Rozrywka bez wychodzenia z domu – kilka ciekawych pomysłów

Przez kilka ostatnich lat bardzo zmienił się nasz styl życia. Mnóstwo osób pracuje teraz w domu i posiada pracę zdalną. Internet z kolei z roku na rok daje nam coraz większe możliwości, zaskakuje nowymi technologiami. Coraz więcej czasu spędzamy w domu. Jaką zafundować sobie rozrywkę online?

Jak grać w kasynie tak, by zwiększyć szanse na wygraną?

Jeśli chciałbyś się dowiedzieć, jakie są najciekawsze strategie do wykorzystania w kasynach naziemnych lub online, które pozwolą Ci wygrać — przeczytaj to! Jeśli kiedykolwiek marzyło Ci się rozpoczęcie gry hazardowej w kasynie i zgarnięcie po krótszej lub dłuższej chwili atrakcyjnej wygranej, to zapewne trafiłeś na ten sam problem, który trapi każdego nowicjusza. A mianowicie, jak to zrobić?

Strategie gry w kasynie

W jaką grę zagrać, jakiej strategii użyć, na jaką stawkę i tak dalej. Ale bez obaw — dzisiaj zaprezentujemy Ci kilka cennych porad, których możesz użyć zarówno w kasynie naziemnym, jak i internetowym, takim jak choćby kasyno GGBet. Zatem nie traćmy niepotrzebnie czasu, przejdźmy do konkretów!

Strategie zwiększające szanse wygranej w grach hazardowych

Zanim jednak skupimy się na konkretnych strategiach, musisz wiedzieć o jednym — nie ma żadnej stuprocentowo pewnej metody, która zapewni Ci wielkie wygrane. Gdyby taka powstała, to cała branża hazardowa straciłaby sens, nieprawdaż? Omawiane przez nas sposoby i opcje pozwalają Ci nieco poprawić swoje szanse dzięki świadomemu postępowaniu, ale nie są równoznaczne z gwarancją sukcesu.

Ponadto musisz mieć też na uwadze, że dla różnych gier opracowano różne metody, które w większości wypadków się nie pokrywają. Ale gdy już te zastrzeżenia mamy za sobą, przejdźmy do pierwszej z popularnych gier hazardowych.

Ruletka

Dla ruletki powstało co najmniej kilkaset różnych strategii działania — większość z nich jednak albo jest całkowicie absurdalna z matematycznego punktu widzenia, albo po prostu nie działa, albo też nie nadaje się do zastosowania w praktyce. Ale są ciekawe rozwiązania, takie jak na przykład:

  • Martingale — najprostsza i dość skuteczna metoda. Polega ona na podwojeniu stawki zakładu w razie przegranej i powrotu do pojedynczej kwoty po uzyskaniu wygranej. Zaletą jest prostota i łatwość odejścia od stołu na plusie. Minusem bez wątpienia jest błyskawicznie rosnąca kwota zakładu przy kilku przegranych pod rząd.
  • Strategia Jamesa Bonda — wyjątkowo prosta do zastosowania w praktyce metoda. Zakładamy, że budżet na jedną rundę ruletki wynosi 200 PLN. Następnie stawiamy 140 PLN na numery od 19 do 36, 50 PLN na sześć numerów (np. od 13 do 18) oraz 10 PLN na zielone zero. W ten sposób mamy pokryte 25 z 37 numerów, a trafienie w dowolny z nich zapewni nam wyższą kwotę wygranej od zainwestowanych 200 PLN.

Obie metody możesz wykorzystać także w kasynie naziemnym, nie wymagają bowiem stosowania dodatkowych akcesoriów jako pomocy.

Blackjack

Dla blackjacka tak naprawdę istnieje tylko jedna naprawdę godna uwagi metoda gry. Nosi ona nazwę „strategii podstawowej” i ma postać dość prostej do zrozumienia tabeli. Ogólnie rzecz biorąc, można z niej wyczytać sugerowane posunięcia w przypadku konkretnych wartości punktowych kart w ręku swoim oraz widocznej karty krupiera. Co więcej, tabelę taką można bez problemu nauczyć się na pamięć i stosować ją także w kasynie naziemnym.

Nie można natomiast tego powiedzieć o drugiej bardzo skutecznej metodzie, jaką jest liczenie kart. Jest ona jednak bardzo skuteczna przy spełnieniu określonych warunków:

  • Rozgrywka w blackjacku opiera się o jedną, maksymalnie dwie talie kart (ale liczenie kart lepiej sprawdza się przy jednej talii).
  • Zużyte karty nie wracają do talii przeznaczonej do rozegrania kolejnych rund.

Metoda ta po prostu polega na zapamiętywaniu wartości kart, które zostały już wykorzystane w poprzednich rundach. Nie trzeba oczywiście odnotowywać w pamięci konkretnych figur i kolorów, chodzi tylko o punkty. Na tej podstawie można ocenić potencjalne wartości punktowe kart, które mogą jeszcze czekać na Ciebie w talii.

Bakarat, maszyny slotowe

Zarówno bakarat, jak i automaty slotowe należą do grona gier, w których nie da się zastosować żadnych skutecznych metod postępowania — są one bowiem zależne wyłącznie od czynników losowych i gracz nie ma żadnych możliwości sterowania przebiegiem rozgrywki, jak to ma miejsce w blackjacku. Ponadto w grach slotowych i w bakaracie nie ma zakładów cechujących się stałym prawdopodobieństwem uzyskania wygranej zbliżonym do 50%, jak to ma miejsce w ruletce.

Poker

Jeśli natomiast chodzi o strategie pokerowe, to tutaj mamy temat zasługujący na osobny artykuł. A w zasadzie to nawet na kilka, z uwagi na obecność wielu różnych odmian tej wspaniałej gry karcianej. Co ciekawe, nie ma  opracowanych metod rozgrywki pozwalających na postępowanie według ściśle określonych kroków, jak na przykład strategia podstawowa dla blackjacka. 

Wynika to z tego, że poker jest grą o nieporównywalnie wyższej złożoności oraz dodatkowo dysponuje cechą odróżniającą go znacząco od wszystkich innych gier hazardowych, o jakich wspomnieliśmy w naszym dzisiejszym artykule. Otóż w większości odmian pokera w rozgrywce bierze udział większa liczba graczy, którzy rywalizują między sobą, a nie z krupierem. A to oznacza, że typowe metody grania w pokera opierają się nie o wartości kart i związane z tym algorytmy postępowania, ale raczej stanowią zbiór wskazówek mających na celu rozpoznanie mowy ciała przeciwników i podejmowanie na tej podstawie decyzji dotyczących kolejnych posunięć przy stole do pokera.

Inne gry hazardowe

Dla większości innych gier hazardowych także nie opracowano sensownych metod postępowania, jako że zazwyczaj gracze także nie mają w nich za bardzo możliwości sterowania rozgrywką, czyli jest to sytuacja podobna jak w przypadku bakarata lub automatów slotowych.

Nazwa gry

Najlepsza strategia

Ruletka

Martingale, Bond

Blackjack

Tabela podstawowa

Maszyny slotowe

Brak

Bakarat

Brak

Poker

Brak

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge