Rolety zewnętrzne do samodzielnego montażu – jak zamówić?

Decydując się na montaż dużych okien w domu, zdecydowałam się na montaż rolet zewnętrznych od Labona. Rolety spełniają dwie funkcje, pierwsza to możliwość zaciemnienia pomieszczeń, druga to większe poczucie bezpieczeństwa. Co ciekawe, takie rolety można zamontować samodzielnie. 

roleta na zewnątrz

przykład zewnętrznych rolet od Labona

Rolety zewnętrzne do samodzielnego montażu

W tym artykule opowiem Wam o moich doświadczeniach związanych z zamówieniem oraz montażem rolet zewnętrznych. Doradzę Wam odnośnie tego, na co zwrócić uwagę podczas wyboru takich rolet. Moje doświadczenia opieram również o moje zamówienie rolet ze sklepu Labona. Dlaczego wybrałam właśnie tego producenta? Ponieważ daje on pewność, że nie są to “tandetne produkty sprowadzane z Chin” i po prostu sprzedawane jedynie na polski rynek. Rolety marki Labona są produkowane przez tradycyjną czeską firmę Isotra, która istnieje na rynku od ponad 31 lat. Jeżeli ktoś na ponad 30 lat w produkcji rolet, to musi robić to dobrze. Zawsze zwracajcie uwagę na to, czy kupujecie od pośrednika czy od producenta. To bardzo ważne i pomaga również w wielu kwestiach technicznych, w obsłudze zamówienia, w wyjaśnianiu pewnych kwestii technicznych.

Sprawdź ceny rolet na stronie Labona

Dlaczego warto zamontować rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne montuje się obecnie już w większości domów. Stały się one integralną częścią wyposażenia i bardzo ważnym elementem wpływającym na komfort życia mieszkańców.  Ich wielką zaletą jest maksymalne wygłuszanie oraz możliwość uzyskania 100% zaciemnienia pomieszczeń. Jeżeli właśnie na tym nam zależy, warto wybrać tego typu rolety, gdyż ich lamele idealnie przylegają do siebie. Takiego efektu na pewno nie osiągniemy żaluzjami. Z kolei żaluzje dają większą możliwość regulowania przepływu światła, to jest ich niewątpliwa zaleta. Wyboru dokonujemy więc na podstawie własnych potrzeb i upodobań.

Rolety zewnętrzne zabezpieczają przed przegrzewaniem się pomieszczeń latem, utratą ciepła zimą. Dodatkowo znacząco wpływają na poczucie bezpieczeństwa, gdyż ich sforsowanie skutecznie odstrasza potencjalnych złodziei. Dzięki szerokiej gamie kolorów, rolety zewnętrzne można dostosować zarówno do budynków nowoczesnych, jak i tych o bardziej klasycznej formie.

  • Roleta zewnętrzna pozwalają całkowicie zaciemnić pomieszczenie
  • Chroni przed hałasem z zewnątrz
  • Pełni funkcję dodatkowej termoregulacji – chroni przed nadmiarem ciepła w lecie, w zimie ogranicza jego straty
  • Wariant z widocznymi skrzynkami nadaje się do montażu natynkowego, natomiast rolety podtynkowe są montowane w nadprożu okna lub w systemie ocieplenia

rolety zewnętrzne la bona

przykład zewnętrznych rolet od Lbona

Jak wygląda proces zamawiania rolet zewnętrznych na wymiar?

Poniżej wklejam Wam podsumowanie mojego zamówienia odnośnie jednej z rolet. Łącznie zamówiłam ich kilka do mojego domu. Jak więc widać, musiałam samodzielnie zmierzyć wysokość oraz długość rolety, wybrać kolor skrzynki, pancerza, prowadnic, dokonać wyboru sposobu montażu, rodzaju sterowania. To wszystko możemy ustalić samodzielnie, zawsze też możemy liczyć na pełne wsparcie pracowników z firmy Labona. Ponieważ są to rolety do samodzielnego montażu, firma Labona udziela bardzo profesjonalnego wsparcia w kwestii pomocy i rozwiązywania różnych kwestii technicznych. 

zamowienie rolety na wymiar

Jak dokonać pomiarów na rolety zewnętrzne?

Jeżeli nie wiesz jak prawidłowo dokonać pomiaru, firma Labona udostępnia bardzo pomocny filmik instruktażowy. Jak więc widać, można to zrobić bez specjalnej wiedzy technicznej. Nie musimy zamawiać fachowca do pomiarów, a montaż również może wykonać osoba, która posiada podstawowe umiejętności techniczne. To duża zaleta tych rolet od Labona, gdyż możemy je zamówić bez wychodzenia z domu, bez konieczności spotkań w biurach sprzedażowych. Nie musimy również szukać do montażu wyspecjalizowanych fachowców, gdyż prawie każdy mężczyzna i nie jedna kobieta również, poradzą sobie z montażem tych rolet zewnętrznych.

YouTube Preview Image

Dlaczego warto wybrać rolety zewnętrzne od Labona?

Jeżeli porównacie sobie oferty różnych firm produkujących tego typu produkty, na pewno zauważycie przyjazne ceny w firmie Labona. Poza tym firma Labona jest liderem w produkcji rolet zewnętrznych, gdyż zajmuje się tym już ponad 30 lat. Zdecydowanie jest to producent, któremu można zaufać. Wielkim plusem podczas składania zamówienia jest intuicyjny proces zamawiania wszystkich produktów w sklepie internetowym Labona.pl. Dla każdego produktu znajdziecie przygotowane szczegółowe instrukcje pomiaru. Dzięki instrukcjom video zamontujesz rolety w dogodnym dla siebie czasie, bez potrzeby korzystania z usług fachowców. Już niebawem pokażę Wam efekt montażu tych rolet w błękitnym domku, który przeszedł moją kapitalną metamorfozę.

najlepsze rolety zewnetzne

przykład zewnętrznych rolet od Labona

Duży wybór rolet znajdziecie w sklepie Labona.pl

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge