Metamorfoza kuchni w starej chacie – która wersja była lepsza?

Najpierw kupiłam stary, drewniany dom. Później go wyremontowałam. Następnie wykończyłam, a teraz… bawię się wystrojem wnętrz i zmieniam go co jakiś czas. Tym razem do metamorfozy przystąpiła jadalnia. Pojawił się okrągły stół i nowe fotele. Jak wyszło?

metamorfoza jadalni

    TAK BYŁO      |     TAK JEST TERAZ

Metamorfoza kuchni

Po wyremontowaniu starego, drewnianego domu z 1946 roku nadszedł czas na metamorfozy wnętrz. Zmiany we wnętrzach zawsze dają nową energię i sprawiają, że coraz lepiej się zna swoje upodobania. Nie da się wcześniej, oglądając jakiś katalog stwierdzić niezaprzeczalnie, że coś będzie nam pasować. Dopiero pobycie w danym wnętrzu, spędzenie w nim czasu pozwala określić to, jak się w nim czujemy. Nie wszystko złoto, co się świeci. Nie zawsze piękne wnętrze jak z Instagrama będzie przytulne i przyjazne dla domownika. Dlatego ja cały czas jestem na drodze poszukiwań i sprawdzam różne konfiguracje w moim małym domku. Tym razem padło na zmiany w jadalni. Totalna zmiana mebli, czyli stołu i krzeseł. Nie dlatego, że tamte były złe, albo było z nimi coś nie tak. Zmiany są po to, aby poczuć się inaczej, stworzyć coś nowego. I choć postawiłam finalnie na prostokątny stół, gdzieś w głębi serca marzył mi się okrągły. Więc zamiast się zastanawiać nad tym “jakby to było”, zrobiłam metamorfozę.

Okrągłe drewniane stoły i piękne krzesła na Meblobranie.pl

KOD ZNIŻKOWY -5% na hasło FASHION5

Zarówno mój stół, jak i piękne fotele pochodzą ze sklepu Meblobranie.pl. W tym sklepie jest dosłownie ogromny wybór, zarówno stołów jak i krzeseł czy foteli do jadalni. Miałam trudny wybór, ale też wiedziałam czego chcę. Zależało mi na stole w pełni drewnianym, oczywiście okrągłym. Zależało mi, aby nóżki od wygodnych foteli były również drewniane i w kolorze stołu. I udało mi się stworzyć taki zestaw idealny. Jak wyszło? Możecie zobaczyć na zdjęciach. Poprzedni wystrój jadalni bardzo mi się podobał, ale to przy okrągłym stole czuje się jakoś tak bardziej… swojsko, przyjaźnie, rodzinnie. Ten stół jest mniej masywny, łatwiej się przy nim siedzi, rozmawia. Takie są moje wrażenia po przeprowadzeniu tej metamorfozy.

metamorfoza kuchni

Zalety okrągłego stołu 

Dlaczego zamieniłam prostokątny stół na okrągły? Jak widzicie miejsce na jadalnie to taki kąt między dwoma oknami. I z czasem zaczęłam zauważać, że wokół prostokątnego stołu trzeba chodzić dookoła, że trudna jest komunikacja wokół takiego stołu biorąc pod uwagę niezbyt dużą ilość miejsca. Z kolei okrągły stół wpasował się tam idealnie. Jest mniejszy, nieco niższy i łatwiej z niego po coś sięgnąć, obejść go.

Siedzenie przy takim stole sprawia, że wszyscy są na równi, nie ma osób siedzących bliżej i dalej od siebie. Nie wiem czy wiecie, ale to właśnie powód, dla którego coraz częściej okrągłe stoły pojawiają się na przyjęciach weselnych. Już teraz rozumiem na czym to polega (nigdy wcześniej nie miałam okrągłego stołu). Ten stół, który znalazłam na Meblobranie.pl jest perfekcyjny, czyste drewno, piękna konstrukcja, piękny blat. 

stół drewniany okrągły

Kolejna dobra zmiana to… wygodne, miękkie fotele. Nie wiem dlaczego tak się utarło, że w jadalniach raczej pojawiają się drewniane krzesła, często dosyć twarde. Kiedy to na takich miękkich fotelach siedzi się najwygodniej. Jakość mebli ze sklepu Meblobranie.pl jest naprawdę wysoka, co mogłam sprawdzić w mojej kuchni. Zarówno stół, jak i krzesła są bardzo stabilne, porządnie wykonane. Ich montaż był bardzo prosty.

Wielką zaletą tego sklepu jest ogromny wybór mebli, co muszę jeszcze raz podkreślić. Dzięki temu można w jednym miejscu zamówić i stół i krzesła, bo prawdopodobieństwo dobrania idealnych mebli jest naprawdę bardzo duże. Mnie się udało, a efekty możecie zobaczyć na zdjęciach. Jak Wam się podoba metamorfoza mojej jadalni?

okrągły stół drewniany do kuchni

Oryginalne dodatki do kuchni (i nie tylko)

Oglądając zdjęcia z metamorfozy z jadalni pewnie zwróciliście uwagę na oryginalną zastawę porcelanową. To jest rustykalna porcelana inspirowana kamieniem, którą znalazłam w sklepie MissDeco.pl. Z tego sklepu pochodzi również drewniana rzeźba z twarzą. Inne dodatki z tego sklepu mogliście również zobaczyć w mojej metamorfozie sypialni rustykalnej. Ten sklep naprawdę wyróżnia się na tle innych tym, że posiada bardzo wyselekcjonowany asortyment. Można trafić tam na rzeczy, które oglądamy w zagranicznych katalogach. Bardzo polecam!

Sklep z pięknymi dodatkami wnętrzarskimi na MissDeco.pl

okrągły stół jasne drewno rustykalna misa rustykalna porcelana stół okrągły do jadalni

Okrągłe drewniane stoły i piękne krzesła na Meblobranie.pl

Sklep z pięknymi dodatkami wnętrzarskimi na MissDeco.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge