Płytki podłogowe w salonie – wady i zalety oraz przykłady wnętrz

Coraz więcej osób decyduje się na położenie płytek w salonie, ale czy jest to praktyczne rozwiązanie? Poznaj plusy i minusy takiego rozwiązania. Zobacz jak można ładnie zaaranżować salon z płytkami. Poznaj odpowiedź na pytanie, czy przy płytkach nie jest zbyt zimno w… stopy. Jakie są rodzaje płytek do układania ich w salonie?

salon z płytkami

płytki w salonie Carrea.pl

Płytki w salonie opinia

Mam doświadczenie w mieszkaniu z płytkami w salonie, więc artykuł będę opierać również o swoje doświadczenia. Rozwiązanie wnętrzarskie, jakim jest położenie płytek w salonie staje się coraz bardziej popularne. Jak się łatwo można domyślić, głównie ze względów praktycznych, choć wizualne kwestie również są bardzo istotne. Wszystko ma jednak swoje zalety, jak i wady, dlatego postaram się Wam trochę rozjaśnić wszystkie aspekty związane z położeniem płytek (duży wybór znalazłam np. tutaj https://www.carrea.pl/sklep/salon/plytki/podlogowe). Czy płytki podłogowe do salonu to dobre rozwiązanie?

Zacznę od moich wrażeń. Swojego czasu wynajmowałam warszawski apartament, gdzie w całym domu położona była wielkoformatowa płytka. Nie tylko w salonie, ale we wszystkich pomieszczeniach. Na początku od razu chciałam zrezygnować z wynajmu tego mieszkania, obawiając się o chłód, który będzie ciągnął od płytek. Spodziewałam się już wtedy dziecka, więc tym bardziej obawiałam się zimnej podłogi.

Agent nieruchomości wraz z właścicielką przekonywali, że nie jest zimno, że mieszkanie w bloku jest cały czas nagrzewane i ta płytka się nie wychładza. Dobrym rozwiązaniem jest również położenie dywanu w części salonu. Mieszkanie wynajęłam, dywan kupiłam. I faktycznie, płytki nie były źródłem chłodu, nie bałam się chodzić po nich na boso. Dodam, że ogrzewania podłogowego tam nie było. Mieszkanie było na drugim piętrze, co z pewnością miało znaczenie i wpływ na cieplejszą podłogę.

Z pewnością w domu parterowym, gdzie od dołu jest już piwnica nieogrzewana sytuacja wygląda nieco inaczej. W domach przy zastosowaniu płytek raczej powinno się zainstalować ogrzewanie podłogowe. Oczywiście można funkcjonować i bez niego, nie każdemu przeszkadza chłód, jaki bije od płytek. Wiele osób radzi sobie właśnie w ten sposób, że w najbardziej uczęszczane miejsca kładzie dywan czy mały dywanik.

płytki podłogowe salon

źródło zdjęcia: countryfloors.com

Zalety płytek w salonie

Położenie płytek w salonie niesie za sobą wiele zalet. Opinie o płytkach w salonie bywają podzielone, jednak to rozwiązanie zdobywa coraz więcej zwolenników. Dlaczego?

 • łatwość w utrzymaniu czystości
 • elegancki wygląd, uzyskanie efektu luksusowego wnętrza
 • płytki są niezwykle trwałe, dużo trwalsze od paneli podłogowych
 • idealne rozwiązanie dla alergików
 • dużo większa izolacja akustyczna niż w przypadku paneli podłogowych
 • ogromny wybór przepięknych wzorów płytek podłogowych
 • możliwość położenia płytek o wyglądzie drewna, co zdecydowanie ociepla wizerunek płytki podłogowej
 • optycznie powiększają przestrzeń w przypadku położenia ich na całej powierzchni mieszkania w jednym wzorze

Wady płytek w salonie

Płytki w salonie nie są pozbawione wad. Wiele osób ma różne wątpliwości związane z położeniem takiego materiału na podłogę w salonie. Jakie są więc minusy płytek w salonie?

 • chłód bijący od płytek, który można jednak zniwelować ogrzewaniem podłogowym 
 • chłód wizualny bijący od niektórych modeli płytek, choć dla wielu osób jest to ich zaleta
 • przy małym, raczkującym dziecku, które często się przewraca płytka staje się niebezpieczeństwem, rozwiązaniem może być położenie dywanów w najbardziej uczęszczanych miejscach

płytki salon

źródło zdjęcia: ragnoworld.com

Aranżacje z płytkami w salonie

Jedno jest pewne, płytki w salonie mogą wyglądać naprawdę wspaniale. Warto wziąć wszystkie za i przeciw oczywiście. Możliwości aranżacji są ogromne. Mnie najbardziej podobają się płytki nawiązujące do marmurów. W sklepach można teraz kupić najprzeróżniejsze wzory. Kiedyś było ich dużo mniej, dlatego też niektórym płytki w salonie mogą słabo się kojarzyć. Projektanci tworzą wspaniałe modele, które pasują zarówno do małych mieszkań w bloku i jak i dużych domów. Pokażę Wam kilka aranżacji, które wpadły mi w oko.

płyta w salonie jak drewno

źródło zdjęcia: cerrad.com

płytki imitujące drewno

źródło zdjęcia: dobrzemieszkaj.pl

salon w płytkach

źródło zdjęcia: stylebyemilyhenderson.com

płytka do salonu

źródło zdjęcia: hanseceramictile.com

jakie płytki do salonu

źródło zdjęcia: sadecor.co.za

beżowe pytki do salonu

źródło zdjęcia: made-in-china.com

podłoga w salonie z płytek

źródło zdjęcia: flooranddecor.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge