Najbardziej znane marki z porządną odzieżą turystyczną [LISTA]

Sezon na sporty outdoroowe w pełni! Lawinowo ruszyliśmy w góry, nad morze oraz w inne rejony w ramach eksploracji przyrody. W tym celu niezbędna okazuje się profesjonalna odzież turystyczna oraz sportowa. Jakie marki wzbudzają obecnie największe zainteresowanie?

odzież turystyczna

źródło zdjęcia: freshoffthegrid.com

Odzież turystyczna – co to jest?

Czym różni się odzież turystyczna od zwykłych ubrań? Odzież turystyczna tzw. outdoorowa zapewnia ochronę przy każdej pogodzie, dzięki czemu podróżnikom nie straszne są zmienne warunki pogodowe. Specjalna odzież skutecznie chroni przed  deszczem, wiatrem, wychłodzeniem lub przegrzaniem oraz pozwala utrzymać właściwą termoregulację ciała. Materiały, z których szyje się turystyczną odzież są specjalnie dobierane pod kątem ich funkcjonalności, posiadają różnego rodzaju membrany oraz warstwy, które mają spełniać różne zadania.

Nie dziwne więc, że outdooroowa odzież często jest droższa od zwykłych ubrań (choć nie jest to regułą). Niech nie zdziwi nas jednak fakt, że czasem za porządną kurtkę outdorową trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Kupując produkty najwyżej jakości można być jednak pewnym, że w tych kluczowych sytuacjach nas nie zawiodą. Istnieją marki, które są top on the top na liście najpopularniejszych marek odzieży turystycznej np. Fjallraven (szwedzka marka outdoorowa).

Jakie ubrania można kupić w ramach odzieży turystycznej? Bardzo ważnym elementem jest bielizna termiczna. Następnie specjalnie kurtki oraz kurtki przeciwdeszczowe, specjalne bluzy, spodnie. W zestawie oczywiście nie może zabraknąć outdoroowych butów do zadań specjalnych, a także dodatków typu czapki, rękawiczki, chustki pod szyje oraz wiele innych gadżetów ważnych dla każdego podróżnika. 

ubrania outdoroowe

Najbardziej znane marki z odzieżą turystyczną

Jakie marki są najbardziej doceniane w świecie odzieży outdoroowej? Na pewno jedną z bardziej znanych w Polsce jest Jack Wolfskin oraz The North Face, zaliczmy do niej również popularne 4F. Te brandy znają nawet osoby, które nie uprawiają sportów i nie podróżują. Wiele osób kupuje produkty tych marek na zimę, aby zapewnić sobie ciepło podczas mroźnej pogody, gdyż odzież outdoroowa taka jak kurtki czy spodnie softshell jest o wiele skuteczniejsza od zwykłych ubrań.

Z kolei osoby, które już aktywnie korzystają z outdoroowych sportów kojarzą takie brandy jak Columbia, wspominany wcześniej Fjallraven, polską markę HiMountain, a także Patagonia, Marmot, Outweel czy Helly Hansen. Z kolei jedną z najbardziej cenionych i pożądanych tkanin w odzieży turystycznej jest tkanina Gore-Tex z jej różnymi wariacjami. Stała się ona już wręcz kultowa w świecie odzieży turystycznej. 

kurtka outdoroowa

Dlaczego warto kupować profesjonalną odzież turystyczną?

Jeśli bardziej zagłębimy się w tajniki produkcji odzieży turystycznej, to zrozumiemy zasadność jej kupowania i ubierania. Wcale nie trzeba być wyczynowy sportowcem, aby taka odzież była nam potrzebna. Wystarczy, że przynajmniej raz do roku zupełnie rozrywkowo wybieramy się w góry. Pogoda może nas w każdej chwili zaskoczyć, a my powinniśmy być odpowiednio przygotowani oraz powinniśmy posiadać odpowiednie obuwie na górską wyprawę. W tym celu wszystkie te rzeczy powinniśmy nabyć w specjalnych sklepach z odzieżą outdoroową.

Dla osób, którym taka odzież wydaje się dosyć droga, warto wykorzystać patent, iż w lecie opłaca się kupować rzeczy na zimę, a w zimie na lato. Dlaczego? Ponieważ po sezonie zawsze marki robią wyprzedaż i możemy skorzystać z bardzo dużych obniżek cen. To jest dobry patent na to, aby zaoszczędzić niemałe pieniądze i cieszyć się profesjonalną odzieżą outdoroową.

kurtka w góry

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge