5 sposobów na pasywne źródła dochodu – uwolnij się od etatu!

Od momentu, w którym założyłam swoją firmę, cały czas interesuje się różnymi formami uzyskania dochodu pasywnego. Liczy się dobra inwestycja, która po jakimś czasie będzie na nas pracować oraz przynosić pasywny dochód. Jakie są popularne źródła zdobywania takich zastrzyków gotówki?

pasywne zrodla dochodu

źródło zdjęcia: koolkanya.com

Dlaczego warto zadbać o pasywne źródło dochodu?

Najłatwiej mówiąc dochód pasywny to inwestycja, która zarabia na nas bez naszego wkładu pracy. Lakonicznie można to opisać tak, że najpierw mocno pracujemy, żeby potem leżeć, odpoczywać, a nasz wkład pracy zarabia za nas pieniądze w postaci dochodu pasywnego. To taki dochód, którego musimy jedynie doglądać. Przykład? Zakup nieruchomości pod wynajem. Po jakimś czasie nieruchomość spłaca się sama poprzez wpłaty wynajmujących, a gdy się już spłaci, czerpiemy z wynajmu dochód pasywny. 

Inny przykład dochodu pasywnego to wydanie książki lub e-booka. Wkładamy pracę w stworzenie publikacji, a później sprzedając ją, czerpiemy już tylko zyski ze sprzedaży. Bardzo popularnym ostatnio sposobem jest tworzenie kursów on-line. Inna forma to inwestowanie w kryptowaluty, choć tutaj już związane jest to z pewnym ryzykiem zmiany różnych kursów. Dobrym sposobem jest również założenie serwisu internetowego, rozkręcenie go i czerpanie zysków z reklam. Ryzykanci mogą pójść w zarabianie z adrenaliną np. darmowe kasyno bez depozytu. Możliwości jest naprawdę wiele!

Ludzie spędzają dziesiątki lat na etatach, otrzymując za miesiąc ciężkiej pracy ciągle to samo wynagrodzenie. Czy nie lepiej jest zaryzykować, włożyć siłę w rozwinięcie swojego pomysłu, a później już tylko odcinanie od niego kuponów? Kiedy zliczymy godziny, które wyrabiamy na etacie może okazać się, że… marnujemy czas, który moglibyśmy poświęcić na stworzenie własnego biznesu i przekucie go w źródło pasywnego dochodu. O tym jak można stać się milionerem, będąc np. blogerem możecie przeczytać w tym ciekawym artykule o dochodzie pasywnym z bloga.

pomysły na dochód pasywny

źródło zdjęcia: wunderlander.eu

Bądź swoim szefem i pracuj na siebie!

Wiele osób marzy o tym, aby “nic nie musieć”. Dla wielu osób te 20 dni urlopu na cały rok to stanowczo zbyt mało, żeby czerpać z życia jak najwięcej. I choć przeszkadza im tkwienie na typowym etacie od do, tkwią w nim latami. Oczywiście nie ma nic złego w pracy na etat, o ile lubimy naszą pracę, jesteśmy w niej szanowani oraz doceniani. Nie każdy jednak ma to szczęście, aby ich miejsce pracy spełniało te wszystkie standardy. Każdy z nas musi jakoś zarabiać, aby mieć środki do życia, dlatego wiele osób trzyma się etatu, jako czegoś pewnego.

Tym czasem takie myślenie może zablokować możliwość sięgnięcia po coś więcej. Po własny biznes, po luksus bycia swoim szefem oraz po osiągnięcie dochodu pasywnego. Warto zaznaczyć, że posiadanie dochodu pasywnego nie oznacza już całkowite “nicnierobienie”. Każdego biznesu i każdej inwestycji trzeba doglądać, sprawdzać, kontrolować wyniki, sytuację na rynku. Wynajmując mieszkanie musimy dbać o nie, kontaktować się z lokatorami, usuwać usterki itp. Niemniej jednak i tak jest to o wiele przyjemniejsze, aniżeli spędzanie dzień w dzień bite 8 lub więcej godzin w pracy. Dla zainteresowanych zarabianiem na blogu polecam mój artykuł pt.: Blog modowy – czy to sposób na życie i zarabianie pieniędzy

źródło zdjęcia: sabrinacarapia.com

10 ciekawych pomysłów na pasywny dochód

  • Działalność fotograficzna i sprzedaż zdjęć na stockach czyli do bazy zdjęć
  • Zarabianie w systemach afiliacyjnych poprzez serwisy internetowe czy blogi
  • Skupowanie wartościowych domen, a potem ich sprzedaż z dużym zyskiem
  • Sprzedawanie produktu on-line takiego jak książka, e-book, kurs on-line, pomoce do pracy, diety itp.
  • Zainwestowanie w… parking! 
  • Systemy MLM
  • Rozwinąć firmę tworzącą np. strony internetowe, oferować je w cenie np. 1000 zł, a osobie wykonującej płacić za nią np. 800 zł. Stajemy się tylko pośrednikiem i odcinamy prowizję od zleceń
  • Wynajem auta np. do ślubów
  • Sprzedaż szablonów lub grafik do WordPressa
  • Stwórz kanał na YouTube i zarabiaj z reklam

praca z dochodem pasywnym

źródło zdjęcia: allegro.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge