Plecak czy tornister dla dziecka – co wybrać dla najmłodszych?

Od czego zaczynamy kompletowanie wyprawki dla szkolniaków? Oczywiście od zakupu plecaka lub tornistra. W tym miejsce pojawia się jednak dylemat odnośnie tego co wybrać – plecak czy tornister? Co podpowiadają eksperci? Jaki wybór będzie najlepszym dla naszego dziecka?

herlitz tornister

źródło zdjęcia: dodax.com

Dlaczego lepiej kupić tornister?

Plecak czy tornister – co wybrać? Rodzice szkolniaków od dawien dawna zadają sobie to pytanie. Wielu rodziców dokonuje tego wyboru bez odpowiedniej wiedzy, co jest błędem, bo przecież “ten wybór” towarzyszy dziecku przez cały rok szkolny. Na pewno słyszeliście o tym, że źle dobrany plecak lub tornister może powodować nie tylko dyskomfort dla dziecka, ale nawet i wady postawy czy kręgosłupa

Nie dziwne więc, że eksperci polecają tornistry jako najlepszą opcję ze względu na usztywnioną konstrukcję i łatwy dostęp do zawartości. Te cechy odróżniają je od zwykłych plecaków. Jednak nie każdy tornister będzie idealnie dobrany dla dziecka. Ważne jest również to, ile on waży oraz czy pasuje rozmiarem do wzrostu dziecka. Bardzo duży wybór sprawdzonych i polecanych tornistrów znajdziecie na stronie https://sklepherlitz.pl.

W sklepach można znaleźć modele tornistrów, które są szczególnie nastawione na minimalizację ich wagi. Przykładem może być tornister Herlitz UltraLight. To wyjątkowo lekki model! Waży bardzo niewiele, bo niecałe 750-800 gramów. Jest to naprawdę niewielka waga i warto przyjrzeć się bliżej właśnie temu modelowi. Ergonomicznie ukształtowane plecy z regulowanymi szelkami i pasem piersiowym umożliwiają perfekcyjne dopasowanie wysokości.

Model ten zapewnia wysoki komfort noszenia, dostosowując się idealnie do pleców dziecka. Oczywiście model wyposażony jest w elementy odblaskowe. Co więcej, dziecko może… zmieniać wygląd tego plecaka! Możliwość taką dają dwie wymienne aplikacje na klapę, które szkolniak może wymienić, kiedy tylko zechce. Z kolei wszystkie modele Herlitz UltraLight Plus zawierają piórnik z wyposażeniem składającym się z 16 elementów, okrągłe etui na przybory szkolne, torbę sportową oraz dwie wymienne aplikacje.

herlitz loop

Zasady wyboru tornistra do pierwszej klasy

Szukając idealnego tornistra dla najmłodszych warto zwrócić uwagę nie tylko na jego atrakcyjny dla dziecka wygląd, ale również na jego wagę. Tornister powinien być proporcjonalny do wielkości i masy ciała. Zbyt ciężki tornister może doprowadzić do licznych wad postawy. W profilaktyce schorzeń kręgosłupa ważne jest odpowiednie, równomierne rozłożenie obciążenia.

Nie można dopuścić, aby któraś ze stron tornistra dla pierwszoklasisty była cięższa od drugiej. I tu kolejna zaleta tornistra, który ze względu na swoją usztywnioną konstrukcję zapobiega takim sytuacjom, że jedna jego część będzie cięższa od drugiej. W tornistrze ciężar powinien rozkładać się w miarę równomiernie.

jak dopasować dziecku tornister

Dlaczego dzieci kochają tornistry?

Dzieci lubią porządek, a utrzymanie go w tornistrze jest o wiele łatwiejsze. Dzieciaki mają o wiele lepszy dostęp do zawartości, a usztywniana konstrukcja tornistra sprawia, iż rzeczy nie są zgniecione czy przygniecione innymi rzeczami. Dzieciom podoba się fakt, że tornister ma sztywne plecy i ciężar nie przewala się w z boku na bok. Oczywiście zawsze ostatnia decyzja należy do dziecka, jednak rekomenduje się kupowanie dzieciom dobrej jakoś lekkich tornistrów.

tornister herlitz

źródło zdjęcia: jask.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge