Najciekawsze premiery na Nintendo Switch w 2021 roku

Gry na Nintendo Swith zdobywają w Polsce ogromną popularność. W grudniowym sezonie przedświątecznym telewizyjne bloki reklamowe zostały wręcz zbombardowane przez reklamy tej konsoli, zachęcając całe rodziny do wirtualnej rozrywki. Jakie gry będą tymi najbardziej popularnym w roku 2021?

gry na nintendo switch

Najbardziej popularny gry na Nintendo Switch w 2021 r.

Rok 2020 był zdecydowanie bardzo dobrym dla firmy Nintendo. Podobnie jak kasyna oferujące darmowe gry hazardowe, japońska firma notowała całkiem dobre zyski wynikające ze sprzedaży samych konsol czy gier. W Stanach Zjednoczonych przez wiele miesięcy Switch znajdował się na pierwszym miejscu na liście najlepiej sprzedających się konsol. Postanowiliśmy sprawdzić, na jakie gry można liczyć w 2021 roku na tę platformę.

Baldo

W 2021 roku powinna ukazać się nowa gra akcji RPG od Naps Team zatytułowana Baldo. Na pierwszych materiałach promocyjnych wygląda nieco jak skrzyżowanie Ni No Kuni i Legend of Zelda: Breath of the Wild. Będziemy mogli w niej wcielić się w Baldo, „czyste dziecko” proroctwa. Wieki temu bowiem mądre sowy zamknęły w podziemiach złe stworzenie, które może zostać uwolnione dopiero wraz z narodzinami “czystego dziecka”. Naszym zadaniem zatem będzie zapobiegać zbliżającej się katastrofie. Podróżować będziemy po otwartym świecie Rodii pełnym interesujących postaci, dziwnych i cudownych stworzeń. Czekać tu będą na nas zagadki, misje do rozwiązania, walka z wrogami.

Eastward

Kolejna ciekawa gra z gatunku RPG przeniesie nas w niedaleką przyszłość, gdzie społeczeństwo znajduje się krawędzi upadku, a sama populacja ludzka jest na najniższym poziomie w historii. Wcielamy się tutaj w górnika imieniem John, który spotyka tajemniczą młodą dziewczynę o imieniu Sam. Razem wyruszamy w podróż, podczas której dowiemy się między innymi, skąd pochodzą okrutne stworzenia, które sieją spustoszenie w miastach. Eastward cechować ma się wspaniałą pikselową grafiką, która sprawia, że zbliżająca się apokalipsa jeszcze nigdy nie wyglądała tak malowniczo.

Monster Hunter Rise

Monster Hunter to popularna seria gier, która w 2020 roku doczekała się kinowej ekranizacji z Millą Jovovich w roli głównej. Nowa gra zabiera nas do wioski Kamura 50 lat po ostatnich wydarzeniach. Ponownie wcielamy się w tytułowego łowcę potworów, które zagrażają krainie. Możemy samodzielnie lub w kooperacji ze znajomymi przemierzać krainę i walczyć z bestiami. Za ich pokonanie dostajemy niezbędny ekwipunek i punkty doświadczenia. W 2021 roku pojawić się ma także gra Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin, w której jako młody adept szkoły wojowników odkryjemy w sobie zdolność do komunikowania się z potworami.

Cris Tales

Cris Tales to kolejna gra RPG w naszym zestawieniu (Switch wręcz słynie z takich produkcji). Jak napisali sami twórcy, ich dzieło ma stanowić hołd dla klasycznych gier JRPG. Jest to stylowa gra RPG 2D, która wprowadza nas do mrocznego, baśniowego świata Crystaliss. Naszym zadaniem jako Crissbell będzie odkrycie i rozwikłanie złożonego spisku cesarzowej, której celem jest zniszczenie świata. W grze istotne będzie wykonywanie wyborów w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Podczas rozgrywki przyjdzie nam zmierzyć się z różnymi zadaniami, wyzwaniami czy wrogami.

Blue Fire

Tym razem mamy do czynienia z ciekawą platformówką. Umiejscowiona została ona w opuszczonym królestwie znanym jako Penumbra. Jako wojownik wyruszamy, aby odkryć ukryte sekrety dawno zapomnianego świata. Poznamy dzięki temu mistyczne lochy, ocalałych mieszkańców opuszczonego królestwa, jak i również będziemy musieli odnaleźć serię przedmiotów kolekcjonerskich. Walczyć oczywiście będziemy z szeregiem różnych wrogów, będziemy przeskakiwać pułapki i przeszkody. Gra cechować się ma bardzo ładnym stylem i grafiką 3D.

gry na nintendo switch najlepsze

Oczywiście to tylko część z wielu ciekawych premier, które powinny pojawić się na Switchu w 2021 roku. Wymienić możemy także takie tytuły jak: The Good Life, Boyfriend Dungeon, Super Mario 3D World and Bowser’s Fury, Bravely Default II, Mineko’s Night Market, Card Shark, Bear and Breakfast, Subnautica oraz Subnautica: Below Zero, Bayonetta 3, Metroid Prime 4, sequel Legend of Zelda: Breath of the Wild. W przypadku 3 ostatnich gier są to tylko nasze przypuszczenia, gdyż na te gry czekamy od pewnego czasu i wciąż nie znamy żadnych szczegółów.  

nintendo switch gra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge