Przydatne aplikacje mobilne, które warto znać [PRZEGLĄD]

Użytkownicy smartfonów mają dostęp do milionów aplikacji mobilnych, które poza dostarczaniem rozrywki, mogą stać się stałą częścią codzienności. Aplikacje takie jak Facebook, Twitter, Uber czy Instagram znają już wszyscy, jednak istnieje wiele innych, mniej znanych opcji, których możliwości nierzadko wbijają w fotel.

telefon rozrywka

źródło zdjęcia: kobieta.pl

Nie zawsze jest łatwo odnaleźć się w tak dużej ilości aplikacji i znaleźć wśród nich coś dla siebie, dlatego wybraliśmy kilka, naszym zdaniem najbardziej interesujących z nich, które warto znać i zainstalować na swoim smartfonie.  Niektóre z nich są dostępne zupełnie za darmo, za inne trzeba zapłacić lub skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego.

Vulkan Vegas

Kasyno Vulkan Vegas to jedno z najbardziej popularnych miejsc w sieci, w których można grać w różne gry za darmo i za prawdziwe pieniądze. Aplikacja tego serwisu pozwala uzyskać dostęp do ulubionej formy rozrywki z dowolnego miejsca, w którym aktualnie znajduje się gracz. Wystarczy kilka chwil, aby zagrać za darmo w wybrane automaty, ruletkę czy blackjacka. vulkan vegas aplikacja jest dostępna dla użytkowników urządzeń z Android.

W ramach programu można zarejestrować konto, dokonać wpłat i wypłat oraz odebrać promocje przysługujące nowym i stałym graczom. Wszystkie gry, również te w wersji z krupierem na żywo, są dostępne przez całą dobę.

iTranslate

Aplikacja iTranslate to wielofunkcyjne rozwiązanie dla wszystkich, którzy na co dzień i w wyjątkowych sytuacjach muszą posługiwać się językiem obcym. Dzięki aplikacji można mówić, pisać i czytać w ponad 100 najpopularniejszych językach obcych.

Tłumaczenie tekstu odbywa się wraz z autouzupełnianiem, aby jeszcze szybciej zasugerować optymalny zwrot i podać użytkownikowi inne możliwości. Tłumaczenie tekstu jest dostępne także w trybie offline.

Tryb tłumaczenia głosowego jest dostępny offline (w czterech językach) oraz online. Wystarczy, że użytkownik zacznie mówić, a iTranslate rozpozna głos i przetłumaczy zwrot na wybrany język. Ponadto za pomocą aparatu w telefonie możesz szybko tłumaczyć wszelkie napisy, menu, karty, znaki i inne obcojęzyczne zwroty napotykane po drodze.

Aplikacja iTranslate współgra z Apple Watch, zapisuje historię tłumaczeń i pomaga w tworzeniu list ulubionych. Dostępnych jest wiele przydatnych funkcji pozwalających na spersonalizowanie aplikacji i korzystanie z niej według własnych potrzeb.

Blinkist: 15min Book Insights

Aplikacja dostępna w języku angielskim, która jest dedykowana wszystkim fanom książek. Dzięki aplikacji użytkownicy uzyskują dostęp do streszczeń tysięcy popularnych pozycji z literatury faktu. Wiedzę, którą uzyskuje się w ciągu godzin poświęconych na czytanie książki, można poznać w kilka minut. Specjalny algorytm w aplikacji sugeruje kolejne książki, które są wyselekcjonowane przez ekspertów, na podstawie zainteresowań użytkownika. W katalogu aplikacji jest ponad 4500 pozycji.

Aplikacja oferuje 7-dniowy okres próbny, w którego trakcie można lepiej poznać dostępne funkcje programu i przekonać się, czy czytanie książek “w pigułce” to coś, w co warto zainwestować. W katalogu dostępnych książek dostępne są publikacje m.in. Briana Tracy, Michaela Hyatta, Ziga Ziglara czy Dale Carnegie.

Peak — Brain Training

Aplikacja idealna dla wszystkich osób, które mają ochotę “pogimnastykować” swój mózg. Celem małych gier dostępnych w aplikacji, jest motywowanie użytkowników do wysiłku umysłowego. Gry poprawiają skupienie, sprawność umysłową, pamięć czy rozwiązywanie problemów.

W aplikacji pojawia się nawet dedykowany trener, który ma motywować do dalszego treningu, wskazując poziom postępów oraz aktualne trendy. Twórcy Peak współpracują z naukowcami badającymi wpływ gier wideo z uniwersytetów Cambridge, Yale, UCL i King’s College London. Gry w aplikacji są tworzone właśnie w oparciu o te badania.

Dostępna jest również opcja Peak Pro, w której znajdują się dziesiątki dostosowanych treningów, szczegółowa analiza wydajności użytkownika oraz dostęp do pełnego katalogu ponad 40 gier i aktywności.

Long Deep Breathing

Aplikacja Long Deep Breathing pomaga w samodzielnym treningu w celu uzyskiwaniu świadomej kontroli nad tempem i głębokością własnego oddechu. Umiejętność regulowania własnego oddechu pomaga w relaksacji oraz w walce ze stresem. W aplikacji Long Deep Breathing wykorzystywane są dźwiękowe i wizualne wskazówki, za pomocą których można opanowywać powolne i głębokie oddechy i regularnie wracać do praktyki.

W aplikacji można z łatwością dostosować długość indywidualnej sesji i czas trwania oddechów do swojego poziomu zaawansowania. Zegar ze wskaźnikiem pomaga rozłożyć oddechy, a instrukcje słowne można również włączyć dla początkujących. Ta aplikacja jest dostępna bezpłatnie w sklepie Google Appstore.

RunPee

RunPee to dość oryginalna aplikacja, dzięki której można szybko dowiedzieć się, który moment filmu jest najbardziej odpowiedni, aby udać się do toalety. To jednak nie wszystkie zalety tej wyjątkowej aplikacji dla miłośników filmów. Aplikacja posiada wbudowany timer, a także informuje użytkowników, czy warto poczekać do napisów końcowych, aby obejrzeć ukryte sceny — w tym podaje czas ich trwania. Ponadto w aplikacji jest dostępny system oceniania filmów. Widzowie mogą podzielić się swoimi przemyśleniami, a czytelnicy znaleźć opinie innych i posortować je według płci i wieku recenzentów.

W aplikacji regularnie pojawiają się recenzje filmowe i wiadomości ze świata kina oraz możliwość dostępu do recenzji umieszczanych na najpopularniejszych internetowych portalach filmowych.

Robinhood

Robinhood to aplikacja dedykowana osobom handlującym akcjami na giełdzie. W jednym minimalistycznym programie można uzyskać dostęp do najbardziej aktualnych informacji niezbędnych do handlu na giełdzie oraz samodzielnie inwestować w wybrane spółki i fundusze bez konieczności wnoszenia opłaty transakcyjnej.

Robinhood to darmowa aplikacja, która jest niezwykle prosta w użyciu. Za jej pomocą można bezpiecznie połączyć się z własnym kontem bankowym i otrzymywać powiadomienia push w przypadku wszelkich zmian na koncie. Jest to jedna z najbardziej intuicyjnych i łatwych w użyciu aplikacji w swoim rodzaju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge