10 najbardziej popularnych gierek na smartfona [ZNASZ JE?]

Kto z Was lubi w wolnym czasie włączyć grę na smartfonie? Wprawdzie ja nie mam na to czasu, ale zaprezentuję Wam najlepsze gry mobilne zdaniem zapalonych graczy. W większości przypadków są to proste gierki, które pozwalają się na chwilę zrelaksować albo poćwiczyć swój refleks.

najlepsze gry na smartfona

źródło zdjęcia: euro.com.pl

Najbardziej popularne gry na smartfona

Dziś telefon to nie tylko środek do komunikacji, ale przede wszystkim ogromne centrum rozrywki dysponujące niesamowitymi wręcz możliwościami. Oczywiście rozrywka taka ma naprawdę wiele różnego rodzaju odmian. Może to być na przykład surfowanie po Internecie. Może być korzystanie z mediów społecznościowych. Może to być korzystanie z komunikatorów. Ale może to być słuchanie muzyki, oglądanie filmów, a także granie w gry. Zarówno dla jednego gracza, jak i gry dla wielu osób, tak zwane sieciowe, a nawet popularne darmowe gry hazardowe owoce! I właśnie grom mobilnym zamierzamy poświęcić ten artykuł. W dobie pandemii wiele osób zostało zamkniętych w domach, a rozrywka na smartfonie stałą się dla nich jedną z odskoczni.

najbardziej popularne gry na smartfona

Seria Angry Birds i Angry Birds 2

Prawdopodobnie każdy miał kiedyś okazję słyszeć o tej grze albo się z nią zetknął. Angry Birds to zapewne najsłynniejsza gra mobilna w historii! Co ważne, liczy sobie już grubo ponad 10 lat, ale wciąż jest uznawana za jedną z najlepszych. Co więcej, wciąż gra w nią miliony ludzi na całym świecie. Koncepcja samej gry jest banalnie wręcz prosta. Na dwuwymiarowej planszy poukrywane są zielone świnki. Zazwyczaj za konstrukcjami z kamieni, drewna lub cegieł. Gracz dysponuje procą oraz małym stadkiem ptaków. Zadaniem grającego jest wystrzeliwać kolejno poszczególne ptaki z procy tak, aby zlikwidować wszystkie świnki na mapie. I choć może się to wydawać na pozór banalnie proste, to w rzeczywistości ta gra stanowi naprawdę spore wyzwanie!

Co ważne – każdy ptak ma swoje własne umiejętności. Na przykład niebieski potrafi się w locie podzielić na trzy mniejsze ptaszki. Ponadto znakomicie radzi sobie z bryłami lodu, ale z racji  małej masy słabo z kamieniami i drewnianymi belkami. Żółty ptak to sprinter – potrafi gwałtownie przyśpieszyć i skutecznie niszczy drewniane konstrukcje. Czarny ptak to latająca bomba. Wybuchnie wtedy, kiedy go o to poprosimy. I tak dalej…

Kilka lat temu na rynku pojawiła się druga odsłona tej serii wzbogacająca ogólną koncepcję o nowe rodzaje rywalizacji (turnieje, wyzwania, gra przez sieć, arena itp.) i dysponująca wspaniałą grafiką. Grywalność pozostaje jednak wciąż na tym samym, wysokim poziomie, które są bardzo podobne do znanym wszystkim rozrywkom w gry automaty owoce, które są bardzo popularne na terenie Polski.

angry bird opis gry

Hill Climb Racing 2

To druga z gier, która na pozór wygląda mało atrakcyjnie, ale w rzeczywistości potrafi wciągnąć na długie godziny. Hill Climb Racing 2 to klasyczne rozwiązanie w postaci wyścigów samochodowych. Trasę widzimy „z boku” w widoku dwuwymiarowym, auta jadą z lewej strony na prawą. Nie ma tutaj efektownej grafiki 3D, ani niesamowitych efektów graficznych. Gra jednak jest dosyć trudna i bardzo wciągająca. Gracz musi naprawdę się skoncentrować, by móc skutecznie pokonywać trasy, rywalizując z samym sobą (liczy się wtedy przejechany dystans, niezależnie od czasu), albo z innymi graczami (wtedy wygrywa ten, kto jako pierwszy dotrze na metę).

Hill Climb Racing 2 pozwala także na dość rozbudowane tuningowanie samochodu. W miarę wygrywania wyścigów zdobywamy wirtualne pieniądze pozwalające nam na udoskonalenie pojazdu lub kupno nowych. Poza tym trasy wyścigów mają różne rodzaje nawierzchni i wymagania stawiane przed samochodami. Na przykład samochód Formuły 1 nie sprawdzi się na trasie przez bagna, a do odcinków pokrytych śniegiem należy zaopatrzyć się w opony z kolcami. Tak, Hill Climb Racing 2 to gra, która powinna zagościć na telefonie naprawdę każdego miłośnika samochodów.

hill climb racing opis gry

About Love, Hate and the Other Ones

Jeśli lubisz łamigłówki i ogólnie gry, w których nie chodzi o to, by jak najszybciej klikać i mieć mistrzowski refleks, a zamiast tego trzeba pomyśleć i pokombinować, to rzuć koniecznie okiem na grę zatytułowaną About Love, Hate and the Other Ones. To wydany w 2014 roku produkt, w którym kierujemy poczynaniami dwóch bohaterów. Mają oni postać niekształtnej czarnej bryłki o różnych charakterach. Love jest silny i potrafi przepychać różne obiekty, natomiast Hate jest sprawny i sprytny, umiejąc na przykład podskakiwać. Akcja toczy się na oryginalnie zaprojektowanych mapach przypominających gry platformowe sprzed lat. Celem gracza jest dotarcie do czerwonego przycisku. Tylko tyle i aż tyle… bo aby dotrzeć do niego, Love i Hate muszą pokonać szereg przeszkód i rozwiązać mnóstwo pomysłowych zagadek.

najlepsza gra na smartfona

W co jeszcze warto zagrać na swoim telefonie?

Oprócz wymienionych przez nas powyżej pozycji, możesz rzucić okiem na takie tytuły, jak na przykład Dead Trigger 2, PUBG Mobile, Returner 77, Asphalt 8 lub Asphalt 9, Broken Age, Lineage II: REVOLUTION i inne tytuły. Bez wątpienia wiele z nicр przypadnie Ci do gustu. Graczom jednak najbardziej spodobały się te trzy gry, które opisałam dla Was w tym artykule. Mamy nadzieję, że także uznasz je za interesujące.
 gra dla kobiet na telefon

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge