu przed i po

Luksusowe oświetlenie znajdziesz w sklepie z oświetleniem decor-you.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge