Stanik silikonowy – wszystko, co powinnaś o nim wiedzieć

Przed Tobą ważna impreza, na którą chcesz założyć sukienkę z dużym dekoltem albo odkrytymi plecami? Zastanawiasz się, jaką bieliznę górną założyć, aby czuć się pewnie i komfortowo, a jednocześnie wyglądać znakomicie? Efekt ten pomoże Ci osiągnąć stanik silikonowy. Sprawdź, co warto o nim wiedzieć.

 

Czym jest stanik silikonowy?

Biustonosz silikonowy to rodzaj stanika, który składa się z dwóch połączonych ze sobą miseczek wykonanych ze specjalnego tworzywa. Ten typ nakładek na piersi jest często pokryty klejem, który ma za zadanie utrzymanie biustu w ryzach.

Jak założyć silikonowy biustonosz?

Podczas zakładania biustonosza musisz pamiętać, że zarówno stanik silikonowy, jak i piersi muszą być całkowicie suche i pozbawione poślizgu. Nie nakładaj zatem wcześniej na biust balsamu czy olejku do ciała. Samo nałożenie stanika jest proste. Wystarczy usunąć folię zabezpieczającą, dopasować miseczki do piersi, a następnie ściągnąć sznureczkiem biust.

Jak dbać o silikonowy stanik?

Aby móc często cieszyć się z korzyści, jakie zapewnia stanik silikonowy, musisz o niego odpowiednio zadbać. W tym celu po każdym użyciu delikatnie przemyj go wodą, a później pozostaw go do wyschnięcia. Do mycia nie używaj detergentów ani chemicznych środków czyszczących. Nie stosuj też ręcznika do wysuszenia biustonosza, ponieważ w ten sposób możesz naruszyć, a nawet całkowicie zerwać klejącą warstwę. Po wyschnięciu wnętrze miseczek zabezpiecz folią, która oryginalnie się na nich znajdowała. Bielizna tego rodzaju nie jest wieczna, ale dzięki odpowiedniemu przechowywaniu i czyszczeniu biustonosza możesz przedłużyć okres korzystania ze stanika.

Dla kogo jest biustonosz silikonowy?

Stanik silikonowy to produkt przeznaczony dla każdej kobiety. Niegdyś korzystały z niego niemal wyłącznie kobiety o mniejszym biuście, co wynikało m.in. z dostępności na rynku jedynie staników z miseczkami A lub B. Obecnie w dobrych sklepach z bielizną znajdziesz biustonosze tego rodzaju w większej rozmiarówce. Ich odpowiednia konstrukcja sprawia, że bez obaw mogą z nich korzystać także panie o większych piersiach.

biustonosz silikonowy

Różne rodzaje staników silikonowych

Wyróżnia się kilka fasonów biustonoszy silikonowych, co pozwala na dobór modelu dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Stanik z silikonowymi ramiączkami albo z silikonowym tyłem świetnie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku kobiet z większymi piersiami. Dzięki paskom biust będzie lepiej podtrzymywany. Ten rodzaj dobrze prezentuje się też w kreacjach z odkrytymi plecami i zabudowanym przodem.

Staniki push-up sprawdzą się w przypadku mniejszego biustu. Odpowiednia budowa miseczek pozwoli powiększyć piersi. Dodatkowo biustonosz tego rodzaju podnosi i ściąga biust. Sprawdzi się zatem świetnie w kreacjach z dużym dekoltem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge