Pomysły na aranżację tarasu – praktyczne i zjawiskowe

Wraz z nadejściem wiosny wszyscy ruszyli ze sprzątaniem lub budowaniem swoich tarasów. Każdy chce mieć miejsce do porannego picia kawy, wylegiwania się w słońcu i towarzyskich spotkań na świeżym powietrzu. Jak w ciekawy i praktyczny sposób urządzić swój taras?

boho taras

Jak modnie urządzić taras?

Okazuje się, że aby mieć “piękny taras jak z Instagrama” wcale nie trzeba mieć dużej ilości funduszy, gdyż wystarczy dobry pomysł i ciekawa koncepcja na dodatki oraz kolory. Z doświadczenia wiem, iż można kupić przepiękne meble i dekoracje tarasowe “z drugiej ręki”, choć oczywiście trzeba na szukanie poświęcić sporo czasu. W sklepach zaś zestawy na taras takie jak np. narożniki ogrodowe można dostać w bardzo atrakcyjnych cenach, warto załapać się na różne promocje z okazji Majówki czy wyprzedaży wakacyjnych. Piękne komplety można kupić nawet od 300 zł. Mnie szczególnie podobają się te wiklinowe zestaw w komplecie z białymi poduchami. Takie zestaw pięknie wyglądają w towarzystwie lampionów ogrodowych i białych kwiatów.

Narożniki ogrodowe – niskie ceny na Ceneo.pl

Tak naprawdę warto poszukać w sieci ładnych aranżacji tarasu i przekopiować pewne zestawienia do siebie. Wystarczy pokombinować z kolorami oraz dodatkami. Wiele niedrogich rzeczy na taras można kupić właśnie dzięki porównywarce cen na Ceneo.pl. Tam znajdziecie każdy produkt w możliwej najtańszej cenie. Dzięki temu nie musimy odwiedzać wielu sklepów w poszukiwaniu najniższej ceny, gdyż Ceneo.pl pokaże nam najniższą oferowaną cenę z większości sklepów internetowych.

meble-na-balkon-i-taras-piekne-i-naturalne

źródło zdjęcia: dobrzemieszkaj.pl

Idealnym rozwiązaniem, dzięki któremu uzyskamy w miarę zamkniętą przestrzeń jest postawienie na tarasie pawilonu ogrodowego. Ściany pawilonu możemy odsłaniać lub zasłaniać w miarę potrzeb i reagując na aktualne warunki atmosferyczne. Pawilon ogrodowy to bardzo łatwy w montażu sposób zadaszenia tarasu. W takim pawilonie ogrodowym można urządzić nawet stylowy mały pokoik na świeżym powietrzu, z kompletem mebli wypoczynkowych , dywanem zewnętrznym oraz pięknymi dekoracjami.

Pawilony ogrodowe – niskie ceny na Ceneo.pl

Taras w stylu boho

Rodzaje mebli tarasowych lub ogrodowych

Wybierając meble na taras warto wiedzieć z czego mogą one być wykonane. Do wyboru mamy wiele różnych materiałów. Różnią się one przede wszystkim wyglądem oraz swoją wytrzymałością na warunki atmosferyczne. Oczywiście wszystkie meble zewnętrzne są przystosowane do zmiennych warunków pogodowych, niemniej jednak mimo tego są one mniej lub bardziej odporne na przykład na deszcz. Meble tarasowe mogą być wykonane z rattanu, z technorattanu, z wikliny, z metalu, z aluminium albo z drewna. 

Meble ogrodowe aluminiowe – niskie ceny na Ceneo.pl

Najbardziej wytrzymałe są zdecydowanie meble z technorattanu oraz z aluminium. Tak naprawdę wybór zależy od tego w jakiej formie meble zewnętrzne będą eksponowane. Czy będą na stałe pod zadaszeniem czy jednak będą cały czas wystawione na zmienne warunki pogodowe. Jeśli wybieramy meble drewniane to muszą być one bardzo precyzyjnie zabezpieczone i zaimpregnowane. Meble z wikliny również. 

Poduszki w meblach zewnętrznych z reguły uszyte są z takich materiałów, którym nie straszny nawet śnieg i mróz. Lepiej nie używać normalnych, domowych poduszek na tarasie, gdyż z czasem będą one chłonęły wilgoć z powietrza i przestaną być miłe oraz czyste. Warto też wiedzieć, że na tarasie można położyć dywan, który wygląda jak prawdziwy dywan pokojowy. Przeznaczone do tego są dywany zewnętrzne, które z wyglądu przypominają te do salonu, ale są odporne na warunki atmosferyczne. Położenie dywanu na tarasie to ostatnio jeden z najmodniejszych trendów.

meble tarasowe

źródło zdjęcia: gardenspace.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge