Motywacja: o sukcesie 5 legendarnych drużyn e-sportowych

Esport to szybko rozwijająca się dyscyplina sportowa, która ma miliony fanów na całym świecie. Dlatego każdy legalny organizator rozrywki on-line w Polsce stara się umożliwić graczom dostęp do najpopularniejszych wydarzeń i zapewnić wygodne warunki uczestnictwa.

jak zarobić dodatkowe pieniądze

Polskie firmy bukmacherskie mogą się pochwalić wysokim rankingiem, jeśli chodzi o system bonusowy i obsługę klienta, ponieważ Dział wsparcia zazwyczaj jest dostępny 24/7. 

W tym roku najpopularniejsze turnieje esportowe okazały się bardzo zachwycające i dynamiczne. Większość bukmacherów oferowała dostęp do transmisji live pośrednictwem aplikacji mobilnej. Aplikację można pobrać ze strony oficjalnej bukmachera, a jej instalacja zazwyczaj nie zabiera dużo czasu. Ponadto w aplikacji gracze mogą nie tylko śledzić historię zakładów, ale również mieć stały dostęp do oferty bonusowej i promocyjnej oraz mieć pewność, że ich dane osobowe nie zostaną przekazane osobom trzecim. Fani esportu mogli oglądać te wydarzenia sportowe online na stronach bukmacherów, między innymi na polsport.tv. Bukmacherzy mogli zaoferować graczom różnorodne kupony na następujące wydarzenia:

 • Pinnacle Cup Championship;
 • ESL Impact Valencia 2022;
 • IEM Cologne 2022;
 • Roobet Cup;
 • REPUBLEAGUE Season 3;
 • BLAST Premier Spring Finals 2022;
 • Elisa Invitational Spring 2022.

Zakłady na esport prawie niczym się nie różnią od zakładów na tradycyjne dyscypliny sportowe. Jednak obstawianie esportu wymaga dogłębnej analizy zespołu i umiejętności drużyn. Cierpliwość i poprzednie doświadczenie w typowaniu również się opłacają. Jeśli chodzi o bonusy na esport, to większość bukmacherów dba o to, aby pomimo bonusów na start gracze mogli otrzymać spersonalizowaną ofertę promocji lub dodatkowe punkty lojalnościowe za aktywność, które później można wymienić na cashback lub inny bonus w Sklepie gracza. Poniżej opiszemy kilka międzynarodowych zespołów esportowych, którzy ostatnio pokazali dobre wyniki w spotkaniach.

wolny czas jak spedzac

NAVI

Natus Vincere to ukraińska organizacja e-sportowa, która była założona w 2009 roku. Drużyny NAVI biorą udział w turniejach Apex Legends, Fortnite, Dota 2, Paladins, CS:GO, Rainbow Six, PlayerUnknown’s Battlegrounds. Z 2017 roku prawa medialne i reklamowe dotyczące NAVI ma grupa Zero Gravity, na czele której stoi Alexander Kokhanovsky. W 2018 roku ukraińska organizacja e-sportowa podpisała skład w nowym gatunku Battle Royal. Gracze z drużyny PUBG szybko stali się popularni po wygraniu sezonu 1 Global Loot League z pulą nagród w wysokości 50 000 USD. W finale kwalifikacji WNP na Mistrzostwach Świata NAVI ponownie zdobył tytuł zwycięzcy i zapewnił sobie status najlepszej drużyny WNP w tej dyscyplinie. Podczas turnieju PUBG Global Invitational 2018 w kategorii First Person zespół NaVi zajął 4 miejsce w klasyfikacji (pula nagród wtedy wyniosła 2 000 000 USD). Poniżej możesz sprawdzić najpopularniejsze dyscypliny esportowe, które są najczęściej obstawiane przez polskich i zagranicznych wielbicieli esportu:

 • League of Legends;
 • Dota 2;
 • Counter Strike: Global Offensive;
 • StarCraft 2;
 • Fortnite;
 • Overwatch;
 • Valorant;
 • King of Glory;
 • Hearthstone: Heroes of Warcraft.

MOUZ NXT

MOUZ (wcześniej znany jako mousesports) to niemiecka profesjonalna organizacja gier z siedzibą w Hamburgu. Drużyny MOUZ uczestniczą w wielu różnych grach esportowych i jest szczególnie znane z udanych turniejów Counter-Strike. MOUZ NXT to zespół akademicki MOUZ, niemieckiej organizacji e-sportowej. W ostatnich latach zespół, który w większości składa się z polskich graczy, zdobył wiele zwycięstw w WePlay Academy League. 

Ninjas In Pyjamas (NIP)

NIP to zespół, który powstał w 2000 roku i początkowo uczestniczył głównie w turniejach Counter-Strike. Obecnie Ninjas In Pyjamas to jedna z największych i najbardziej legendarnych drużyn e-sportowych na świecie. Jak można przeczytać na stronie oficjalnej organizacji esportowej, NIP rywalizował na najwyższym poziomie w międzynarodowych turniejach i nigdy nie przegrywał — tylko wygrywał lub się uczył. Poniżej sprawdzisz ranking bukmacherów, którzy mogą zaoferować atrakcyjne promocje na obstawianie turniejów esportowych:

 1. Betclic.
 2. STS.
 3. Fortuna.
 4. forBET.
 5. PZBuk.
 6. BetFan.
 7. Totolotek.
 8. eWinner.
 9. Fuksiarz.
 10. eToto.

Astralis Talent

Astralis Talent to zespół akademicki Astralis, duńskiej organizacji e-sportowej, która była założona w styczniu 2016 roku. Jest częściowo własnością graczy z byłego składu duńskiego zespołu SoloMid/Team Questionmark. Prawa do nazwy Astralis uzyskano od pierwotnych założycieli fińskiego zespołu Counter-Strike. Astralis wygrał pięć map przeciwko G2 Esports i Dignitas. 

Vitality

Francuska organizacja Vitality jest głównie znana ze sceny League of Legends. Team Vitality był stworzony w 2013 roku i jest to pierwszy klub e-sportowy we Francji, który podbił świat. Siedziba zespołu znajduje się w Paryżu. Francuska organizacja esportowa jest jednym z najbardziej wpływowych i odnoszących największe sukcesy klubów e-sportowych w Europie. Vitality zamierza zdobyć wpływ na cały świat i gra w największych e-sportowych turniejach: Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, Rocket League, Fortnite, Valorant, FIFA. Drużyny Vitality mają ponad 100 krajowych i międzynarodowych tytułów. Poza uczestnictwem w turniejach międzynarodowych Vitality na co dzień zajmuje się przygotowaniem przyszłych pokoleń e-sportowców. 

Pomimo wyżej wspomnianych ekip esportowych na arenie międzynarodowej wielkie grono zwolenników mają między innymi Team Liquid (USA), ENCE (Polska), FURIA (Brazylia), NRG Esports (USA), G2 Esports (Francja), North (Dania), fnatic (Szwecja) i BIG (Niemcy). Najczęściej zwycięzcami turniejów są PALOMA (Polska), Movistar Riders (Hiszpania), HEET (Francja), Heroic (Dania). Pomimo tradycyjnych zakładów legalni bukmacherzy 2022 proponują ciekawe typy na turnieje esportowe z udziałem najlepszych polskich i zagranicznych drużyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge