Naklejka na okno łazienkowe – jaka cena i czy to dobry pomysł?

W mojej łazience okno jest dosyć nietypowe, ponieważ podzielone jest na dwie części i różnią się one wymiarem. Dlatego żadna typowa roleta nie pasuje idealnie. Świetną alternatywą dla wszelkiego rodzaju rolet jest naklejka na okno. Jak się sprawdza w pomieszczeniu i jaki jest koszt zaklejenia okna?

naklejka na szybę

moja naklejka ze sklepu fototapety.shop

Opinia o naklejce na okno łazienkowe

Czym tak naprawdę są naklejki na okna? Tak w skrócie to szroniona folia kanalikowa o matowym wykończeniu, która zasłania szybę, a jednocześnie dzięki przepuszczaniu światła nie zaciemnia pomieszczenia w środku. Moim zdaniem to bardzo innowacyjne i niezwykle wygodne rozwiązanie. Przyklejamy ją raz i… mamy zasłonięte okna i doświetloną łazienkę 2 w 1. Jest to szczególnie praktyczne w przypadku takich okien jak moje, czyli bardzo dużych, od ziemi do sufitu. Naklejka na okno okazała pozwala idealnie zakryć obydwie szyby, czego nie zrobiła roleta dzień – noc, ponieważ szyby nie są równej wielkości.

Ogromny wybór naklejek na okno znajdziecie na stronie fototapety.shop

Koszt takiej naklejki to około 100 zł. Dokładne ceny znajdziemy na stronie sklepu. Jak więc widać nie jest to duży koszt za tak spektakularną zmianę w naszej łazience. Do wybory mamy setki przeróżnych wzorów, ja postawiłam na liść palmy. Naklejka tak naprawdę jest jasno szara, ale pod wpływem światła widać, jakby była w kolorze bieli. Światło delikatnie zmienia jej odcień.

Co ciekawe, możemy również wgrać własne zdjęcie i otrzymać jeszcze bardziej unikalny efekt w swojej łazience. Folia sprawia, że w łazience jest cały czas światło dzienne, ale zawsze mamy ten komfort pełnego odgrodzenia się od niepowołanych spojrzeń innych osób. W tym momencie w moim domu trwają prace nad elewacją, przez kilka tygodni będzie sporo się działo wokół domu, dlatego podwójnie cieszy mnie fakt, iż mam w pełni zasłonięte okno. Nie tracąc przy tym dziennego światła. Przepuszczalność takie naklejki szacuje się na poziomie 80%, dzięki czemu jest idealnym wyborem na okna w łazience.

naklejka na okno

Jak wyglądał w praktyce montaż naklejki?

Najpierw zmoczyłam całą szybę wodą z odrobiną płynu. Następnie nakleiłam naklejkę i oderwałam papier ochronny. Następni odkleiłam naklejkę i po ponownym namoczeniu szyby, ponownie ją przykleiłam, tylko odwrotną stroną. I gotowe! Najlepiej robić to w dwie osoby, samemu może być trudno jeśli naklejka ma spore wymiary, tak jak u mnie. Przy mniejszych okna z powodzeniem można zamontować naklejkę samodzielnie. To o wiele łatwiejsze aniżeli np. przyczepienie rolety, gdzie te małe elementy i sznureczki są zmorą nie jednej osoby, która miała okazję taką roletę montować. Mnie takie skomplikowane montaże czasem przerastają, więc im łatwiejszy montaż, tym większy plus dla danego produktu.

montaż naklejki na szybę

Naklejka na okno łazienkowe – efekt PRZED i PO

Na początku w mojej łazience była roleta zebra czyli tak zwana dzień noc. I nie powiem, ta beżowa roleta bardzo mi się podoba. Problem jest jednak taki, że nie zakrywa ona w pełni całego okna. I tutaj z pomocą przychodzi naklejka na szybę w łazience. Została ona docięta na wymiar szyb, dzięki czemu szklane tafle w łazience są idealnie zakryte i dają w 100% poczucie prywatności. Czy można czuć się swobodnie, jednocześnie mogąc cieszyć się naturalnym światłem? Z pomocą przychodzi właśnie tego typu folia matowa na okno, zasłaniająca wnętrze łazienki.

Naklejka na okno staje się nie tylko dekoracją łazienkowego okna, ale również gwarantuje zachowanie prywatności bez znacznego ograniczania promieni słonecznych. W łazience trudno jest poszaleć z aranżacjami kolorystycznymi, bo nie wstawiamy tam mebli czy ozdobnych figurek. W łazience z reguły jest armatura, kilka ozdób i to wszystko. Dlatego taka naklejka na okno może wręcz spektakularnie odmienić dane pomieszczenie. Wszystko zależy od naszej wyobraźni! Jedyny minus tej naklejki dla mnie jest taki, że nie mam teraz widoku na przyrodę, którą mam za oknem. Po dwóch dniach od montażu zaczyna mi tego widoku coraz bardziej brakować. 

naklejka na szybę w łazience naklejka na szybę

Naklejka na okno łazienkowe – znajdziesz na fototapety.shop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge