5 powodów, dla których warto kupić peeling do skóry głowy

Wiele kobiet regularnie wykonuje peeling twarzy i ciała, jednocześnie pomijając skórę głowy. Zdecydowanie warto to zmienić, ponieważ taki zabieg może zupełnie odmienić stan włosów. Należy jednak sięgnąć po odpowiednie kosmetyki, które powinny być dobrane do rodzaju skóry, ewentualnych problemów i własnych preferencji. Sprawdź, dlaczego warto wprowadzić do pielęgnacji peelingi do skóry głowy.

jaki peeling do głowy

źródło zdjęcia: zeberka.pl

Dogłębne oczyszczenie skóry głowy

Zwykły szampon może nie wystarczyć do tego, żeby usunąć ze skóry głowy martwy naskórek, nadmiar sebum, pozostałości po kosmetykach do stylizacji i inne zanieczyszczenia. Należy pamiętać, że niedokładnie oczyszczenie skóry głowy może doprowadzić do różnego rodzaju problemów z włosami, podrażnień czy też nawet stanów zapalnych. Drogeria internetowa eKobieca.pl ma w swojej ofercie szeroki wybór peelingów, dzięki którym można dogłębnie oczyścić skórę głowy, przygotowując ją do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Zapobieganie przetłuszczaniu się włosów

Zatkane zanieczyszczeniami pory skóry głowy to niemal gotowy przepis na problem nadmiernie przetłuszczających się włosów. Odpowiednio dobrany peeling w połączeniu z delikatnym masażem może mieć niemały wpływ na regulację pracy gruczołów łojowych i ilość wydzielanego sebum. Dodatkowo warto sięgnąć po szampon stworzony z myślą o osobach ze skłonnością do szybkiej utraty świeżości włosów. Dobrym pomysłem może być wybranie kosmetyków z jednej serii, co może oznaczać uzupełniające działanie składników szamponu i peelingu, a także zmniejszenie ryzyka reakcji alergicznej.

Sprzymierzeniec w walce z łupieżem

Ta choroba często powstaje w wyniku nadmiernego namnażania się specyficznego gatunku grzyba na skórze głowy. Problem łupieżu może jednak wynikać też z niedokładnego oczyszczenia głowy, co może mieć związek np. z niedokładnym spłukiwaniem produktów pielęgnacyjnych podczas mycia czy też stosowaniem zbyt dużej ilości kosmetyków do stylizacji. Peelingi z drogerii online eKobieca mogą zatem być cennym wsparciem w walce z tą wyjątkową dokuczliwą chorobą.

peeling do skóry glowy

źródło zdjęcia: wizaz.pl

Lepsze wchłanianie substancji odżywczych

Masaż skóry głowy z wykorzystaniem peelingu może mieć też istotny wpływ na działanie innych kosmetyków do pielęgnacji. Podczas takiego zabiegu delikatne drobinki peelingu pobudzają krążenie skóry głowy, w wyniku czego dochodzi do rozluźnienia połączeń między komórkami. To z kolei sprzyja lepszemu wchłanianiu cennych substancji aktywnych zawartych nie tylko w samym peelingu, ale także w zastosowanych po chwili szamponach i odżywkach.

Poprawa ogólnej kondycji włosów

Dogłębne oczyszczenie skóry głowy w połączeniu z masażem i lepszym wchłanianiem substancji odżywczych może przyczynić się do wyraźnej poprawy kondycji włosów. Nie bez znaczenia są też właściwości samego peelingu, który może np. nawilżać, łagodzić podrażnienia czy też wykazywać działanie przeciwzapalne. Pobudzenie krążenia i poprawienie ukrwienia skóry głowy to z kolei sekret szybszego porostu, wzmocnienia cebulek i ograniczenia wypadania włosów.

źródło zdjęcia: mymerrymessylife.com

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge